بازدید: 32

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه‌ای

منبع : برترین ها کد خبر: 2094196
ماکارون یک شیرینی نرم و پفی است که به سرعت در دهان ذوب می‌شود. این شیرینی با تنها چند ماده تشکیل دهنده درست می‌شود، اما درست کردن آن بر خلاف ماکارونی اصلا راحت نیست، اما این دلیل نمی‌شود که ما تلاشمان را نکنیم. با رعایت کردن یک سری نکات که در زیر به شما خواهیم گفت، می‌توانید یک ماکارون خوب درست کنید.

برترین ها: ماکارون یک شیرینی نرم و پفی است که به سرعت در دهان ذوب می شود. این شیرینی با تنها چند ماده تشکیل دهنده درست می شود، اما درست کردن آن بر خلاف ماکارونی اصلا راحت نیست، اما این دلیل نمی شود که ما تلاشمان را نکنیم. با رعایت کردن یک سری نکات که در زیر به شما خواهیم گفت، می توانید یک ماکارون خوب درست کنید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

ماکارون یک دسر فرانسوی بر پایه مرنگ است که با سفیده تخم مرغ، پودر شکر، پودر بادام و رنگ غذا درست می شود. ماکارون در اصل توسط یک آشپز ایتالیایی به فرانسوی ها معرفی شد. این شیرینی بسیار نرم و پفی است و شبیه یک کلوچه ساندویچی، اما از نوع نرم است. برای درست کردن ماکارون شما باید ترفند های زیادی را بدانید تا آن را به درستی انجام دهید.

مواد لازم

 • پودر شکر: ۳/۴ پیمانه یا ۱۰۰ گرم
 • پودر بادام: ۳/۴ پیمانه (۱۰۰ گرم)
 • سفیده تخم مرغ: ۲ عدد
 • نمک: کمی
 • شکر دانه ریز: ۱/۴ پیمانه یا ۵۵ گرم (شکر دانه ریز)
 • مواد میانی
 • کره: ۲/۳ پیمانه یا ۱۵۰ گرم
 • پودر شکر: ۲/۳ پیمانه یا ۷۵ گرم

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

طرز تهیه

۱. همه مواد را آماده کرده و روی میز کار بگذارید.

۲. فر را با حرارت ۳۰۰ درجه فارنهایت یا ۱۴۰ درجه سلسیوس روشن کنید. اگر فر شما فن دارد توصیه می کنیم که حتی الامکان از آن استفاده نکنید. اما نگران نباشید اگر هیچ جایگزینی به جای آن ندارید، نتیجه کار باز هم خوب خواهد بود.

۳. پودر شکر و پودر بادام را داخل کاسه ای بزرگ خوب الک کنید. قطعات درشت را دور بریزید. دو ماده را داخل کاسه با هم ترکیب کنید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

۴. سفیده های تخم مرغ را ابتدا بگذارید به دمای اتاق برسند سپس در کاسه ای تمیز همراه با نمک هم بزندید تا پف کند. شکر دانه ریز را اضافه کنید، به هم زدن ادامه دهید تا سفیده های کاملا پف و سفت شوند بطوری که وقتی کاسه را وارونه می کنید از کاسه بیرون نریزد.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

۵. به آرامی پودر شکر و پودر بادام را با مخلوط سفیده تخم مرغ هم بهم بزنید. مخلوط باید کمی هوا داشته باشد و قرار نیست کاملا یکدست مخلوط شوند.. نگران نباشید باید دقیقا همین طور باشد.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

۶. مخلوط ماکارون را داخل کیسه ای با ماسوره با قطر ۱ سانتی متر بریزید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

۷. یک ورق نسوز یا صفحه سیلیکونی را داخل سینی فر قرار دهید. با کیسه خامه قطعاتی از مخلوط ماکارون را به شکل مخروط یا حباب توی سینی درست کنید. بین آن ها فاصله بگذارید، چون موقع پختن در فر پهن شده و فضای بیشتری را اشغال می کنند.

۸. به آرامی سینی فر را چند بار روی کابینت بکوبید تا هر گونه هوایی از داخل آن خارج شود سپس بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید تا خشک شود و سطح ماکارون صاف و براق شود.

۹. ماکارون ها را به مدت ۷ تا ۸ دقیقه در فر بپزید، درب آن را باز کنید تا هر گونه بخار داخل فر خارج شود و ببندید و به مدت ۷ تا ۸ دقیقه دیگر بپزید. وقتی که ماکارون ها سفت احساس می شود و کمی ور آمده هستند یعنی پخته اند.

۱۰. صفحه سیلیکونی یا کاغذ چرب را از کف سینی برداشته و روی توری خنک کننده بگذارید و بگذارید تا به طور کامل خنک شود. وسوسه نشوید که ماکارون ها را از روی صفحه بردارید، چون اگر کاملا خنک نشوند، شکسته می شوند.

۱۱. کره نرم شده را با همزن بزنید تا زمانی که پف شود، سپس به تدریج شکر را داخل آن بریزید و هم بزنید تا پف کند و خامه ای شود. در این لحظه طعم دهنده را اضافه کنید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

۱۲. تقریبا نصف قاشق از مواد میانی را روی یک ماکارون بریزید و با ماکارون دیگر به صورت ساندویچ درآورید. به آرامی فشار دهید تا به هم بچسبند. این کار را در مورد بقیه ماکارون ها هم انجام دهید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

۱۳. ماکارون ها را می توان فورا مصرف کرد، اما بهتر است به مدت ۲۴ ساعت آن را در یخچال بگذارید (البته اگر بتوانید این مدت را مقاومت کنید و آن ها را نخورید)، چون این کار آن ها را خوشمزه تر و سفت تر می کند.

ترفند های درست کردن ماکارون به صورت حرفه ای و بی نقص

طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه ای

 • سفیده تخم مرغ را دیرتر استفاده کنید: سفیده و زرده را جدا کنید. سفیده ها را داخل ظرف شیشه ای کاملا تمیزی بریزید، روی آن را با سلفون بپوشانید و قبل از استفاده بگذارید چند روز در یخچال بصورت آویزان بماند. این کار آن ها را آبگیری می کند و برای درست کردن ماکارون عالی می شوند.
 • الک کردن: تکه های بزرگ آرد بادام سطح ماکارون ها را خراب می کند. بهترین کار این است که آن ها را ابتدا الک کنید سپس داخل غذاساز خرد کنید و چند بار این دو مرحله را تکرار کنید. قطعات درشت را دور بیندازید، سعی نکنید که آن ها را داخل الک فشار دهید.
 • موقع مخلوط کردن خمیر (سفیده تخم مرغ و مخلوط آرد)، ۱/۳ آرد را داخل آن بریزید، بهم بزنید سپس به آرامی خمیر را داخل کاسه فشار می دهید. با این کار قرار است بخشی از حباب ها را از بین ببرید، اما نه همه آنها. به این کار ادامه دهید تا غلظت مخلوط شبیه عکس شماره ۶ شود. باید به آرامی از روی قاشق سیلیکونی به صورت نوار هایی بریزد و بتوانید شکل ۸ را بدون شکسته شدن مخلوط، ایجاد کنید.
 • قیف خامه را بصورت عمود بر سینی بگیرید. اگر به آن زاویه دهید، ممکن است کج شده و به جهت خاصی مواد برود و شکل گرد مورد نظر به دست نیاید.
 • برای اضافه کردن رنگ وقتی به پف مرحله اول رسید، این کار انجام دهید. در انتهای مرحله پف کردن سفیده تخم مرغ، رنگ به طور کامل پخش شده است.
 • هنگام ریختن مخلوط با قیف پس از ریختن کامل هر کدام، فشار دادن را متوقف کرده و با حرکتی دایره ای کیسه را بالا ببرید.
 • اگر ماکارون ها زیاد پخته شوند و خیلی ترد شوند، قبل از سر هم کردن آنها، با مقداری شیر روی آن برس بزنید.
 • ماکارون را به مدت ۲ تا ۳ روز در یخچال استراحت دهید.
 • برای ماکارون صورتی، تمشک و توت فرنگی خیلی خوب هستند. برای اینکه تضاد ایجاد کنید، باترکریم وانیلی درست کنید.
 • ماکارون سبز با باترکریم طعم پسته ای خیلی خوب خواهد بود. می توانید مقداری پسته را خیلی ریز کنید و پس از ساندویچ کردن ماکارون، بخش باترکریم را داخل این پودر بغلتانید.
 • برای ماکارون بنفش طعم دهنده بلوبری از همه بهتر است.
 • برای درست کردن ماکارون زرد، لیمو بهترین انتخاب است.

منبع: thespruceeats


طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه‌ای
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
 • طرز تهیه شیرینی ماکارون همراه با ترفندهای حرفه‌ای


  ماکارون یک شیرینی نرم و پفی است که به سرعت در دهان ذوب می‌شود. این شیرینی با تنها چند ماده تشکیل دهنده درست می‌شود، اما درست کردن آن بر خلاف ماکارونی اصلا راحت نیست، اما این دلیل نمی‌شود که ما تلاشمان را نکنیم. با رعایت کردن یک سری نکات که در زیر به
 • طرز تهیه دسر های فرانسوی؛ از کرم بروله تا ماکارون


  پیش از این مطلبی تحت عنوان دسر‌های فرانسوی منتشر شده بود، در این مطلب قصد داریم تا شما را با آموزش کامل برخی از این دسر‌های خوشمزه آشنا کنیم.
 • فیلم: طرز تهیه بستنی ماکارون نونی


  در این ویدیو طرز تهیه بستنی ماکارون نونی را آورده ایم.
 • ترفندهای پخت بهترین کیک و شیرینی خانگی


  سلامت نیوز:بهترین روش برای ذوب کردن شکلات، روش بن ماری یعنی حرارت غیر مستقیم بخار آب است.این روزها بازار تهیه کیک و شیرینی خانگی بسیار داغ است و بیشتر بانوان تمایل پیدا کرده اند به مناسبت های مختلف، دست به کار شوند و کام خانواده را شیرین کنند. به
 • طرز تهیه شیرینی آلمانی یا شیرینی مشهدی


  شیرینی آلمانی یکی از شیرینی های خشک خوشمزه است که شیرینی مشهدی هم نامیده می شود.
 • طرز تهیه شیرینی کره‌ای


  تخم مرغ‌ها را خوب با همزن می‌زنیم. سپس پودر قند را اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا مخلوط شود سپس ماست و روغن (روغن را به مایع تبدیل می‌کنیم و می‌گذاریم سرد شود) را همراه زرده ۳ عدد تخم مرغ اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم.
 • طرز تهیه شیرینی ذرت


  طبیعتا ذرت متعلق به تابستان است. اما شیرینی های شربتی به علت تشدید تشنگی برای تابستان توصیه نمی شود. شیرینی ذرت کمی خشک است برای رفع خشکی کمی شربت به نرم شدنش کمک می کند.
 • طرز تهیه شیرینی شربتی با شیر


  شیرینی یا کیک شربتی یک دسر فوق العاده خوشمزه و ساده و همچنین با ظاهری مجلسی و شیک است که خوردن آن را با چای پیشنهاد میکنیم. پس همین الان دست به کار شوید و این شیرینی خوشمزه را برای عصرانه تهیه کنید.
 • طرز تهیه شیرینی سیب و گردو


  ترکیب سیب و گردو همیشه جزو طعم های به یاد ماندنی بوده و هست. در این مطلب با این ترکیب یک نوع شیرینی خوشمزه درست کرده ایم.
 • طرز تهیه شیرینی انجیری


  شیرینی انجیری به دلیل وجود خرما و انجیر داخل آن بسیار خوشمزه و مقوی است و می‌تواند همراه باچای یا یک نوشیدنی خنک عصرانه‌ای عالی باشد.
 • طرز تهیه شیرینی فندقی


  شیرینی فندقی یا شورت برد فندقی نوعی شیرینی ساده و خوشمزه است که با آسیاب کردن فندق بوداده و مخلوط کردن آن با چند ماده ساده دیگر تهیه میشود.
 • طرز تهیه ژله به شکل شیرینی زبان


  خیلی وقت است که پای ژله به سفره هایمان باز شده است. حالا دیگر خانم های با سلیقه به درست کردن ژله به شکل ساده بسنده نمیکنند و انواع تزیینات را ابداع می کنند. در این مطلب هم طرز تهیه ژله به شکل شیرینی زبان را به شما آموزش می دهیم.
 • طرز تهیه شیرینی خانگی مخصوص عید


  خیلی از خانم‌ها دوست دارند شیرینی عید خانه را خودشان تهیه کنند، اما مشکل اینجاست که ممکن است شما هم مثل خیلی‌های دیگر با این کار آشنا نباشید. به خاطر همین دنبال چند شیرینی ساده خانگی رفتیم که بدون دردسر، فر و خیلی از وسایل شیرینی پزی، به راحتی بتوانی
 • طرز تهیه مارشملو؛ این شیرینی فانتزی


  مارشمالو یک شیرینی فانتزی و خوشمزه است که در این مطلب طرز تهیه آن را آموزش خواهیم داد.همراه ما باشید.
 • طرز تهیه شیرینی بهشتی برای عید


  اگه آشپزی و شیرینی پزی رو دوست دارین پس به نظرم پختن شیرینی های عید توی خونه میتونه یکی از بخش های خیلی لذت بخش عید باشه مخصوصا وقتی بوی محشر این شیرینیا میپیچه توی خونه.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها