بازدید: 22

اتمام ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده بعید به نظر می‌رسد / بررسی آسیب شناسی طرح اقدام ملی مسکن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094128

رئیس کانون سراسری انبوه سازان گفت: تا سال ۱۴۰۰ اتمام ساخت ۳۴۰۰ هزار واحد مسکونی بعید به نظر می رسد و امیدواریم با برطرف شدن نقاط ضعف این پروژه به بخش مسکن تزریق شود.

 

نسبت به اتمام ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده خوشبین نیستم/ آسیب شناسی طرح اقدام ملی مسکن ضروری استجمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ؛ با بیان اینکه پیش از آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن چندین بار با سازمان ملی زمین و مسکن جلسات مفصلی برگزار کرده و نقطه نظرات بخش خصوصی را با آن ها مطرح کردیم، گفت: در این جلسات بخش خصوصی چند بند از قرارداد های خود را اصلاح کرده بود، اما بعد از آن که سازمان ملی زمین و مسکن فراخوان مشارکت در این پروژه ها را اعلام کرد متأسفانه مشخص شد که به نظرات بخش خصوصی در این حوزه هیچ توجهی نشده است.

او با بیان اینکه نحوه مشارکت در قرارداد های این طرح به نفع بخش خصوصی نیست، گفت: طبق قرارداد سهم دولت در این حوزه ۸۰ درصد و سهم بخش خصوصی ۲۰ درصد است این در حالی است که باید در این حوزه میزان سهم بخش خصوصی بیشتر باشد.

برزگر با بیان اینکه باید در اجرای چنین پروژه مهمی از سازندگان با صلاحیت و حرفه ای استفاده شود، اظهار کرد: بسیاری از سازندگان در پروژه هایی مانند مسکن مهر به قرارداد های خود پایبند نبودند، اما تعدادی از انبوه سازان حتی با وجود افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه تمام شده ساخت مسکن توانستند به تعهدات خود در ساخت مسکن پایبند باشند.

بیشتر بخوانید:چالش ۲۲ میلیون بد مسکن در طرح اقدام ملی / تقاضای ۸۰ هزار متقاضی مسکن در سال

رئیس کانون سراسری انبوه سازان افزود: در سال ۹۱ نرخ ارز از هزار تومان به ۳ هزار تومان افزایش یافت و در آن دوره بخش عمده ای از انبوه سازان حرفه ای واحد های خود را به اتمام رساندند و حتی در دو سال اخیر با وجود افزایش چشمگیر نرخ ارز تعدادی از سازندگان به تعهدات خود پایبند بوده و در حال اتمام واحد های مسکونی خود هستند.

او با بیان اینکه دولت و وزارت راه و شهرسازی وعده داده که تا سال ۱۴۰۰ ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را به اتمام می رساند، گفت: به دلیل آن که در اجرای این پروژه اصلاحات بخش خصوصی را به صورت کامل در نظر نگرفته اند بنده به اتمام ساخت این واحد ها تا دو سال آینده خوشبین نیستم.

برزگر تأکید کرد: باید به صورت کامل تمامی ابعاد پروژه های مسکن آسیب شناسی شود و بتوانیم نقاط ضعف و قوت این پروژه ها را بررسی کنیم تا شاهد پروژه ای موفق در حوزه مسکن باشیم.

انتهای پیام/

قرارداد مشارکت بخش خصوصی درحوزه مسکن به نفع انبوه سازان نیست

اتمام ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده بعید به نظر می‌رسد / بررسی آسیب شناسی طرح اقدام ملی مسکن
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها