بازدید: 19

درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094126
رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۷ از رکس تیلرسون، وزیر خارجه وقت آمریکا خواسته است وزارت دادگستری را به تبرئه کردن رضا ضراب مجاب کند.

درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بلومبرگ اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۷ از رکس تیلرسون، وزیر خارجه وقت آمریکا خواسته است وزارت دادگستری را به تبرئه کردن رضا ضراب، تاجر ایرانی – ترک مجاب کند.

بر این اساس، تیلرسون در پاسخ به ترامپ با این درخواست مخالفت کرده و این کار را مداخله در روند تحقیقات ضراب عنوان کرده است. ضراب در آن مقطع زمانی موکل رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ بوده است.

پس از این ماجرا نیز تیلرسون یک بار دیگر به جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید مخالفتش را درباره درخواست ترامپ ابراز کرده بود.

رضا ضراب در آن زمان به اتهام دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران بازداشت شده بود و برای روند دادرسی خود جولیانی را به وکالت گرفته بود. جولیانی نیز چند نوبت اقدام به رایزنی دیپلماتیک برای حل پرونده وی کرده بود.

بیشتر بخوانید: اردوغان: ترکیه به آمریکا باج نمی دهد 

رضا ضراب سال 2017  به اتهام دور زدن تحریم های ایران از سوی مقامات قضایی آمریکا بازداشت شد. او در محاکمه در نیویورک مدعی شد رئیس جمهور ترکیه به شخصه اجازه دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران را صادر کرده است. او همچنین با معرفی دو بانک ترکیه، از نقش آنها در دور زدن تحریم های ایران خبر داد.

ترکیه ضمن اعلام اینکه ضراب در آمریکا به گروگان گرفته شده، بارها خواستار استرداد وی شده است.

انتهای پیام/


درخواست ترامپ برای تبرئه رضا ضراب!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها