بازدید: 5

نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست/ با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094092

عضو شورای شهر تهران با اشاره به طرح نوسازی شهرک پیکان شهر گفت: نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین برای ما مقدور نیست.

نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست/ با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیمزهرا نژاد بهرام عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح نوسازی بافت فرسوده شهرک پیکان شهر گفت: ما در این طرح طبق طرح تفصیلی عمل می کنیم و اقدامی غیر از آن انجام نخواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت فرسوده برای ما دارای اولویت است، افزود: اما قرار نیست به خاطر نوسازی یک بافت فرسوده تراکم جمعیتی آن بالا برود و نتوانیم پاسخگوی مردم باشیم، لذا متقاضی نوسازی شهرک پیکان شهر هم باید طرح خود را بر مبنای طرح تفصیلی اصلاح کند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طبق خواسته متقاضی می توان طرح تفصیلی را اصلاح کرد، گفت: طرح تفصیلی در اختیار شورای شهر است و شورای شهر هم آن را برای تصویب به شورای عالی شهرسازی ارسال می کند و نکته این موضوع اینجاست که شورا هم چنین اصلاحیه ای را که مورد تأییدش نیست، انجام نخواهد داد.

نژاد بهرام با بیان اینکه تا آنجا که برای ما مقدور است، نمی توانیم برای نوسازی بافت فرسوده تسهیلات در اختیار شهروندان قرار دهیم، گفت: اینکه قرار باشد نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین باشد، برای ما مقدور نیست.

بیشتر بخوانید: سقف تراکم پیکان شهر ۲۰۰ درصد است/ حجم بارگزاری در منطقه ۲۲ را کاهش داده ایم

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به جلساتی که با سازمان نوسازی و وزارت راه و شهرسازی برگزار شده بود، گفت: تمام خواسته ما نوسازی بافت فرسوده است، اما مبنای کار باید طرح تفصیلی باشد، لذا سازنده هم باید برای طرح خود ابتدا مصوبه کمیسیون ماده ۵ را اخذ کند و اگر نتواند بر مبنای اصول طرح تفصیلی عمل کند با  موافقت روبرو نمی شود.

انتهای پیام/

توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره نوسازی بافت فرسوده

نوسازی بافت فرسوده به قیمت عبور از قوانین مقدور نیست/ با اصلاحیه طرح تفصیلی مخالفیم
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها