بازدید: 4

اربعین از زاویه دوربین رو به غرب در مستند «۴۰»

مستند «۴۰» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی پس از سه سال تحقیق، پژوهش و فعالیت میدانی به مرحله تولید رسید که به زودی روی آنتن شبکه‌های داخلی و خارجی خواهد رفت.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: این مستند که به سفارش شرکت White Frame و به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان حلمی تولید شده از یک تیم پژوهشی بین المللی بهره برده است تا با حضور میدانی به جمع آوری بیش از ٣٠٠ گفتگو در کشور های مختلف بپردازند.

مخاطب هدف مستند ۴۰ جامعه غربی و غیرمسلمانان و زبان اصلی تولید آن به انگلیسی است که البته به عربی و فارسی دوبله شده است.

کارگردان اثر در این باره می گوید: این مستند، پژوهشی واقع بینانه از نگاه غیرمسلمانان و غربی ها به گردهمایی عظیم اربعین است که در سیر آن، مؤلفه هایی همچون «رفتارشناسی دینی مردم جهان»، «قیاس کمی و کیفی این راهپیمایی با تجمع های مشابه مذهبی» و «بررسی آداب، رسوم، عادات و سبک مهمان نوازی اربعینی» را از ذره بین تحلیل گذر داده است.

وی افزود: «۴۰» ضمن جامعه شناسی ادیان مختلف، با تکنیک و محتوای روز سینمای مستند توسط عوامل بین المللی تولید شده و اثر یادشده برای رقابت در چنین سطحی با ١٢دوربین حرفه ای، موسیقی متن اختصاصی با نوازندگی بیش از ۱۰ ساز زنده، تدوین جذاب و ریتم سریع به مرحله پخش رسیده است. همزمان با اکران عمومی، مستند٤٠ در ایران از رسانه ملی پخش و از سایت فیلیمو قابل دسترسی خواهد بود.

اربعین از زاویه دوربین رو به غرب در مستند «۴۰»
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها