بازدید: 4

گراهام: هر دو حزب اصلی آمریکا در تحریم ترکیه متحد هستند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094080
لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه آمریکایی از توافق دو حزب اصلی کنگره برای تحریم ترکیه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه آمریکایی از توافق دو حزب اصلی کنگره برای تحریم ترکیه خبر داد.

بر این اساس، گراهام در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: با افتخار باید اعلام کنم با سناتور (دموکرات) کریس وان هولن برای اعمال تحریم های شدید علیه ترکیه به دلیل حمله این کشور به شمال سوریه به توافق رسیدیم. غالب نمایندگان کنگره بر این باورند رها کردن کُرد ها که متحدان ما در مبارزه با تروریسم بودند، کار اشتباهی است.

بیشتر بخوانید ترامپ: به مشارکت آمریکا در عملیات نظامی در شمال سوریه پایان دادم 

پیش تر وان هولن، سناتور دموکرات با لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه در این زمینه همکاری کرده تا دو سوم آراء که برای جلوگیری از حق وتوی رئیس جمهور لازم است جمع آوری شود.

دیروز ترکیه به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور، عملیات نظامی در مناطق شمالی سوریه و شرق فرات را آغاز کرد. آنکارا هدف خود را از این عملیات مبارزه با کرد های حزب کارگران سوریه که آن ها را تروریست می نامد اعلام کرده است. حال آنکه دمشق هرگونه تعرض به خاک سوریه را غیرقانونی و مغایر قوانین بین المللی دانسته و از آنکارا خواسته نیرو های خود را به عقب براند.

پیش از این رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده بود چنانچه ترکیه در سوریه خارج از محدوده خود عمل کند اقتصاد آنکارا را نابود خواهد کرد. ترامپ گفت آمریکا برای کرد های حزب کارگران کردستان ۳۰ هزار اسلحه و تجهیزات نظامی ارسال کرده است.

انتهای پیام/


گراهام: هر دو حزب اصلی آمریکا در تحریم ترکیه متحد هستند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها