بازدید: 4

سلامت فرآورده‌های خون ایرانی بالاتر از کشور آمریکا/ ایران الگوی کشور‌های منطقه در تولید پلاسمای با کیفیت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094022
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: سلامت فرآورده‌های خون ایران بالاتر از کشور آمریکا است و الگوی کشور‌های منطقه در تولید پلاسمای باکیفیت هستیم.

تولید بیش از 57 هزار لیتر پلاسما ی سالم جهت تولید داروی مشتق از پلاسما/ بیش از دومیلیون لیتر خون در کشور اهدا می شود/ سلامت خون و فرآورده های ایرانیبشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون کشور در گفت وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:در حال حاضر بیش از ۲.۵ میلیون واحد پلاسمای مازاد جهت تولید دارو های مشتق از پلاسما به یک شرکت آلمانی ارسال شده است و طی سه سال گذشته از میان ۲.۵ میلیون خون تنها دو مورد هپاتیت A تشخیص داده شده است.

او ادامه داد: خطر انتقال ویروس هپاتیت C، B در اهدا کنندگان خون کشورمان بسیار پایین است و در این میان بر اساس بررسی ژنوم پلاسمای ارسال شده جهت تولید دارو های مشتق از پلاسما تخمین خطر سه ویروس هپاتیت B، C، HIV همسطح کشور های اروپایی است و سلامت فرآورده های خون ایران بالاتر از کشور آمریکا است و این موضوع به معنای این است که خطر بروز عفونت های هپاتیت B، C و HIV کمتر از آمریکا و همسطح کشور های اروپایی است.

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور بیان کرد: با تولید ۵۷ هزار و  ۳۵۵ لیتر پلاسمای ایرانی که از ۳۰۱ هزار و ۸۸۸ اهدای خون کامل به دست آمده است خوشبختانه هیچ موردی از هپاتیت B، C، HIV در این افراد دیده نشده است.

حاجی بیگی اظهار کرد: در حال حاضر ۱.۵ میلیون اهدا کننده که سالانه بیش از ۲ میلیون و یکصد هزار واحد خون اهدا می کنند فرآورده های خونی سالم تامین و نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی برطرف می شود.

بیشتر بخوانید: ادای نذری به رنگ عشق توسط عزاداران امام حسین (ع)

او گفت: امروزه فرآورده های مشتق پلاسما نقش فراوانی در سلامت افراد دارند و کیفیت محصولات خون و پلاسمای ایرانی یک شاخص مهمی محسوب می شود و ایران به عنوان الگوی قابل اتکا برای کشور های منطقه در زمینه تولید پلاسمای با کیفیت بالا قرار دارد.

انتهای پیام /

آخرین جزئیات کیفیت خون و فرآورده های خونی مردم ایران

سلامت فرآورده‌های خون ایرانی بالاتر از کشور آمریکا/ ایران الگوی کشور‌های منطقه در تولید پلاسمای با کیفیت
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها