بازدید: 6

نوزاد دو ماهه، شناخت و تکامل

منبع : نی نی بان کد خبر: 2093993
قد و وزن کودک شما منحصر به فرده و با سرعت خودش پیشرفت میکنه.

حالا که نوزادی دو ماهه دارین، باید برای درک شخصیت نوزاد دو ماهه آماده شین، شما در این متن با خواسته ها و ناسازگاری های اون و اونچه اون رو آروم میکنه یا گریه اش رو درمیاره آشنا خواهید شد، علاوه بر این نحوه ی برخورد با بدنش، نحوه ی فعالیت و رشدش و همچنین چگونگی رشد و پیشرفتش رو یاد میگیرید.

شناخت تکامل و مراقبت از نوزاد دو ماهه
تکامل نوزاد دو ماهه
قد و وزن کودک شما منحصر به فرده و با سرعت خودش پیشرفت میکنه، و از اینکه سریعتر یا کندتر از کودکای دیگه رشد ‍کنه نباید سورپرایز شین. به هر حال، استاندارد های رشد طبیعی به عنوان راهنمایی برای شما تعیین شده که آیا کودکتون تو رشدش مشکلی داره یا نه. شما برای دیدن متوسط رشدی که باید کودکتون رو با اون مقایسه کنید میتونید به بخش محاسبه کن در وبسایت ما مراجعه کنید و قد بر حسب وزن، وزن بر حسب سن، و قد بر حسب سن کودکان رو به طور متوسط ببینید.
رشد فیزیکی
دید بهتری رو بدست میاره و بینایی نوزاد بعد از دو ماه شروع به تکامل میکنه، به چشماش نگاه کنین که چشم و دست شما را دنبال میکنه، شما حتی می تونین یه اسباب بازی حدود ۲۰ سانتی جلوش تکون بدید و ببینید که تلاش میکنه روش تمرکز کنه، این حرکت، اگه کودکتون تو چشماش مشکلی داشته باشه، به تشخیص و درمان زود ترش کمک می کنه.
تشخیص صداهای متفاوت
کودک شما در حال حاضر قادر به تشخیص صدای آشنا از بقیه ی صداهاست، اون به صدای والدینش بیشتر پاسخ می ده و در حین شنیدن یا خواندن بهش توجه بیشتری می کنه؛ کودک شما حالا شنونده ی بهتریه، اون اغلب در حال نگاه کردن به جاییه که صدایی ازش بیرون اومده.
قدرت چنگ زدن و گرفتن آگاهانه تر اشیا
کودک شما تو این زمان واکنش غیر ارادیش رو از دست داده، و توانایی درک محیط رو به دست اورده. اون توانایی گرفتن و نگهداشتن چیزایی رو که می خواد به دست اورده، و بهتره برای کودک اسباب بازی هایی تهیه کنین که بتونه تو دستش بگیره و ازشون لذت ببره.
کنترل بهتر بدن
کودک شما قوی تر شده، عضلات گردنش در حال حاضر اجازه می ده چند ثانیه سرش رو ثابت نگه داره، با این حال، در صورت لزوم شما باید اماده ی ارائه ی پشتیبانی بهش باشید، اون حالا می تونه قسمت بالا تنش رو و قوزک پاش رو بلند کنه اونارو راست کنه.
رشد و تکامل اجتماعی
اولین وسیله ی ارتباطی کودک برای برقراری ارتباط با شما گریه کردنه، دلایل زیادی وجود داره که کودک شما ناراحت باشه، و اگه خوشحال باشه از طریق ایجاد صدا و خنده شما را متوجه خواهد کرد، این پاسخ کودک در زمانی که شما را می بینه ست.

چطور از نوزاد دو ماهه مراقبت کنیم؟
۱)تغذیه ی مناسب نوزاد دو ماهه
تو این سن اشتهای کودکتون ممکنه به طور چشمگیری زیاد شه، اگه شما با یه سینه به کودک شیر دادین و هنوز گرسنه است باید ازسینه ی دیگه تون به اون شیر بدین، نوزاد دوست داره که بیشتر بخوره، و این نیاز کودک رو کامل براورده کنین. کودک شما هنوز هم باید نصف شب تغذیه بشه، اما ممکنه به اون نیاز کمتری داشته باشه، چون تغییرات تو الگوی خوابش هم وجود خواهد داشت.
۲)الگوی خواب و چگونگی تنظیم آن
به تغییراتی که تو الگوی خواب کودک شما اتفاق می افته توجه داشته کنیم، اون احتمالا در طول روز به مدت ۱ تا ۳ ساعت بخوابه، شبا به مدت ۶ ساعت میخوابه و وسطش بیدار نمیشه، بعد از هر بار شیر خوردن کودک خسته به نظر میاد و تمایل داره به خواب بره، ۹ تا ۱۸ ساعت خواب تو ۲۴ ساعت تو این سن عادیه.
۳)گریه های کودک رو درک کنین
دلایل زیادی وجود داره که ممکنه کودک شما گریه کنه، عموما در مورد تقاضاها و نیاز هاش، تغییرات جسمی که در حال انجامه و خارج از کنترل شماست، مثلا، سیستم عصبی کودک شما ممکنه بلوغ داشته باشه، و این دلیل گریه هاش او باشه، ممکنه احساس خستگی زیادی کنه و این دلیل گریه هاش باشه.
۴)دستگاه گوارش کودک رو بررسی کنید
مدفوع شاخص خوبی از سلامت کودک شماس و در انواع مختلفی از رنگ، غلظت که همشون نشونگر سلامت کودکن.
۵)به روی شکم خواباندن کودک را فراموش نکنین
زمان زایمان به کودک شما کمک میکنه که گردن و تنه ی خودش رو تقویت میکنه و از مشکلاتی که از به پشت خوابیدن ایجاد میشه جلوگیری می کنه، فقط کافیه که کودک رو روی قفسه ی سینه قرار بدین و تشویقش کنین که چهره ی شما رو ببینه، با تکرار چند بار در روز بهش کمک خواهید کرد که قوی تر شه.
۶) بدن کودک را ماساژ دهید
ماساژ کودک رو آروم می کنه و اون رو از بدنش آگاه می کنه، همچنین می تونه سیستم ایمنی بدنش رو تقویت کنه، و گردش خون رو تحریک کنه، و همچنین ناراحتی های گوارشی رو تسکین بده. حین ماساژ اتاق باید گرم باشه، و بهتره اجازه بدین کودک دراز بکشه و قسمت های بدنش رو جداگونه ماساژ بدین.
۷)برای کودک خود بخونید
زمان خوندن برای کودک از لهجه های مختلف استفاده کنید و براش آواز بخونید، و کتاب هایی با متن ساده و طولانی انتخاب کنید. حتی می تونید از متن هایی که برای بزرگسالان نوشته شده استفاده کنید و زمانی که کودکتون ریتم صدای شما را می شنوه صدای زبان را یاد می گیره.


نوزاد دو ماهه، شناخت و تکامل
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
 • نوزاد دو ماهه، شناخت و تکامل


  قد و وزن کودک شما منحصر به فرده و با سرعت خودش پیشرفت میکنه.
 • نوزاد سه ماهه، میزان رشد و تکامل


  فرزند شما زمان بیشتری را در روز بیدار می ماند و شب ها بیشتر می خوابد. در زمان های بیداری اش کنجکاو است و در حال شناخت جهان پیرامونش می باشد.
 • تکامل نوزاد سه ماهه، دستش را دراز نمی کند


  با توجه به سن نوزاد ایشان باید گفت که نوزادشان باید بتواند دیدش را متمرکز کند. البته نوزاد ایشان تا چهار ماهگی فرصت دارد و وقت دارد تا این روند برایش اتفاق بیفتد.
 • نوزاد سه ماهه، شناخت و مراقبت


  زمانی که نوزادتون سه ماهه میشه، متوجه تغییرات جالبی در دنیای کوچک نوزادتون خواهید شد.
 • نوزاد چهار ماهه، نحوه شناخت و مراقبت


  زمانی که چهار ماه از عمر نوزاد شما بگذره، الگوی تغذیه ای اون ها توسعه پیدا میکنه و خوابشون هم زیاد میشه و مراقبت ازشون هم ساده‌تر میشه.
 • سیر تکامل نوزاد، یک تا شش ماهگی


  همانطور که می دانید یک کودک از همان مراحل اولیه زندگی خود قدرت انجام خیلی از کارها را ندارد و هنوز خیلی از توانایی ها در او ایجاد نشده است.
 • رشد و تکامل نوزاد، یک تا شش ماهگی


  نوزاد از ابتدای تولد ، قدرت زبان را درک کرده و شروع به صحبت می کند. از لحظه ای که چشمان وی به صورت شما می افتد...
 • سیر تکامل بینایی نوزاد، یک سال اول


  اگر دقت کرده باشید زمانیکه به یک نوزاد نگاه می‌کنید چشم‌های او در چشم‌های شما قفل می‌شود.
 • رشد نرمال نوزاد، تکامل دور سر


  دخترم هنگام تولد دور سرش 34 بود. در یک ماهگی 36 و در دو ماهگی 37 و چهار ماهگی 38.5 شده بود.
 • نوزاد در ده ماهگی، تکامل و رشد


  نوزاد شما در ده ماهگی شروع به فهمیدن کلمات و جملات ساده می کند بنابراین بسیار مهم است تا با او صحبت کنید.
 • تکامل بینایی نوزاد، چند ماهگی؟


  خواستم سوال کنم نوزاد از چند روزگی باید روی چهره یا اسباب بازی نگاهش رو متمرکز و ثابت کنه؟
 • تکامل شنوایی نوزاد، راه تشخیص


  برای این‌که کودک بتواند درست صحبت کند باید قادر باشد محدوده فرکانس‌های صوتی را که برای سخن گفتن ضروری هستند بشنود.
 • تکامل بینایی نوزاد، مراحل


  لحظاتی پس از تولد نوزاد چشم های خود را باز می کند. چشم های او باید توسط پزشک ، از نظر هر گونه نقص و یا بیماری مادرزادی معاینه شوند.
 • سیر تکامل بینایی نوزاد، جالب است


  بدون شک انسان موجودی شگفت انگیز است که علی رغم تحقیقات فراوان هنوز چیزهای زیادی در مورد آن نهفته باقی مانده و هر ساله زوایای جدیدی از زندگی این موجود پیچیده کشف می شود.
 • روند رشد و تکامل نوزاد، تغییرات دور سر


  روند رشد و تکامل نوزاد همواره باید بطور مرتب تحت نظر متخصص بر اساس نمودار رشد ارزیابی شود.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها