بازدید: 4

گشت تعزیراتی در نانوایی‌های تهران از هفته آینده

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان از اجرایی‌شدن طرح گشت مشترک با حضور بازرسان سازمان حمایت، نمایندگان شرکت بازرگانی دولتی و تعزیرات برای نظارت بر نانوایی‌های سنتی و صنعتی تهران در هفته آینده خبر داد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «تسنیم»، عباس تابش در خصوص تشدید نظارت سازمان حمایت بر فعالیت نانوایی ها پس از تغییرات قیمتی اعلام شده اظهار کرد: به دنبال اقدامات انجام شده، با اتحادیه های مربوطه به تفاهم رسیده ایم که نانوایی ها ملزم به اطلاع رسانی چه موضوعاتی هستند و در حال حاضر نیز فرمت ها و قیمت ها کاملاً مشخص شده است.

به گفته تابش برخورد ها در حوزه نان متفاوت تر از سایر حوزه ها خواهد بود و بر همین اساس توصیه کرد تا واحد های صنفی نسبت به نرخ عرضه نان و مصوبات اعلام شده دقت لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان حمایت در پاسخ به این سؤال که «آیا قرار است تا درخصوص نان های حجیم و صنعتی نیز شاهد تغییر قیمت باشیم یا خیر؟» گفت: نان های حجیم به لحاظ قیمت گذاری مشمول بند «ج» و خوداظهاری هستند ولی ضوابط و مقررات هیئت تعیین و تثبیت قیمت به آن ها اعلام شده و آن ها نیز موظف شده اند، لیست قیمت نان های حجیم پرمصرف را به سازمان حمایت ارائه دهند و از هفته آینده این نانوایی ها نیز در گشت مشترک، تحت نظارت بیشتر قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: قیمت نان های سنتی نیز گران نشده بلکه سعی شده تا قیمت ها ساماندهی شود؛ بنابراین ما هیچ تغییری نسبت به کف بازار نداشته ایم و اگر جایی گران شده، حتماً برخورد خواهیم کرد.

تابش در پایان در واکنش به موضوع سوءاستفاده احتمالی از آرد دولتی توسط برخی نانوایی های دارای سهمیه دولتی گفت: سامانه شرکت بازرگانی دولتی که مسئول توزیع آرد است، به گونه ای طراحی شده که امکان جابه جایی آرد دولتی وجود ندارد؛ چراکه بر اساس گزارشات عملکرد از میزان آرد داده شده و نان توزیعی، نظارت های دقیقی بر این موضوع اعمال می شود.

گشت تعزیراتی در نانوایی‌های تهران از هفته آینده
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها