بازدید: 25

پیش‌بینی نفت ۵۷ دلاری

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود را از قیمت نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۰، ۵ دلار در هر بشکه کاهش داد.
به گزارش اویل پرایس، اطلاعات انرژی امریکا در گزارش دورنمای کوتاه مدت انرژی در اکتبر پیش بینی قیمت نفت را ۵ دلار در هر بشکه کمتر از گزارش ماه قبل اعلام کرد.
دلیل این کاهش در پیش بینی قیمت نفت که حالا تا ۵۷ دلار در هر بشکه تا سه ماهه دوم ۲۰۲۰ پایین آمده است، افزایش ذخایر نفت جهان طی نیمه اول ۲۰۲۰ است.
میانگین قیمت نفت خام برنت در ماه سپتامبر ۶۳ دلار در هر بشکه بود. در حالی که اداره اطلاعات انرژی افزایش خطر اختلال بیشتر در عرضه نفت خام را قبول دارد، ولی اعلام کرد که این خطر با افزایش بی ثباتی در رشد اقتصادی و رشد تقاضای نفت در آینده جبران می شود.
این اداره تخمین می زند میانگین تولید نفت خام اوپک در سپتامبر ۲ /۲۸ میلیون بشکه در روز باشد که ۶ /۱ میلیون بشکه پایین تر از ماه آگوست است. تولید نفت امریکا هم طبق آخرین اطلاعات کاهش یافته است: ۸/ ۱۱ میلیون بشکه در جولای که ۳ /۰ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید ماه ژوئن است.
اداره اطلاعات انرژی امریکا تولید نفت خام در کل سال ۲۰۱۹ را ۸ /۲۹ میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که ۱/ ۲ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید در کل سال ۲۰۱۸ است. انتظار می رود تولید نفت اوپک در کل سال ۲۰۲۰ با ۶/۲۹ میلیون بشکه در روز کمتر از ۲۰۱۹ باشد. در مورد امریکا، انتظار می رود میانگین تولید نفت در کل سال ۲۰۱۹، ۳ /۱۲ میلیون بشکه در روز باشد که ۳/ ۱ میلیون بشکه بیشتر از ۲۰۱۸ است. پیش بینی می شود تولید نفت امریکا در کل سال ۲۰۲۰ افزایش یابد و به ۲ /۱۳ میلیون بشکه در روز برسد. در این صورت افزایش تولید امریکا کاهش تولید اوپک برای سال آینده را جبران می کند.

پیش‌بینی نفت ۵۷ دلاری
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14
 • پیش‌بینی نفت ۵۷ دلاری


 • پیش‎بینی نفت ۶۰ تا ۷۰ دلاری در سال ۲۰۱۹


 • پیش‌بینی قیمت ۵۵ تا ۶۵ دلاری نفت


  یک کارشناس اقتصادی در مورد قیمت نفت در سال ۲۰۱۸، اظهار کرد: پیش‌بینی من رنج ۵۵ تا ۶۵ دلار برای قیمت نفت است. البته ممکن است قیمت به ۵۰ یا ۷۰ دلار هم برسد اما متوسط قیمت بین ۵۵ تا ۶۰ دلار خواهد بود.
 • پیش بینی نفت ۶۰ دلاری در سال ۲۰۱۸


  ۲۷ تحلیلگر شرکت کننده در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده اند که به طور متوسط قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۸ به بشکه ای ۶۰ دلار برسد.
 • پیش بینی نفت 55 دلاری در سال آینده


  در لایحه بودجه سال آینده قیمت هر بشکه نفت 55 دلار پیش بینی شده است.
 • پیش‌بینی نفت ۱۰ دلاری در سال‌های آینده


  کارشناسان بر این باورند که یک کاتالیزور کلیدی برای بازار نفت در نیمه دوم سال آینده، فروش سهام آرامکو عربستان در بازارهای جهانی است.
 • پیش بینی نفت 55 دلاری در سال 2018


  موسسه اعتبارسنجی فیچ پیش بینی کرد که نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی بین ۵۰ تا ۵۵ دلار معامله شود.
 • پیش بینی نفت 55 دلاری در سال 2018


  قیمت نفت خام آمریکا در حال حاضر به بالای 49 دلار رسیده، در حالی که در اوایل سال 2016 تا زیر 30 دلار پایین آمده بود.
 • پیش‌بینی نفت ۷۰ دلاری در سال ۲۰۱۷


  محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک پیش بینی کرد که در سال ۲۰۱۷ ثبات به بازار نفت برگردد. ونزوئلا هم ابراز امیدواری کرده که قیمت سبد نفتی این کشور در طی ماه های آینده به ۷۰ دلار افزایش یابد.
 • پیش بینی نفت ۶۰ دلاری در ۲۰۱۷


  یک سال پرحادثه برای بازار نفت در حال اتمام است. در سال ۲۰۱۶، قیمت نفت به ارقامی که از سال ۲۰۰۳ تاکنون سابقه نداشت کاهش یافت، اما در ماه دسامبر ترمیم شد و به بالای ۵۵ دلار رسید.
 • پیش بینی قیمت نفت 57 دلاری در سال 2020


  اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ را ۵ دلار در هر بشکه کاهش داد.
 • پیش بینی نفت 90 دلاری تحت تاثیر 3 عامل


  بانک آمریکایی مریل لینچ پیش بینی کرد با افزایش تنش های نظامی در خاورمیانه و ضعف دلار قیمت نفت خام برنت می‌تواند به ۹۰ دلار در هر بشکه برسد.
 • پیش بینی نفت ۷۰ دلاری توسط ترافیگورا


  شرکت بازرگانی کالای ترافیگورا پیش‌بینی کرد که نفت برنت امسال در حدود ۶۶ تا ۶۷ دلار در هر بشکه می‌ماند اما در سال ۲۰۲۰ به محدوده ۷۰ دلار صعود می‌کند.
 • پیش بینی بازگشت نفت ۷۰ دلاری در سال ۲۰۱۹


  پیش بینی میانگین قیمت نفت سخت است برخی هنوز فکر می‌کنند خودروهای الکتریکی به زودی نفت را از میدان خارج می کنند. این تصور بر قیمت نفت تاثیر می گذارد ولی انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۱۹ استراتژی اوپک موثر واقع شود و دوباره شاهد نفت ۷۰ دلاری باشیم.
 • پیش بینی نفت 60 تا 62 دلاری قیمت نفت در 2019


  مدیر اجرایی شرکت انی ایتالیا گفت که محدوده قیمت نفت بین ۶۰ تا ۶۲ دلار در هر بشکه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها