بازدید: 22

اولین سفارش پس از رسوایی مکس ۷۳۷

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: شرکت بوئینگ پس از ماه ها اولین سفارش هواپیمای زمین گیر شده مکس ۷۳۷ را ثبت کرد.
به گزارش رویترز، بوئینگ گزارش داد تعداد کل تحویل هواپیما در ۹ ماه اول ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته نصف شده است.
هواپیمای مکس ۷۳۷ پس از دومین سقوط مرگبار در ماه مارس و کشته شدن ۱۵۷ سرنشین هواپیمای اتیوپین ایرلاین، زمین گیر شد و از آن زمان تلاش می کند این هواپیما را تا اواخر سال جاری به آسمان بازگرداند. این شرکت روز پنج شنبه اعلام کرد یک مشتری ناشناس یک جت مکس ۷۳۷ سفارش داده است. اطلاعات ماهانه نشان می دهند این سفارش از یک مدل دیگر به مکس تغییر یافته است.
بوئینگ همچنین چهار تغییر سفارش دیگر را به نفع مکس در آوریل گزارش داد، ولی قرارداد موقت سفارش ۲۰۰ جت از طرف مالک بریتیش ایرویز که در نمایشگاه هوایی پاریس بسته شد، هنوز هم قطعی نشده است. تعداد سفارشات خالص بوئینگ باکسر سفارش های لغو شده در ۹ ماه اول ۲۰۱۹ منفی ۸۴ بود. ورشکستگی جت ایرویز هند هم باعث شد بوئینگ ۲۱۰ هواپیما را از لیست سفارشات خود خارج کند.
در عوض ایرباس، رقیب اروپایی بوئینگ ۱۲۷ سفارش خالص در سال جاری میلادی دارد و به هدف ۸۸۰ تا ۸۹۰ تحویل هواپیما در کل سال ۲۰۱۹ نزدیک می شود. تحویل هواپیما های بوئینگ در ۹ ماه اول ۲۰۱۹، ۴۷ درصد کاهش یافت و به ۳۰۲ هواپیما رسید. در کل ۲۶ هواپیما در سپتامبر تحویل داده شد که کمتر از ۸۷ هواپیمای سال گذشته بود. قبل از زمین گیر شدن مکس، بوئینگ با تحویل ۸۰۶ هواپیما در ۲۰۱۸ به هدف تحویل ۹۰۰ هواپیما در سال جاری میلادی نزدیک می شد.

اولین سفارش پس از رسوایی مکس ۷۳۷
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها