بازدید: 8

ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2093763
رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه بیانیه‌ای صادر کرد.

ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای درباره آغاز تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه اعلام کرد آمریکا این حمله را تایید نمی کند.

در این بیانیه آمده است: ترکیه امروز به سوریه حمله کرد. هیچ سربازی آمریکایی در آن منطقه حضور ندارد. آمریکا به دقت عملیات نظامی ترکیه را در سوریه زیرنظر دارد. انتظار داریم ترکیه مانع از بروز بحران انسانی شود.

این بیانیه می افزاید: آمریکا از این حمله حمایت نمی کند. ما به ترکیه توضیح دادیم که انجام این عملیات طرح بدی است. اکنون ترکیه مسئول باقی ماندن عناصر داعش در زندان ها و عدم بازگشت آنهاست.

رجب طيب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ساعاتی پیش آغاز عمليات نظامی در شمال شرق سوريه را با نام عمليات ”چشمه صلح“ اعلام کرد.

ترکیه اخیرا اعلام کرده بود قصد دارد به بهانه «مبارزه با تروریست ها»، عملیاتی نظامی را در مناطق تحت کنترل کُرد ها در شمال سوریه آغاز کند. در پی اعلام این تصمیم ترکیه، آمریکا نیز اعلام کرد در این عملیات از آنکارا حمایت نخواهد کرد، اما نیرو های خود را از این منطقه خارج می کند. در مقابل شبه نظامیان موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دادند، اعلام کردند با هرگونه حمله ترکیه مقابله می کنند و واشنگتن را به خنجر زدن از پشت به خود متهم کرده اند.

انتهای پیام/


ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی‌کند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها