بازدید: 4

ارتقای دسترسی ریلی و جاده ای بنادر در پسکرانه/ رشد ۶ درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2093756
راستاد گفت:‌ سازمان بنادر و دریانوردی دسترسی بنادر تجاری کشور به سایر شقوق حمل‌ونقل را در دستور کار دارد.

ارتقای دسترسی ریلی و جاده ای بنادر در پسکرانه/ رشد ۶ درصدی صادرات غیرنفتی در بنادربه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال این است که دسترسی بنادر تجاری کشور به سایر شقوق حمل ونقل با منابع و سرمایه گذاری های سازمان، بهبود و ارتقا یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص همکاری این سازمان با راه آهن و شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور برای توسعه زیرساخت های ترانزیتی متصل به بنادر، افزود: به دنبال دسترسی بنادر تجاری کشور به سایر شقوق حمل ونقل با منابع سازمان بنادر و دریانوردی و سرمایه گذاری برای بهبود و ارتقا هستیم.

وی ادامه داد: در این زمینه، دسترسی بندر تجاری چابهار به پسکرانه در حوزه جاده ای و دسترسی به ریل، یکی از برنامه های در دست اقدام سازمان است ضمن اینکه بهسازی مسیر دسترسی به بندر شهید رجایی، ایجاد دسترسی جاده ای برای بندر تجاری بوشهر، کمربندی بندر امام و بهبود دسترسی جاده ای این بندر بخش دیگر از برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی است. در بنادر شمال کشور هم بحث جاده، دسترسی به بنادر نوشهر و امیرآباد هم جزو برنامه های سازمان است.

وی گفت: در این خصوص مجموع طرح ها برای توسعه زیربناهای حمل ونقلی بنادر کشور که در حال مطالعه بوده و اجرا شده و یا اینکه اجرا خواهد شد حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان است که از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: احداث وسیع ترین ترمینال مواد معدنی در محدوده خلیج فارس و دریای عمان

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص عملکرد شش ماه نخست سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: در شش ماه ابتدایی امسال خوشبختانه شاهد روند روبه رشد فعالیت های تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری کشور هستیم. این میزان بیش از ۷۶ میلیون تن تخلیه و بارگیری بوده که از این میزان حدود ۱۶ میلیون تن واردات غیرنفتی و حدود ۲ برابر این میزان یعنی ۲۷ میلیون تن صادرات غیرنفتی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در زمینه واردات غیرنفتی، ۲۴ درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را شاهد هستیم و در زمینه صادرات غیرنفتی هم حدود ۶ درصد رشد عملکرد بنادر تجاری کشور بوده است.

انتهای پیام/


ارتقای دسترسی ریلی و جاده ای بنادر در پسکرانه/ رشد ۶ درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها