بازدید: 4

سفیر روسیه: آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در لبنان تلاش می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2093717
الکساندر زاسپکین گفت آمریکایی‌ها برای ایجاد هرج و مرج در لبنان زمینه سازی می‌کنند.

سفیر روسیه در لبنان: آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در لبنان تلاش می کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی از سخنان الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان درباره تلاش آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در لبنان، نوشت: سفیر روسیه در بیروت این روز ها چندان به آینده خوشبین نیست. تجربه او در لبنان و پیگیری امور منطقه نشان می دهد که نباید امید چندانی به برطرف شدن مشکلات در بیشتر بخش های منطقه در آینده نزدیک داشت. می توان گفت که الکساندر زاسپکین در مجموع همان سخن چند روز پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را در پاسخ به سوالی درباره چالش های حال و آینده بر زبان می آورد آنگاه که گفت: «شرایط دشوارتر خواهد شد».

این دیپلمات روس بلافاصله به بحران های بین المللی از ونزوئلا گرفته تا قاره آفریقا، آسیا، اروپا، اروپای شرقی، اوکراین و خاورمیانه و نقش آمریکا در ایجاد آن ها اشاره کرد و اینگونه نتیجه گرفت که دیدگاه آمریکایی ها به کلی در تضاد با دیدگاه روسیه است، زیرا روسیه معتقد به احترام گذاشتن به حاکمیت کشور ها و قوانین بین المللی است.

سفیر روسیه در لبنان همچنین به بحران اقتصادی در لبنان از سال های دور اشاره کرد و گفت آمریکا قصد دارد در لبنان هرج و مرج ایجاد کند که هدف از آن ضربه زدن به حزب الله و پس از آن ضربه زدن به دشمنان آمریکا در منطقه است.

به گفته وی، هدف آمریکایی ها این است که اقتصاد لبنان به سمت فروپاشی حرکت کند به گونه ای که باعث خشم مردمی شود.

الکساندر زاسپکین در پاسخ به این سوال که در صورت فروپاشی اقتصاد و دولت لبنان چه گروهی می تواند این کشور را نجات دهد گفت: ”حزب الله“.

انتهای پیام/


سفیر روسیه: آمریکا برای ایجاد هرج و مرج در لبنان تلاش می‌کند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها