بازدید: 4

سوءاستفاده قاچاقچیان از زائران اربعین برای قاچاق گوشی + موشن‌گرافیک

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2093682
افراد سودجو با ترفند‌های مختلف و با سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافران اقدام به قاچاق گوشی می‌کنند.
نحوه سوءاستفاده قاچاقچیان از زائران جهت قاچاق گوشی + موشن گرافیکبه گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان. با اجرایی شدن طرح رجیستری حالا  برخی از  واردکنندگان موبایل از شگرد جدیدی برای واردات غیرقانونی تلفن همراه و دور زدن هزینه های گمرکی روی آورده اند.  این دسته از افراد حالا زائران  را هدف خود قرار داده اند و ظاهراً با اعطای سیم کارت رایگان به آنها، مدارکشان را تحویل می گیرند و اقدام به ثبت گوشی قاچاق می کنند.
 
آن ها با گرفتن اطلاعات مسافران واقعی، گوشی ها را به اسم آن ها وارد می‎کنند. اتفاقی که در برخی موارد بدون اطلاع زائران و در برخی دیگر نیز با رضایت آن ها انجام می شود.
 
در مورد اول در صورت ثبت سیم کارت جدید، پیامکی با سرشماره CRA.ir به خطوط دیگر شخص ارسال می شود که با شماره گیری ۱۹۵ و یا مراجعه به سایت CRA.ir.۱۹۵ اقدام به ثبت شکایت در بخش  سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کنند.
 
آن دسته از افرادی نیز که با رضایت و در ازای دریافت مبلغی پول اطلاعات خود را در اختیار واردکنندگان قرار می دهند و همچنین قاچاقچیان تلفن همراه زیارتی باید بدانند با توجه به فتوای ۹ نفر از مراجع معظم تقلید، هرگونه خرید و فروش اطلاعات مسافران برای ثبت گوشی های قاچاق را غیرشرعی اعلام شده است.
 
کد ویدیو
انتهای پیام/

سوءاستفاده قاچاقچیان از زائران اربعین برای قاچاق گوشی + موشن‌گرافیک
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها