بازدید: 6

رئیس پارلمان اروپا: تنها گزینه‌های پیش‌روی انگلیس برکسیت بدون توافق و یا درخواست برای تمدید مهلت خروج است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2093540
دیوید ساسولی گفت از آنجا که پیشرفت زیادی در گفت‌وگو‌های برکسیت حاصل نشده، تنها گزینه‌هایی که برای انگلیس مانده خروج بدون توافق و یا درخواست برای تمدید مهلت خروج است

رئیس پارلمان اروپا: تنها گزینه های پیش روی انگلیس خروج بدون توافق و یا تعویق آن استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا اعلام کرد پیشرفت های زیادی در مذاکرات مربوط به برکسیت حاصل نشده و تنها گزینه هایی که اکنون پیش روی انگلیس است خروج بدون توافق و یا درخواست برای تمدید مهلت خروج است که موعد آن ۳۱ اکتبر است.

ساسولی در جلسه علنی پارلمان اروپا گفت: «مطمئنا اگر دلایل عینی خاصی وجود داشته باشد ما برای تمدید فرصت برکسیت آماده هستیم». او در ادامه تاکید کرد «درخواست تمدید از حقوق انگلیس است».

بوریس جانسون که اواخر ماه ژوئیه به قدرت رسید متعهد شد انگلیس را به هر قیمت ممکن در ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند. اما به تازگی قانونی در این کشور تصویب شد که او را وادار می کند در صورت دست نیافتن به توافق تا ۱۹ اکتبر بلافاصله پس از نشست اروپایی، درخواست به تعویق انداختن زمان برکسیت را مطرح کند.

گمانه زنی هایی در انگلیس در مورد تمایل نخست وزیر برای دور زدن این قانون وجود دارد. نخست وزیر انگلیس متعهد شده که به قانون احترام بگذارد، اما احتمالا از راه دیگری استفاده خواهد کرد و از یک دولت عضو اتحادیه اروپا خواهد خواست از حق وتوی خود استفاده کند.

انتهای پیام/


رئیس پارلمان اروپا: تنها گزینه‌های پیش‌روی انگلیس برکسیت بدون توافق و یا درخواست برای تمدید مهلت خروج است
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها