بازدید: 6

تغذیه نادرست کودکان، مضرات چیپس و پفک چیست؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 2093482
رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از خانواده‌ها خواست ذائقه کودکان را به چیپس و پفک عادت ندهند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از خانواده ها خواست ذائقه کودکان را به چیپس و پفک عادت ندهند.
شیرزاد احسان خواه در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه خوراکی هایی مثل چیپس و پفک با یک یا دو بار خوردن کودکان و نوجوانان را بیمار نمی کند، گفت: اگر تاکید می شود به کودکان و نوجوانان این نوع خوراکی ها را ندهیم به این دلیل است که ذائقه آنها به خوردن این خوراکیها که هیچ ارزش غذایی هم ندارند، عادت می کند.
احسان خواه تاکید کرد: باید افراد را از سنین کودکی با غذاهای سالم آشنا کرده تا به خوردن غذاهای سالم ترغیب شوند.
رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه خوراکی های نامناسب برای کودکان و نوجوانان را شامل انواع فست فودها عنوان کرد و افزود: چیپس و پفک، اسنک ها و لواشک هایی که آرم بهداشتی ندارند هم خوراکی های سالمی نیستند و مصرف آنها به هیچ عنوان به کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود.
احسان خواه از شیر، مغزها، خرما، توت، کشمش، کشک و... به عنوان خوراکی های سالم یاد کرد و افزود: تاکید می شود کودکان و نوجوانان حتما در طول روز میان وعده های سالم استفاده کنند.
وی از لقمه های خانگی به عنوان بهترین میان وعده ها برای کودکان و نوجوانان یاد کرد و افزود: کودکان و نوجوانان در سن رشد بوده و نیاز به خوردن میان وعده دارند.
احسان خواه ادامه داد: کودکان و نوجوانان تقریبا نیمی از روز خود را در مدارس گذرانده و با توجه به اینکه اگر میان وعده نخورند گرسنه می شوند و قدرت یادگیری آنها پایین می آید، باید حتما میان وعده های سالم در برنامه روزانه آنها گنجانده شود.


تغذیه نادرست کودکان، مضرات چیپس و پفک چیست؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
 • تغذیه نادرست کودکان، مضرات چیپس و پفک چیست؟


  رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از خانواده‌ها خواست ذائقه کودکان را به چیپس و پفک عادت ندهند.
 • مضرات چیپس سیب زمینی،در کودکان


  اکثرا کودکانی که زیاد چیپس می‌خورند، به مصرف وعده‌های اصلی در روز احساس بی میلی نشان می‌دهند.
 • مضرات چیپس برای کودکان


  کودکانی که رژیم غذایی سالمی را در سنین پایین دنبال می‌کنند، چه بسا از هوش و ذکاوت بیشتری - هرچند اندک – در مقایسه با هم سن و سالان خود برخوردارند که رژیم غذایی سرشار از چربی و قند دارند.
 • هله هوله خوردن کودکان، مضرات باورنکردنی چیپس


  قابل توجه والدینی که به خوردن تنقلات علاقه دارند و گاهی به کودکان نیز این تنقلات را می دهند.
 • مضرات چیپس و پفک برای کودکان، اختلالات روانی


  خوردن میان وعده‌هایی مثل چیپس و پفک ضررهای مختلفی برای بدن دارد. به خصوص در کودکان -که از بد حادثه علاقه شدیدی هم به این میان‌وعده‌ها دارند- این آسیب‌ها متنوع‌تر و شدیدتر هستند.
 • مضرات تغذیه کودکان زیر یک سال با شیرگاو


  مطالعات نشان می دهد پروتئین موجود در شیر گاو دلیل نامناسب بودن این نوشیدنی برای اطفال است چراکه آنها توانایی تحمل آن را ندارند. تغذیه نوزاد با شیرگاو قبل از یک سالگی موجب بروز بیماری های آلرژیک در آنان می شود.
 • مضرات تغذیه کودکان زیر یک سال با شیرگاو


  سلامت نیوز: مطالعات نشان می دهد پروتئین موجود در شیر گاو، دلیل نامناسب بودن این نوشیدنی برای اطفال است چراکه آنها توانایی تحمل هضم آن را ندارند. در واقع، تغذیه نوزاد با شیرگاو قبل از یک سالگی موجب بروز بیماری های آلرژیک در آنها می شود. به گزارش سلا
 • تغذیه نادرست کودکان، چرا آب میوه مضره؟


  هرچند آب میوه‌های شیرین صنعتی بسیار مورد علاقه کودکان هستند اما متخصصان اطفال همواره توصیه می‌کنند که نوشیدن زیاد آنها منجر به چاقی و پوسیدگی دندانها می‌شود.
 • تغذیه نادرست کودکان، چند ماده غذایی مضر


  اشتباه بسیاری از والدین این است که فکر می کنند هر ماده غذایی که خودشان مصرف می کنند، برای کودکان نیز مناسب است و به آن ها آسیبی نمی رساند.
 • تغذیه نادرست کودکان، علت علاقه به غذاهای مضر


  پسر هشت ساله ام شدیدا علاقه به خوردن گچ و نوک مداد دارد.
 • تغذیه نادرست کودکان، خطر پوکی استخوان


  یک متخصص تغذیه گفت: پوکی استخوان گرچه تظاهرات بالینی خود را در دوران میانسالی و سالمندی بروز می‌دهد ولی عدم بهره‌مندی از تغذیه متناسب و فعالیت‌های بدنی در دوران کودکی باعث بروز این بیماری می‌شود.
 • تغذیه نادرست؛ عامل تغییر ذائقه کودکان


  رئیس گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به تأثیر مخرب رنگدانه‌ها مصنوعی خوراکی و اسانس‌ها برسلامت کودکان عنوان کرد: با مصرف سبزیجات و میوه‌ی کافی اسانس‌ها، رنگ‌ها و سموم رسوب کرده درسلول‌های بدن را دفع کرده و سلامتی بدن را تأمین کنیم.
 • تغذیه نادرست کودکان، پیشگیری از پوکی استخوان


  برای پیشگیری ازپوکی استخوان نسخه‌های زیادی پیچیده‌اند و این بیماری خاموش بدون این که حس کنید در دوران خاصی انتظار شما را خواهد کشید البته اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنید.
 • مضرات چیپس


 • مضرات چیپس؛ این خوراکی خوشمزه


  روش‌های تولید و فرآوری چیپس در یک کارخانه با کارخانه دیگر و حتی صنعت چیپس‌سازی از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. چیپس‌ها انواع مختلفی دارند. چیپس‌هایی که مستقیم از ورقه‌های سیب‌زمینی تهیه شده تا انواعی که با پودر سیب‌زمینی و سایر افزودنی‌ها تولید م

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها