بازدید: 5

اطلاعیه هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب در جنوب

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از احتمال آبگرفتگی و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی استان‌های هرمزگان و فارس خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: رشد ابر های همرفتی در بعداز ظهر امروز (۱۷ مهرماه) باعث رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و درمناطق مستعد بارش تگرگ می شود. این شرایط امروز در مناطق مرکزی و غربی و ارتفاعات هرمزگان، شرق و جنوب شرق فارس، فردا (۱۸ مهرماه) در مناطق مرکزی و غربی و ارتفاعات هرمزگان، جنوب و جنوب شرق فارس و جمعه (۱۹ مهرماه) در غرب و ارتفاعات هرمزگان، جنوب و جنوب شرق فارس رخ می دهد. برخورد صاعقه در مناطق مرتفع، بارش تگرگ در مناطق مستعد، آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه های فصلی در این مناطق رخ می دهد.

در این شرایط به مردم توصیه می شود از تردد و توقف در کنار مسیل ها و رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

علاوه بر آن نقشه های هواشناسی، بیانگر نفوذ توده هوای خنک و بارشی به تدریج از امروز (۱۷ مهرماه) به سواحل دریای خزراست بنابراین ابرناکی، کاهش نسبی دما (به طور میانگین ۴ تا ۷ درجه سلسیوس)، بارندگی و وزش باد موقتی پیش بینی می شود.

امروز در استان گلستان، فردا (۱۸ مهرماه) در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در پی آن احتمال آبگرفتگی پیش بینی می شود بنابراین مردم از از تردد و توقف در کنار مسیل ها و رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا (۱۸ مهرماه) وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق شمالی استان سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل پیش بینی می شود که کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و افزایش غبار را در پی دارد.

در این شرایط مردم به ویژه کودکان و بیماران قلبی و تنفسی هنگام تردد در فضای باز توصیه های بهداشتی و بزرگسالان هنگام رانندگی احتیاط کنند.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه دیگری اعلام کرد: افزایش وزش باد شمالی روی دریای خزر به همراه ابرناکی، بارش باران و مواج شدن دریا در بعدازظهر امروز (۱۷ مهرماه) باعث ایجاد موج های با ارتفاع حدود یک تا یک و نیم متر درسواحل استان گیلان، مازندران و گلستان می شود که متلاطم شدن دریا همراه با بارندگی را در پی دارد.

جلوگیری از هرگونه تردد قایق ها و شناور ها در دریا و ممانعت از شنای افراد در سواحل دریا در این شرایط توصیه می شود.

اطلاعیه هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب در جنوب
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها