بازدید: 3

کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور/ پرستاری یک شغل زنانه محسوب می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2093412
رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور دچار کمبود ۱۵۰ هزار نیروی پرستار است.
کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور/ پرستاری یک شغل زنانه محسوب می شوداصغر دالوندی رئیس سازمان نظام پرستاری در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: در حال حاضر اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از تصویب آن در مجلس هنوز اجرا نمی شود و فارغ التحصیلان این رشته از یک تبعیض و پایلوت رنج می برند.
 
او ادامه داد: بخشی از فارغ التحصیلان رشته پرستاری منتظر گذراندن طرح و برخی دیگر به دلیل نبود انگیزه کافی شغل خود را رها کرده و سراغ حرفه دیگری رفته اند.
 
دالوندی تأکید کرد: به طور کلی پرستاری یک شغل زنانه محسوب می شود به همین دلیل یک دهم از این نیرو ها به دلیل بحث زایمان و مرخصی به سر می برند و همین مسئله کمبود نیروی پرستار را بیشتر از قبل نمایان کرده است.
لزوم معرفی توانمندی های پرستاران به مردم
رئیس سازمان نظام پرستاری بیان کرد: بر اساس استاندارد دنیا باید به ازای هر هزار نفر جمعیت سه پرستار در مراکز درمانی مشغول به فعالیت باشند که با حساب این تعداد نیرو ما دچار کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در بیمارستان های سراسر کشور هستیم.
 
او گفت: حفظ و ارتقای نیروی انسانی در حوزه پرستاری موضوع بسیار مهمی است که این مسئله در خصوص پرستاران رعایت نمی شود.
 
دالوندی یادآوری کرد: من معتقدم که پرستاران از لاک بیمارستان ها بیرون آمده تا مردم از پرونده های این قشر به طور کافی آگاهی پیدا کنند و اجرای طرح مراقبت در منزل در راستای شناساندن توانمندی های پرستاران است.
بیشتر بخوانید: انتقاد از عدم برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای برای پرستارانرئیس سازمان نظام پرستاری گفت: متأسفانه برخی از افراد تحت عنوان پرستار از بیماران و سالمندان مراقبت می کنند و هیچ اطلاعاتی در زمینه نگهداری از بیماران و رشته پرستاری ندارند.
 
انتهای پیام /
 
یک دهم نیروی پرستار به دلیل بحث زایمان در مرخصی به سر می برند

کمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور/ پرستاری یک شغل زنانه محسوب می‌شود
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها