بازدید: 2

لیزر واژینال و هر آنچه باید درباره‌ی آن بدانید

منبع : برترین ها کد خبر: 2092016
با افزایش سن، واژن دچار مشکلات و تغییرات زیادی می‌شود که ممکن است تا حدود زیادی ناخوشایند باشند. بسیاری از زنان با رسیدن به سن یائسگی و حتی پیش از آن، شاهد تغییراتی در واژن خود هستند که نه تنها مشکلاتی جسمانی را برای آن‌ها پدید می‌آورد، بلکه سلامت روحی بانوان را نیز به خطر می‌اندازد.

برترین ها: با افزایش سن، واژن دچار مشکلات و تغییرات زیادی می شود که ممکن است تا حدود زیادی ناخوشایند باشند. بسیاری از زنان با رسیدن به سن یائسگی و حتی پیش از آن، شاهد تغییراتی در واژن خود هستند که نه تنها مشکلاتی جسمانی را برای آن ها پدید می آورد، بلکه سلامت روحی بانوان را نیز به خطر می اندازد.

لیزر واژینال، هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

در یک دهه گذشته یک روش درمانی جدید با نام لیزر واژینال برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات واژن مورد استفاده قرار می گیرد. اما آیا این روش برای شما کاربرد دارد؟ هزینه آن چقدر است؟ و آیا خطراتی را برای بیمار به همراه دارد؟ برای پاسخ به تمامی این پرسش ها با برترین ها همراه باشید.

کاربرد لیزر واژینال چیست؟

لیزر واژینال یک پروسه درمانی است که بر اساس تصمیم پزشک ممکن است در ترمیم و بهبود زیبایی واژن نیز مورد استفاده قرار بگیرد. از لیزر واژینال می توان برای درمان مشکلات یائسگی، درمان شل شدگی و افتادگی مثانه، بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، خارش، سوزش و عفونت های پی درپی استفاده کرد.

از نظر زیبایی نیز می توان از این روش نوین درمانی برای بهبود و بازسازی داخلی واژن، کوچک کردن لب ها (لبیوپلاستی)، جوان سازی واژن و حتی زیباسازی نواحی اطراف واژن از جمله کشاله ران، استفاده کرد.

دایره درمانی لیزر واژینال آن قدر وسیع است که یک پزشک متخصص می تواند در یک پروسه درمانی، چندین مورد درمانی مختلف را انتخاب و بر روی واژن اعمال کند. البته در پایان کارشناس این رشته و پزشک متخصص، فردی است که می تواند بهترین مسیر درمانی را اختیار شما قرار دهد.

خطرات لیزر واژینال

لیزر واژینال، هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

به طورکلی استفاده از لیزر در درمان های پزشکی از بسیاری از روش های سنتی درمانی از جمله عمل های جراحی، امن تر است. بااین حال مواردی هست که باشد پیش از شروع درمان، مورد بررسی قرار بگیرد.

تعداد زیادی از بیماران در روز های اولیه بعد از درمان، دچار سوزش، قرمزی، تورم و خارش می شوند. عوارضی که تا حدود زیادی طبیعی است و معمولاً پس از چند روز تا یک هفته به طور کامل برطرف می شود.

هرچند ممکن است موارد نادری از حساسیت به لیزر گزارش شود، اما در حال حاضر میزان موفقیت استفاده از لیزر، بیش از ۹۹٪ است. موضوعی که باعث می شود لیزر واژینال گزینه ای بسیار مناسب برای شرایط و موارد اعلام شده در این مقاله باشد.

هزینه لیزر واژینال چقدر است؟

موضوعی که باید پیش از بررسی هزینه لیزر واژینال مورد توجه قرار بگیرد این است که لیزر در مقایسه با بسیاری از عمل های جراحی سنتی، از قیمتی پایین تر برخوردار است. درواقع در بسیاری از موارد شما می توانید با هزینه ای ناچیز، پروسه درمانی با استفاده از لیزر را آغاز کنید.

در نظر داشته باشید که قیمت های اعلامی توسط پزشکان و مراکز مجاز، ارتباطی مستقیم با تجربه، دستگاه های استفاده شده و البته پروسه درمانی موردنظر دارد.

لیزر واژینال چگونه انجام می شود؟

لیزر واژینال، هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

در پروسه انجام لیزر واژینال، پزشک و کارشناس مربوطه، یک دستگاه خاص و ضدعفونی شده را به واژن وارد می کند. این دستگاه که به لیزر هایی اختصاصی و مدرن مجهز شده، به تابش لیزر به داخل واژن می پردازد.

در مدت زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه و با احساس ناچیز گرما، لیزر اعمال شده بر روی لایه های درونی و بیرونی واژن، کلاژن سازی را در این منطقه تحریک می کند. این روش درمانی کاملا غیر تهاجمی است و هیچگونه برش، زخم و بخیه را بر واژن و قسمت های داخلی این عضو جنسی اعمال نخواهد کرد.

ماندگاری لیزر واژینال

با توجه به خاص بودن شرایط جسمی بیماران نمی توان یک عدد و زمان مشخص را برای ماندگاری لیزر واژینال اعلام کرد. بااین حال پیش بینی می شود که حداقل یک سال تا ۱۸ ماه بعد از عمل، نیاز به تکرار لیزر واژن وجود نداشته باشد.

با توجه به هزینه ناچیز لیزر در مقایسه با عمل های جراحی، تکرار سالیانه لیزر واژینال می تواند گزینه ای مناسب، ماندگار و بی خطر برای بسیاری از بانوان باشد. هرچند در بسیاری از بیماران تنها چند جلسه درمانی لازم است که نتایج لیزر برای مدت زمانی طولانی، ماندگار شود.

جوان سازی واژن با استفاده از لیزر واژینال

لیزر واژینال، هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

تغییر شکل، آتروفی و شل شدن واژن، از جمله مشکلاتی است که افزایش سن در بسیاری از زنان پدید می آید. معمولاً پس از یائسگی و با کاهش تولید استروژن، دیواره های واژن نازک و خشک می شود. البته این علائم ممکن است حتی سال ها پیش از یائسگی در بیمار پدید بیاید.

کلاژن ها با آب رسانی و هیدارته کردن دیواره واژن، از پیری زودرس و بیماری های مرتبط با آن جلوگیری می کنند. دیواره واژنی که دچار کمبود کلاژن باشد، با خشکی و عفونت های پی درپی روبرو خواهد شد.

با انجام مراحل درمانی لیزر واژن، تولید کلاژن افزایش می یابد و پوست ناحیه واژن و اطراف آن با جوان سازی تدریجی روبرو خواهد شد. درواقع می توان لیزر واژینال را یک ماشین زمان در نظر گرفت که شرایط واژن را به یک تا دو دهه قبل برمی گرداند.

لیزر واژینال یا جراحی زیبایی واژن؟

شاید مهم ترین مساله ای که باید در مقایسه این دو روش درمانی در نظر گرفت، بی خطر بودن و بدون عوارض بودن لیزر واژینال است. در جراحی های زیبایی، بیمار تحت بیهوشی قرار می گیرد، اما لیزر در کمترین زمان ممکن، نتایجی مشابه را برای شما پدید خواهد آورد.

در عمل جراحی زیبایی واژن ممکن است شاهد خونریزی و برش پوست باشیم، اما در درمان با لیزر که حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد، بیمار تنها سوزش و حرارتی مختصر را احساس کند.

دوره نقاهت استفاده از لیزر واژینال نیز بسیار کمتر از عمل های جراحی سنتی است و بیمار می تواند یک هفته بعد از لیزر، به زندگی جنسی عادی خود ادامه دهد. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که لیزر واژینال بر خلاف عمل های جراحی، هیچ تأثیری بر روی زایمان طبیعی ندارد.

تأثیر لیزر واژینال در روابط جنسی

لیزر واژینال، هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

با افزایش سن و وجود بسیاری از شرایط ژنتیکی، واژن ممکن است از شرایط اولیه خارج شود. تغییر اندازه داخلی واژن از جمله مواردی است که کیفیت رابطه جنسی را تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد داد.

افرادی که دچار اختلالات جنسی هستند، از باز بودن دهانه رحم رنج می برند و به دلیل عفونت های مکرر نمی توانند یک زندگی جنسی سالم را تجربه کنند، کاندیدا هایی مناسب برای لیزر واژینال به حساب می آیند.

با انجام پروسه لیزر واژن می توان انتظار داشت که کیفیت روابط جنسی برای هر دو طرف افزایش بیابد. بررسی های تخصصی نشان داده که بیش از ۸۳٪ بیمارانی که پروسه لیزر واژینال را طی کرده اند، پیشرفت هایی را در روابط جنسی خود تجربه می کنند.

آمادگی پیش از لیزر درمانی

پزشک متخصص پیش از انجام پروسه لیزر واژن، با بررسی این منطقه از نبود هرگونه عفونت و قارچ اطمینان کسب می کند. آزمایش پاپ اسمیر نیز در اغلب موارد توسط پزشک مربوطه به بیمار پیشنهاد خواهد شد.

بهتر است چند ساعت قبل از لیزر از خوردن غذا های سنگین خودداری کنید. در صورت مصرف هرگونه دارو با ابتلا به هر نوع بیماری، حتماً باید پزشک مربوطه را از شرایط موجود آگاه کنید. به این موضوع دقت کنید که بهترین زمان برای انجام لیزر واژینال، پنچ روز بعد از پایان عادت ماهیانه است.

مراقبت های بعد از لیزر واژینال

استفاده از لیزر برای درمان بیماری های واژن یک عمل بسیار امن و غیرتهاجمی به حساب می آید. در نتیجه بیمار می تواند تنها چند دقیقه بعد از عمل، به زندگی عادی خود برگردد. بااین حال بهتر است با مشورت با پزشک مربوطه، مواردی را، یک تا دو هفته بعد از عمل رعایت کنید.

هرچند پزشک به صورت دقیق به شما اعلام خواهد کرد، اما بهتر است تا دو هفته بعد از لیزر واژینال، از انجام هرگونه رابطه جنسی خودداری کنید. استفاده از دارو ها باید با نظر پزشک و تأیید او انجام شود.

به مدت دو هفته بعد از لیزر واژینال از ورزش های سنگین خودداری کنید، کار هایی سنگین را به تعویق بیندازید و مدت زمان روی پا ایستادن را کاهش دهید تا فشار کمتری به ناحیه واژن اعمال شود.

انتخاب یک پزشک مناسب

لیزر واژینال، هر آنچه که باید درباره ی آن بدانید

بسیاری از مراکز درمانی و پزشکان، پروسه لیزر درمانی و لیزر واژینال را با قیمت هایی مختلف به شما پیشنهاد خواهند داد. بااین حال بهتر است با بررسی دقیق تاریخچه درمانی پزشک مربوطه و تجربه دیگر بیماران، از علم و احساس مسئولیت پزشک اطمینان کسب کنید.

هرچند لیزر واژینال یک عمل بسیار کم خطر است، اما باز هم می توان با یک انتخاب صحیح از بسیاری از مشکلات روحی و مالی ناشی از یک عمل جراحی ناموفق جلوگیری کرد.

یک پزشک دلسوز تمامی موارد مورد نیاز، عوارض، هزینه و شرایط کلی لیزر درمانی را پیش از شروع پروسه به شما اعلام خواهد کرد و با صبر و حوصله به پرسش های شما پاسخ خواهد داد.


لیزر واژینال و هر آنچه باید درباره‌ی آن بدانید
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • لیزر واژینال و هر آنچه باید درباره‌ی آن بدانید


  با افزایش سن، واژن دچار مشکلات و تغییرات زیادی می‌شود که ممکن است تا حدود زیادی ناخوشایند باشند. بسیاری از زنان با رسیدن به سن یائسگی و حتی پیش از آن، شاهد تغییراتی در واژن خود هستند که نه تنها مشکلاتی جسمانی را برای آن‌ها پدید می‌آورد، بلکه سلامت رو
 • درباره سونوگرافی واژینال، آنچه باید بدانید


  زمانی که یک زن با یک شکم غیرطبیعی یا خونریزی‌های قاعدگی غیرطبیعی به پزشک مراجعه کند، پزشک به‌منظور شناسایی کیست‌ها و فیبروم های رحمی دستور سونوگرافی واژینال را صادر خواهد کرد.
 • خونریزی غیر طبیعی واژینال، آنچه که باید بدانید


  خونریزی عادی واژینال همچنین منوره نامیده می شود. پروسه ای که منوره اتفاق می افتد، قاعدگی نامیده می شود.
 • آنچه در مورد لیزر باید بدانید!


  درمانگاه تخصصی چهره با بهره گیری از پزشکان متخصص که در این مرکز هر ساله با استفاده از آخرین استاندارد های پزشکی در زمینه پوست، مو و لیزر آشنا شده و دوره می بینند و با استفاده از آخرین تجهیزات پزشکی زیبایی از قبیل لیزر cutera، RF فرکشنال، RF، لیزر CO2
 • عوارض لیزر واژن، آنچه باید بدانید


  از سنین 30 سالگی به بعد، واژن زن دچار تغییراتی می شود که به مرور زمان و با بالا رفتن سن ممکن است تغییرات بیشتر شود.
 • آنچه در مورد لیزر پوست باید بدانید


  سلامت نیوز:عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با اشاره به عوارض احتمالی لیزر پوست، گفت: متأسفانه نظارت در حوزه اقدامات درمانی پوست و مو کمتر از سایر بخش ها بوده و زمینه را برای سودجویی کلاهبرداران فراهم کرده است. به گزارش سلامت نیوز، سیدمهدی
 • آنچه در مورد لیزر پوست باید بدانید


  عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با اشاره به عوارض احتمالی لیزر پوست، گفت: متأسفانه نظارت در حوزه اقدامات درمانی پوست و مو کمتر از سایر بخش‌ها بوده و زمینه را برای سودجویی کلاهبرداران فراهم کرده است.
 • هر آنچه درباره صرع باید بدانید


  یک متخصص مغز و اعصاب گفت: مبتلایان به صرع با رعایت برخی نکات و تغییر در سبک زندگی خود می‌توانند همانند سایر افراد عادی به زندگیشان ادامه دهند.
 • آنچه که درباره ای. تی. آر باید بدانید


  ایران پس از برجام خیز بلند و مهمی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی خود برداشت به طوریکه علاوه بر خرید هواپیمای مدرن بوئینگ و ایرباس به سراغ ای. تی. آر رفت.
 • آنچه باید درباره صرع بدانید


  بیماری صرع از دید اغلب افراد با حملات تشنج و حرکات پرشی بدن شناخته می شود. این بیماری که علت آن تا امروز ناشناخته باقی مانده، با حملات غافلگیر کننده، محرومیت از فعالیت هایی مثل رانندگی و افزایش اضطراب و افسردگی تاثیر بسزایی بر کیفیت زندگی افراد و اطر
 • آنچه باید درباره «کاو‌فه‌فه» بدانید


  یک اشتباه عجیب از سوی دونالد ترامپ کافی بود تا توییتر منجر شود: «علی رغم کاوفه‌فه پیوسته منفی رسانه ها».
 • هر آنچه باید درباره وثیقه سربازی باید بدانید


  افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند و نیاز به خروج از کشور باید وثیقه بگذارند که در این گزارش به بیان میزان وثیقه، شرایط آن و... می‌پردازیم.
 • آنچه باید درباره آرتروز بدانید


  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک و فوق تخصصی بیماری‌های روماتیسمی و مفصلی گفت: سبک زندگی نادرست و ضعف در خودمراقبتی عامل خطر جدی برای بهداشت مفاصل و شیوع بیماری آرتروز است.
 • درباره بارداری دوم، آنچه باید بدانید


  پس از بزرگ شدن فرزند اول، بیشتر والدین شروع به مشاوره در مورد بارداری دوم خود می‌کنند.
 • آنچه باید درباره «بوتاکس» بدانید


  یک متخصص پوست با بیان اینکه بوتاکس سرطان زا نیست، گفت:بوتاکس باید با مواد استاندارد و توسط متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام شود.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشی از مرگ دسته جمعی ماهی ها در دریای خزر نداشتیم

گزارشی از مرگ دسته جمعی ماهی ها در دریای خزر نداشتیم

وزارت بهداشت: موردی از بیماری «دنگی» به‌صورت انتقال محلی در ایران گزارش نشده

وزارت بهداشت: موردی از بیماری «دنگی» به‌صورت انتقال محلی در ایران گزارش نشده

گزارش لحظه به لحظه بازی تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی

گزارش لحظه به لحظه بازی تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین بدون هیچ گزارش امنیتی و انتظامی

برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین بدون هیچ گزارش امنیتی و انتظامی

نتیجه ارسال گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در مورد آلودگی هوا به سران سه قوه چه بود؟

نتیجه ارسال گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در مورد آلودگی هوا به سران سه قوه چه بود؟