بازدید: 2

نکاتی برای شروع رابطه‌ی جدید بعد از طلاق

منبع : برترین ها کد خبر: 2091978
هر چند طلاق و جدایی پروسه‌ای سخت و ناراحت کننده است، اما می‌تواند رهایی بخش هم باشد. برای عده‌ای، قدم درست بعدی، شروع یک رابطه‌ی جدید است؛ و برای عده‌ای دیگر حتی تصور شروع رابطه‌ای دیگر هم می‌تواند وحشتناک و یا غیرممکن باشد.

برترین ها: هر چند طلاق و جدایی پروسه ای سخت و ناراحت کننده است، اما می تواند رهایی بخش هم باشد. برای عده ای، قدم درست بعدی، شروع یک رابطه ی جدید است؛ و برای عده ای دیگر حتی تصور شروع رابطه ای دیگر هم می تواند وحشتناک و یا غیرممکن باشد. به هر حال این موضوعی پیچیده است، مخصوصا اگر پای بچه ها نیز در میان باشد، اما در هر صورت شروع یک رابطه ی جدید، ممکن و منطقی و درست می تواند باشد.

برای اینکه شروع رابطه ی جدید بعد از طلاق، اقدامی درست باشد خیلی مهم است که اول اجازه دهید احساسات تان بعد از جدایی تان به سطحی از ثبات و تعادل برسد و سپس راهی برای صحبت با بچه ها پیدا کنید.

نکاتی برای شروع رابطه جدید بعد از طلاق

پیش از هر چیزی باید بدانید که فرایند ِ رفتن به دنبال یک رابطه ی جدید بعد از طلاق، برای افراد متفاوت است. بعضی ها ممکن است آمادگی شروع رابطه ی جدید بعد از طلاق را خیلی زود به دست بیاورند در حالی که عده ای دیگر، ممکن است به سال ها زمان نیاز داشته باشند تا احساس کنند برای پذیرفتن فردی جدید در زندگی شان حاضرند. اینکه دوست شما خیلی زود توانسته بعد از طلاق با احساسات خود کنار بیاید و رابطه ای جدید آغاز کند دلیل نمی شود شما هم اینطور باشید.

به هیجانات تان توجه کنید و از خودتان بپرسید چرا می خواهید رابطه ای جدید آغاز کنید. اگر سعی دارید جای خالی همسر سابق تان را پُر کنید، پس آشنا شدن با فردی جدید و ارتباط برقرار کردن با او، گزینه ی مناسبی برای شما نیست. شما قبل از اینکه بتوانید رابطه ای سالم با شخص دیگری در زندگی تان داشته باشید، اول باید بتوانید رابطه ای سالم با خودتان برقرار کنید.

اول از نظر احساسات و هیجانات آماده شوید

برای اینکه مطمئن شوید به دنبال یک رابطه ی جدید بعد از طلاق رفتن، تجربه ی خوبی است اول مطمئن شوید که از نظر هیجانی و احساسی آمادگی پذیرش مسئولیت و تعهد را دارید. زمانی که تصمیم می گیرید رابطه ای جدید شروع کنید نباید هنوز در اندوه رابطه ی از دست رفته تان باشید. اشکالی ندارد در جستجوی فردی جدید برای رابطه، سخت گیری کنید، چون شما در قبال خودتان و فرزندتان تان وظیفه دارید که مطمئن شوید فرد جدید زندگی تان، رفتار خوبی با شما دارد و چیزی را که می خواهید می تواند به شما بدهد.

اگر حتی کمی در مورد شروع یک رابطه جدید تردید دارید، سعی کنید اول دوستان جدیدی پیدا کنید. روابط دوستانه لذتبخش اند و اگر متوجه شدید به کسی بیشتر از یک دوست علاقه مندید، پس در حال حاضر دوستی دارید که کمک تان می کند رابطه تان را قوی تر کنید.

به فرزندانتان توجه کنید

اگر فرزندانی دارید پس اگر قصد شروع رابطه ای جدید دارید باید به احساسات و نیاز های آن ها خیلی بیشتر توجه کنید. فرزندان شما نیز بعد از جدایی پدر و مادرشان دچار اندوه و ناراحتی هایی شده اند و شما باید به احساسات آن ها احترام بگذارید. اگر فرزندان شما موافق نیستند رابطه ای جدید با کسی برقرار کنید دلیل نمی شود نتیجه بگیرید که هرگز نباید شخص جدیدی وارد زندگی تان شود، اما شما باید به آن ها فرصت کافی بدهید تا با شرایط زندگی جدید خو بگیرند.

اغلب، بچه ها این طور تصور می کنند که فرد جدید در زندگی پدر یا مادرشان سعی دارد جای پدر یا مادر آن ها را بگیرد و بعضی از بچه ها همچنان امیدوارند که پدر و مادر دوباره با هم ارتباط برقرار کنند. پس مطمئن شوید که بچه ها درک کرده اند همه چیز تمام شده و به آن ها فرصت هضم این فرایند را بدهید. با هر حرکتی که انجام می دهید به احساسات و حرف های فرزندان تان گوش دهید و نظر و احساس خود را نیز بیان کنید.

نکاتی برای شروع رابطه جدید بعد از طلاق

اینکه بچه ها تا چه اندازه باید در مورد رابطه جدیدتان بدانند بستگی به سن شان دارد. نیازی نیست فرزند کوچک شما بداند شما با فرد جدیدی آشنا شده اید تا زمانی که رابطه تان جدی شود. اما فرزند نوجوان شما باید در جریان جزئیات بیشتری از رابطه تان باشد، زیرا مطمئن باشید اگر شما چیزی نگویید، او خودش خواهد فهمید چه ماجرا هایی در زندگی تان در جریان است.

فرزندان شما هر سن و سالی که دارند، نباید فرد جدید زندگی تان را به خانه بیاورید تا زمانی که از همه چیز کاملا مطمئن باشید. طلاق برای بچه ها مانند چیزی است که ثبات و تعادل زندگی شان را بهم می ریزد و آن ها به این ثبات نیاز دارند. اگر فرد جدید زندگی تان را پیش از موعد به فرزندان تان معرفی کنید و آن ها به این فرد علاقه مند شوند، در صورتی که به هر دلیلی رابطه شما تمام شود، بچه ها درست به اندازه ی جدایی اول تان آزرده و پریشان خواهند شد و برای شان دردناک خواهد بود.

طبیعی است که فرزندان شما در اولین دیدار با فرد جدید زندگی تان، مشتاق و خوشحال نباشند. آن ها ممکن است خشم و ناراحتی خود را به روش های مختلفی در مقابل فرد جدید زندگی تان بروز دهند یا اینکه شیوه ی سکوت را در پیش بگیرند. به آن ها فرصت بدهید تا فکر کنند و خودشان را تطبیق بدهند و مجبورشان نکنید در شرایطی که دوست ندارند قرار بگیرند. شما می توانید از آن ها انتظار داشته باشید با فردی که با او آشنا شده اید با احترام برخورد کنند، اما نمی توانید وادارشان کنید او را دوست داشته باشند.

در ارتباطتان روراست باشید

روراستی و صداقت، اعتماد و اطمینان را تغذیه می کنند پس، در ارتباط تان با فردی که جدیدا وارد زندگی تان شده شفاف و روراست باشید. انتظارات خود را واضح بیان کنید و بگویید از این رابطه چه می خواهید و در مورد نگرانی های تان حرف بزنید. خیلی مهم است که این موارد را در شروع رابطه تان رعایت کنید، زیرا اساس یک رابطه ی درست و محکم را فراهم خواهید کرد. یادتان باشد روراستی و صداقت، شالوده ی هر رابطه ای است.

در ارتباط جدیدتان، مرتکب اشتباهات زیر نشوید

تصور نکنید همه ی زن ها یا مرد ها شبیه همسر سابق تان هستند

اعتماد کردن به فردی جدید در زندگی، زمانبر است، مخصوصا بعد از اینکه توسط همسر سابق تان آزرده شده باشید. اما اگر به این بی اعتمادی ادامه دهید، فرصت پیدا کردن فردی جدید و لایق در زندگی تان را از دست خواهید داد. یاد بگیرید به زن یا مردی که تازه با او آشنا شده اید چگونه نگاه کنید و او را به عنوان یک انسان مستقل و منحصربفرد ببینید نه کسی که باید او را با دیگری مقایسه کنید.

ببینید این شخص تا چه اندازه مهربان، باملاحظه و فهمیده است و چه رفتاری با شما دارد. او را بابت ویژگی های خاص خودش بررسی کنید. اگر دیدید همچنان با بی اعتمادی دست و پنجه نرم می کنید، پس شاید لازم باشد از یک مشاور کمک بگیرید.

غم و غصه های گذشته را با خودتان حمل نکنید

نکاتی برای شروع رابطه جدید بعد از طلاق

رها کردن غصه ها و خاطرات تلخ سخت است، اما غیرممکن نیست. به هر حال ما انسان ها همان چیزی هستیم که تجربیات ما از ما می سازند، اما نگه داشتن تلخی ها و بدی ها هرگز کمکی به ما نمی کند. تنها کاری که حفظ تلخی های گذشته می کند این است که جلوی رشد و پیشرفت و لذت از زندگی را می گیرد و باعث می شو نسبت به همه چیز با نگاهی تلخ واکنش نشان دهیم.

به دنبال راه هایی برای رها کردن گذشته ها باشید و با خودتان در مورد احساسات تان صادقانه حرف بزنید. اشتباهات شما در زندگی زناشویی سابق تان، درس هایی برای عبرت گرفتن و کسب تجربه هستند نه سوژه ای برای غصه خوردن.

از دیدار با آدم های جدید فرار نکنید و همه ی پیشنهاد ها را رد نکنید

شاید بعد از فکر کردن به همه ی جوانب هنوز هم تردید داشته باشید که طبیعی است، اما دلیل ندارد نسبت به فرصت ها و شانس های جدید گارد بگیرید و از همه موقعیت ها دوری کنید. اگر چنین کاری بکنید هرگز نمی توانید افراد جدیدی وارد زندگی تان کنید. یادتان باشد هر آشنایی قرار نیست حتما به رابطه ختم شود. شما باید احتیاط های لازم را بکنید و به همه چیز عمیقا فکر کنید، اما در مقابل ایده های جدید، باز و پذیرا باشید.

هر چند شروع یک رابطه ی جدید بعد از طلاق، اغلب پروسه ای بسیار حساس است، اما باز هم می توانید از زندگی و روابط خود لذت ببرید. حواس تان باشد صرفا به این دلیل که اطرافیان تان توصیه می کنند یا تحت فشار هستید وارد هیچ رابطه ای نشوید. شما باید به این نتیجه برسید که با تمام وجودتان آمادگی رابطه ی جدید را دارید.

عجله نکنید و در هر حال مراقب خودتان باشید. اگر فرزندانی دارید، آن ها را مدام در ذهن تان داشته باشید و هر وقت لازم شد به آن ها فرصت بدهید. یادتان نرود که این زندگی شما و انتخاب شماست و این حق را دارید که تجربیات خوب و شیرینی کسب کنید.

منبع: marriage


نکاتی برای شروع رابطه‌ی جدید بعد از طلاق
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10
 • نکاتی برای شروع رابطه‌ی جدید بعد از طلاق


  هر چند طلاق و جدایی پروسه‌ای سخت و ناراحت کننده است، اما می‌تواند رهایی بخش هم باشد. برای عده‌ای، قدم درست بعدی، شروع یک رابطه‌ی جدید است؛ و برای عده‌ای دیگر حتی تصور شروع رابطه‌ای دیگر هم می‌تواند وحشتناک و یا غیرممکن باشد.
 • ازدواج مجدد بعد از طلاق، نکاتی برای زنان


  روان شناس ها می گویند لااقل شش ماه برای خلاص شدن از یک شکست عاطفی وقت لازم است.
 • شروع رابطه جدید بعد از شکست عشقی


  سلامت نیوز-*عطیه میرزا امیری: بعد از اینکه رابطه عاطفی چندین و چند ساله مان، به دلایلی به هم می خورد، تا مدت ها درگیر خاطرات و لحظات گذشته هستیم. زندگی تا حدودی برایمان تلخ می شود و زمان دیرتر از هروقتی می گذرد. طبیعی ست که در این شرایط حوصله و دل و
 • بعد از شکست عشقی، کِی زمان شروع رابطه جدید است؟


  بیشتر مردم تصور می‌کنند عشق و رابطه عاطفی جدید می‌تواند شکست عاطفی دردناک یا تنهایی آن‌ها را التیام بخشد. با این حال، روانشناسان با قطعیت می‌گویند برای آنکه بتوانیم رابطه‌ی عاطفی جدیدی را شروع کنیم باید با شرایط خود منطقی برخورد کنیم و مدتی به خود زم
 • سرکار رفتن مادر، نکاتی برای شروع دوباره


  شروع دوباره به کار پس از زایمان تغییر بزرگی است. حتی اگر کار و شغل شما در خانه است، نوزادتان ممکن است آن را هم تحت تأثیر قرار ‌دهد.
 • نکاتی در رابطه با رژیم برای پسردار شدن


  در یک رژیم برای پسردار شدن باید مصرف غذاهای غنی از سدیم و پتاسیم را افزایش دهید. همچنین، مصرف غلات صبحانه نیز شانس پسردار شدن را افزایش می‌دهد. علاوه بر رژیم غذایی، برخی پوزیشن‌های جنسی نیز می‌توانند به پسردار شدن کمک کنند.
 • در مورد رابطه زناشویی، نکاتی برای خانم ها


  در حال حاضر بحث های زیادی در مورد ارگاسم، در جامعه وجود دارد، اما چیزی که شاید همه از آن اطلاع ندارند این است که ارگاسم انواع گوناگونی دارد.
 • زمان رابطه زناشویی، نکاتی برای افزایش آن


  اکثر مردها دراتاق خواب به ۲ موضوع توجه می کنند. اندازه آلت تناسلی خود و مدت زمان رابطه جنسی.
 • عفونت ادراری بعد از رابطه، نکاتی برای پیشگیری


  حتی اگر نیازی به ادرار کردن حس نمی کنید باید بعد از رابطه جنسی دستشویی رفته و ادرار کنید.
 • فیلم رابطه نامشروع، نکاتی برای زوجین


  واقعیت این است که این فیلم ها به هیچ وجه منبع خوبی برای افزایش آگاهی جنسی نیستند. آنچه در این فیلم ها ارائه می شود شباهت چندانی با واقعیت ندارد.
 • نکاتی برای حفظ رابطه، قابل توجه زوجین


  گاهی اوقات دیده می شود که هیچ یک از زوجین برای آغاز رابطه جنسی پیش قدم نمی شوند...
 • رابطه زناشویی بعد از زایمان، نکاتی برای خانم‌ها


  بازگشت به رابطه زناشویی که پیش از بارداری داشتید ممکن است برای خیلی‌ها مشکل باشد ما به شما راه کارهایی را ارائه می کنیم تا با همسر خود زمان بهتری را سپری کنید.
 • همه چیز درباره طلاق توافقی؛ از مدارک لازم برای شروع تا زمان پایان


  ساده‌ترین شکل وقوع طلاق هنگامی است که زن و شوهر برای طلاق با هم توافق کرده باشند و دیگر تمایلی به ادامه زندگی مشترک نداشته باشند. این طلاق را در اصطلاح طلاق توافقی می‌نامند.
 • نکاتی درباره طلاق توافقی


 • تاثیر طلاق بر فرزندان، نکاتی بسیار مهم


  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز و در جریان بررسی مواد مراعا مانده از لایحه حمایت از خانواده، ماده‌ای را به تصویب رساندند.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشی از مرگ دسته جمعی ماهی ها در دریای خزر نداشتیم

گزارشی از مرگ دسته جمعی ماهی ها در دریای خزر نداشتیم

وزارت بهداشت: موردی از بیماری «دنگی» به‌صورت انتقال محلی در ایران گزارش نشده

وزارت بهداشت: موردی از بیماری «دنگی» به‌صورت انتقال محلی در ایران گزارش نشده

گزارش لحظه به لحظه بازی تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی

گزارش لحظه به لحظه بازی تیم‌های ملی هندبال ایران و کره جنوبی

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین بدون هیچ گزارش امنیتی و انتظامی

برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین بدون هیچ گزارش امنیتی و انتظامی

نتیجه ارسال گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در مورد آلودگی هوا به سران سه قوه چه بود؟

نتیجه ارسال گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور در مورد آلودگی هوا به سران سه قوه چه بود؟