بازدید: 3

هیلی: تصمیم ترامپ درباره سوریه اشتباهی بزرگ در قبال متحدان آمریکاست

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2089086
سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل از تصمیم رئیس‌جمهور این کشور درباره سوریه به عنوان اشتباهی بزرگ یاد کرد.

نیکی هیلی: تصمیم ترامپ درباره سوریه اشتباهی بزرگ در قبال متحدان آمریکاستبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، در ادامه واکنش انتقادی مقامات آمریکایی به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیرو های نظامی این کشور از سوریه، نیکی هیلی، نماینده سابق این کشور در سازمان ملل نیز آن را اشتباهی بزرگ در مقابل متحدان واشنگتن دانست.

سفیر سابق دولت ترامپ در سازمان ملل در پیامی توئیتری اعلام کرد: ما باید همواره پشت متحدان خود باشیم، اگر از آن ها انتظار داریم که از ما حمایت کنند. کرد ها در مبارزه موفق ما علیه داعش در سوریه نقش اساسی داشتند. رها کردن آن ها تا اینکه بمیرند اشتباهی بزرگ است.

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد ترکیه به زودی عملیاتی نظامی را در شمال سوریه صورت می دهد و نیرو های نظامی آمریکا دیگر در آن مداخله نخواهند داشت. آمریکا بیش از هزار نیروی نظامی در شمال سوریه مستقر دارد که از نزدیک با نیرو های کرد همکاری می کنند.

رئیس جمهور آمریکا امروز در حساب توئیتری خود نوشت زمان آن فرا رسیده که این کشور از جنگ بی پایان سوریه خارج شود.

او در حساب توییتری خود نوشت: زمان آن برای ما فرا رسیده که از این جنگ های بی پایان مسخره که بیشتر آن ها قبیله ای بوده خارج شویم و سربازان خود را به خانه بیاوریم. ما در جایی خواهیم جنگید که برای ما منفعتی داشته باشد و تنها برای پیروزی خواهیم جنگید. ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه و کرد ها نیز هم اکنون باید چنین کنند و اوضاع را بسنجند و اینکه چه می خواهند با داعشی های بازداشت شده در همسایگی شان انجام دهند. تمامی آن ها از داعش متنفرند و سالهاست که با آن دشمنی دارند.

کاخ سفید بامداد دوشنبه پس از گفت وگوی تلفنی روسای جمهور آمریکا و ترکیه درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اعلام کرد ترکیه در آستانه عملیاتی نظامی در شمال سوریه است، اما واشنگتن در این عملیات مشارکت ندارد و از آن حمایت نخواهد کرد. یک عضو دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد، آمریکا به فرماندهی «نیرو های دموکراتیک سوریه» که اکثریت آن ها را یگان های مدافع خلق تشکیل می دهند، اعلام کرده است که در صورت حمله ترکیه، از آن ها دفاع نخواهد کرد.

واشنگتن و آنکارا در حالی برای انجام عملیات در خاک سوریه برنامه ریزی می کردند که دمشق بار ها این دو کشور را متجاوز به خاک خود خوانده و خواستار خروج فوری آن ها از سوریه شده است.

انتهای پیام/


هیلی: تصمیم ترامپ درباره سوریه اشتباهی بزرگ در قبال متحدان آمریکاست
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها