بازدید: 12

جلیل نژاد/ استقرار ۱ هزار و ۱۰۰ آمبولانس در مرز‌های کشور برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی/ حضور متخصصان ایرانی در کشور عراق/ همکاری خوب عراق در حوزه سلامت برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2088851
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین گفت: ۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس برای خدمت رسانی در مرز‌های کشور مستقر شده‌اند.
کولیوند رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین در حاشیه مراسم بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین که در جواز حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما همه خدمات مورد نیاز زائران را در مرز های منتهی به کشور عراق برای خدمت رسانی به زائران آماده کردیم البته اقدامات لازم در مرز های شرقی را هم انجام داده بودیم و خدمات پیش بیمارستانی، بیمارستانی پیشگیری و کنترل بیمار های غیر واگیر و مراقبت های بهداشتی از زائران مورد توجه قرار دارد.

کولیوند بیان کرد: در تمام محور های مواصلاتی به مرز های شمالی، شرقی، غربی و در داخل عراق تمام خدمات مورد نیاز زائران حسینی را پوشش می دهیم.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: در عراق دارو و تجهیزات پزشکی به میزان مورد نیاز برای زائران در نظر گرفته شده است و اکیپ های درمانی در قالب درمانگاه های سیار و ثابت در داخل عراق برای خدمت رسانی به زائران مستقر شده اند.

او اظهار کرد: امسال این امکان را فراهم کرده ایم تا در صورتی که زائری نیاز به خدمات اورژانسی داشته باشد امکانات فراهم است تا اورژانس هوایی یا زمینی او را تا درب منزل همراهی کند.

کولیوند با اشاره به مشارکت ارگان های مختلف و نهاد های مردمی برای خدمت رسانی به زائران اربعینی اظهار کرد: هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی، ستاد فرمان اجرایی امام، نیرو های مسلح و خیریه ها در داخل عراق مستقر شده اند تا به زائران حسینی خدمت رسانی کنند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اظهار کرد: ۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس در مرز ها برای خدمت رسانی به زائران مستقر شده اند و این تعداد آمبولانس علاوه بر آمبولانس هایی است که در داخل کشور به مردم خدمت رسانی می کنند.

او بیان کرد: توزیع و طبخ مواد غذایی تحت نظارت نیرو های بهداشتی قرار دارد همچنین تعدادی متخصص به بیمارستان های عراق برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعزام کرده ایم.

کولیوند یادآور کرد: تا کنون کشور عراق همکاری خوبی با ما داشته است و تیم های بهداشتی در مرز های زمینی و هوایی بر سلامت زائران نظارت می کنند.

انتهای پیام/

جلیل نژاد/ استقرار ۱ هزار و ۱۰۰ آمبولانس در مرز‌های کشور برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی/ حضور متخصصان ایرانی در کشور عراق/ همکاری خوب عراق در حوزه سلامت برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها