بازدید: 11

گراهام: تصمیم ترامپ درباره سوریه کوته‌بینانه و فاجعه‌بار است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2088841
سناتور هم‌حزبی رئیس‌جمهور آمریکا، تصمیم او برای خروج نیرو‌های نظامی این کشور از سوریه را غیرمسئولانه و آغازگر فاجعه‌ دانست.

گراهام: تصمیم ترامپ درباره سوریه کوته بینانه و فاجعه بار استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه گاردین، سناتور لیندسی گراهام، نماینده ایالت کارولینای جنوبی کمتر از یک ساعت پس از اعلام تصمیم جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره سوریه آن را مورد انتقاد قرار داد.

گراهام در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: در جریان جزئیات آن نیستم و قرار است با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در این باره تماس بگیرم.

او با «کوته بینانه» خواندن تصمیم ترامپ، از دولت او برای این اقدام انتقاد کرد.

سناتور هم حزبی ترامپ همچنین در مصاحبه با فاکس نیوز تصمیم آمریکا برای خروج نیرو های خود از شمالی سوریه را اقدامی غیرمسئولانه در برابر متحدان کرد خود دانست.

سناتور ایالت کارولینای جنوبی گفت: این تصمیم شتابزده از سوی رئیس جمهور تمامی دستارود های ما را از بین برده، منطقه را وارد هرج و مرج دیگری می کند، باعث سوق دادن کرد ها به سمت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و ایران و تیره کردن روابط میان واشنگتن و آنکارا خواهد شد.

گراهام افزود: آن هایی که تصور می کنند داعش شکست خورده است به زودی حقیقت ماجرا را خواهید دید. اگر آن ها پا به درون سوریه بگذارند، من هر کاری را که بتوانم برای تحریم ارتش ترکیه و اقتصاد آن ها انجام خواهم داد.

او یادآور شد اگر این گزارش های رسانه ای حقیقت داشته باشد، فاجعه ای در حال وقوع است. اگر این طرح رو به جلو پیش رود قطعا منجر به صدور قطعنامه ای در سنا در خصوص عقب نشینی از این تصمیم خواهد شد.

کاخ سفید بامداد دوشنبه پس از گفت وگوی تلفنی روسای جمهور آمریکا و ترکیه درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اعلام کرد ترکیه در آستانه عملیاتی نظامی در شمال سوریه است، اما واشنگتن در این عملیات مشارکت ندارد و از آن حمایت نخواهد کرد. یک عضو دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد، آمریکا به فرماندهی «نیرو های دموکراتیک سوریه» که اکثریت آن ها را یگان های مدافع خلق تشکیل می دهند، اعلام کرده است که در صورت حمله ترکیه، از آن ها دفاع نخواهد کرد.

انتهای پیام/


گراهام: تصمیم ترامپ درباره سوریه کوته‌بینانه و فاجعه‌بار است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها