بازدید: 5

لاوروف: با عراق برای اجرای معاهدات تسلیحاتی توافق کردیم / ۱۰۰ دیپلمات عراقی در روسیه آموزش می‌بینند

منبع : انتخاب کد خبر: 2088310
وزیر خارجه روسیه که درحال حاضر به عراق سفر کرده در سخنانی از توافق با بغداد برای اجرای توافق‌های تسلیحاتی میان دو طرف خبر داد. لاوروف در ادامه با اشاره به روابط میان بغداد و اربیل نیز تصریح کرد: ما از بهبود روابط میان اربیل و بغداد رضایت داریم و بر اهمیت تداوم این روند تأکید می‌کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر خارجه روسیه که درحال حاضر به عراق سفر کرده در سخنانی از توافق با بغداد برای اجرای توافق های تسلیحاتی میان دو طرف خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه که صبح امروز (دوشنبه) وارد بغداد شد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد علی الحکیم، همتای عراقی خود اظهار کرد: ما دیدگاه مان را در مورد لزوم اجرای تصمیمات کمیته مشترک دولتی برای همکاری تجاری و اقتصادی، که در ماه آوریل برگزار شد، بیان می کنیم و همچنین قراردادها در زمینه واردات سلاح به عراق را اجرا خواهیم کرد.

وی گفت که در دیدار با همتای عراقی خود درباره اهمیت تقویت همکاری میان دو طرف در زمینه مقابله با تروریسم گفت وگو و رایزنی کرده اند.

لاوروف در ادامه با اشاره به روابط میان بغداد و اربیل نیز تصریح کرد: ما از بهبود روابط میان اربیل و بغداد رضایت داریم و بر اهمیت تداوم این روند تأکید می کنیم.

این مقام روس همچنین افزود: بیش از ۱۰۰ دیپلمات عراقی در روسیه آموزش می بینند.


لاوروف: با عراق برای اجرای معاهدات تسلیحاتی توافق کردیم / ۱۰۰ دیپلمات عراقی در روسیه آموزش می‌بینند
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها