بازدید: 6

قصد خرید سرور مجازی دارید؟ 17 نکته قبل از 1 ریال هزینه

منبع : انتخاب کد خبر: 2088235
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 با رشد تجارت دیجیتال در دنیای اینترنت، مهاجرت از مدل کسب و کار سنتی به آنلاین رواج زیادی یافته است. اکثر فروشگاه ها و عرضه کنندگان خدمات و محصولات، از یک وب سایت هم برای ارائه سرویس های خود استفاده می کنند. داشتن سایت علاوه بر بالابردن تعداد مشتریان، به اعتبار تجارت نیز می افزاید.

قصد خرید سرور مجازی دارید؟ 17 نکته قبل از 1 ریال هزینه

راه اندازی یک وب سایت اغلب با سرویس های میزبانی اشتراکی، آغاز می شود ولی به مرور زمان با رشد کسب و کار و افزایش بازدیدکنندگان، مهاجرت به سمت سرورهای اختصاصی و اختصاصی مجازی اجتناب ناپذیر خواهد بود. سرورهای اختصاصی همانطوری که از نام آنها پیداست، منابع بیشتری به نسبت میزبانی های اشتراکی دارند. این منابع شامل پردازنده، حافظه اصلی، هارد دیسک، ترافیک ماهانه و... می شوند که در اختیار وب سایت و کاربران آن قرار می گیرد. با افزایش بازدید یک سایت و ایندکس شدن آن توسط موتورهای جستجو، قطعا سایت نیاز به سرور قدرتمندتری برای پاسخگویی به درخواست های متعدد خواهد داشت. لذا پیشنهاد تهیه سرور اختصاصی توسط مدیر سایت و یا شرکت میزبان، ارائه می شود.

سرورهای اختصاصی مجازی یا همان Virtual Dedicated Server از تقسیم بندی منابع یک سرور، به تعدادی سرور کوچکتر ایجاد می شود که در نتیجه  VM ها منابعی کمتر از سرور میزبان خواهند داشت. اما اغلب، ویژگی های یک سرور اختصاصی را در بر دارند.

با تهیه سرور اختصاصی، هزینه کمتری نسبت به سرور اختصاصی پرداخت می نمایید. اما فراموش نکنید که در قبال هزینه ای که پرداخت می کنید، چه امکانات و ویژگی هایی را دریافت خواهید کرد. پس قبل از اینکه 1 ریال هزینه کنید این 17 نکته را مرور کنید. مهمترین مواردی که قبل از انتخاب یک سرویس دهنده و تهیه سرور اختصاصی مجازی باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

17 نکته قبل از 1 ریال هزینه

 1. آیا از ابتدا پیشنهاد مناسبی دریافت کرده اید؟ آیا نیاز به سرور اختصاصی مجازی دارید؟

در صورتیکه بر روی سرویس اشتراکی یا میزبانی فعلی خود با کمبود منابع از قبیل فضای ذخیره سازی، پردازنده، حافظه اصلی و... مواجه شده اید تهیه سرور، گزینه مناسبی است. اما لازم نیست هزینه بالایی متقبل شوید و یک سرور اختصاصی تهیه کنید که اغلب بخش اعظمی از منابع آن نیز، بی استفاده بمانند. سرور اختصاصی مجازی با منابع مشخص و دسترسی اختصاصی در مقایسه با یک هاست اشتراکی، برای شما انتخاب مقرون به صرفه تر و بهتری است.

 1. موقعیت فیزیکی سرور کجا باشد؟ دیتاسنتر داخل ایران یا خارج از ایران؟

قصد خرید سرور مجازی دارید؟ 17 نکته قبل از 1 ریال هزینه

با توجه به بازدیدکنندگان وب سایت خود، محل فیزیکی سرور را انتخاب نمایید. سرور مجازی داخل ایران برای بازدیدکنندگان داخل کشور، بیشتر توصیه می شود. همین امر در سرعت پاسخگویی به درخواست ها تاثیرگذار خواهد بود. در مقابل، سرور مجازی خارج از ایران با Range IP و میزان ترافیک بالاتری که دارد نیز انتخاب حساب شده تری برای کاربران خارج از ایران است.

 1. آیا منابع سرور مجازی کافی است؟

سرور مجازی در نهایت از تقسیم یک سرور اختصاصی به چند ماشین مجزا ایجاد شده است، بنابراین  برخی محدودیت ها دارد که، در زمان خرید باید به آنها توجه شود. به عنوان مثال، امکان تهیه بکاپ فیزیکی از یک سرور مجازی وجود ندارد. اگر نیاز به اتصال Dongle یا همان قفل سخت افزاری به سرور دارید، باید سرور اختصاصی تهیه کنید. نهایتا در سرور مجازی برخی منابع مانند هارد دیسک، کارت شبکه، برق و... سرورِ میزبان، بین ماشین های مجازی به اشتراک گذاشته می شود.

 1. آیا نرم افزارهای دلخواه شما بر روی سرور نصب می شوند؟

تهیه سرور اختصاصی در برخی مواقع، به دلیل نصب اپلیکیشن های دلخواه و مدیریت آنها توسط مالک سایت است. لذا قبل از تهیه سرور مجازی، منابع و امکاناتی که نرم افزار نیاز دارد را بررسی نمایید و سپس اقدام به هزینه کنید.

 1. مدیریت سرور از راه دور در اختیار شما است.

سرور اختصاصی مجازی و سرور اختصاصی، امکان مدیریت را برای مالک وب سایت یا نرم افزار، فراهم می کند. دسترسی به ریموت سرور یا SSH سرورهای لینوکس و نیز امکان روشن و خاموش کردن سرور از راه دور، مهمترین بخش مدیریتی سرور مجازی است.

 1. مجازی سازی با چه نرم افزاری صورت گرفته است؟

مهمترین مجازی سارهای دنیا HyperV، OpenZ، Xen و... هستند که تمایز آنها در نحوه مجازی سازی سرور و تخصیص منابع است. HyperV منابع سرور اصلی را دقیقا بین ماشین های مجازی تقسیم می کند. هر کدام منابع اختصاصی خود را در اختیار دارند و اصطلاحا Oversell بین ماشین ها، صورت نمی گیرد.

 1. آیا کنترل پنل برای مدیریت ماشین مجازی و سیستم عامل آن دارید؟

سطح مدیریت ماشین مجازی که توسط شرکت سرویس دهنده به شما ارائه می شود، نکته هفتم است.  ارائه دسترسی لازم برای نصب یا تغییر سیستم عامل، مدیریت سرور از راه دور به واسطه کنترل پنل هایی مانند Solidcp مقدور است. این امکان را شرکت ارائه دهنده سرورمجازی، در زمان خرید سرور به کاربران ارائه خواهد داد.

 1. چه نسخه هایی از سیستم عامل بر روی سرور میزبان ارائه می شود؟

نصب سیستم عامل های سرور مجازی، از طریق Image قرار داده شده بر روی سرور میزبان و کنترل پنل سرور، مقدور است. دقت کنید که امکان نصب به روزترین سیستم عامل ها مانند، ویندوز سرور 2016 و 2012 یا لینوکس Centos7 برای مدیر سرور وجود داشته باشد.

 1. بکاپ سرور در صورت بروز هرگونه مشکل سخت افزاری تهیه شود.

پیکربندی سرور میزبان طوری باشد که در صورت بروز هرگونه مشکل سخت افزاری یا رخداد، اطلاعات ماشین ها قابل بازیابی باشد. همچنین تهیه بکاپ روزانه از سرور میزبان، یکی دیگر از موارد امنیتی و مدیریتی سرور است.

 1. آیا مانیتورینگ 24ساعته سرور میزبان، صورت می گیرد؟

در دسترس بودن همیشگی سرور میزبان نکته بسیار مهمی است. شرکت سرویس دهنده می بایست به صورت شبانه روزی Uptime سرور را بررسی کرده و در صورت بروز هر گونه مشکل، مدیر سرور را در جریان این امر قرار دهد.

 1. پشتیبانی 24 ساعته سخت افزاری ارائه می شود؟

یکی از دغدغه های کاربران سرویس های دیجیتال و سرورهای اختصاصی، پشتیبانی 24 ساعته خدمات است. اینکه در صورت نیاز به مشاوره فنی و راهنمایی، در هر زمان بتوانند با یک کارشناس در ارتباط باشند. یک تیم پشتبان حرفه ای و آنلاین می تواند این نگرانی را مرتفع کرده و اطمینان خاطر به کاربران سرورهای اختصاصی مجازی خود بدهد.

 1. آیا پشتیبانی جامع از سمت شرکت میزبان ارائه می شود؟

قصد خرید سرور مجازی دارید؟ 17 نکته قبل از 1 ریال هزینه

پیکربندی سرور مجازی توسط شرکت میزبان انجام می شود و به همین دلیل پشتیبانی سخت افزاری آنرا نیز، بر عهده دارد. آیا می توان پشتیبانی کامل نرم افزارها را هم به شرکت میزبان سپرد؟

 ایران هاست به عنوان یکی از شرکت های برتر در ارائه سرویس های اختصاصی  و اختصاصی مجازی، این امر را برای کاربران خود محقق ساخته است. کاربران در زمان تهیه سرور مجازی می توانند، پشتیبانی جامع نرم افزارهای سرور را به صورت 24 ساعته به تیم فنی این مجموعه بسپارند.

 1. امکان ارتقای منابع سرور در کمترین زمان ممکن مقدور است؟

نیاز به منابع بیشتر در سرورهای مجازی، امری اجتناب ناپذیر است. انجام این درخواست به صورت آنلاین و در کوتاهترین زمان ممکن، نکته مهمی است که شما را در انتخاب یک سرویس دهنده مناسب، مطمئن خواهد کرد.

 1. امکان اطلاع رسانی تمدید و پرداخت آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز

 پرتال کاربری که از سمت شرکت سرویس دهنده ارائه می شود، برای مشاهده وضعیت سرویس ها و تمدید خواهد بود. علاوه بر این دسترسی، یادآوری و پیگیری تمدید از طریق راه های ارتباطی دیگر همچون ارسال پیامک، ایمیل اطلاع رسانی تاریخ انقضای سرویس و همچنین تماس کارشناس  CRM از دیگر امکانات جانبی است که ایران هاست برای آسودگی خیال کاربران خود فراهم ساخته است.

 1. زیرساخت قدرتمند و استفاده از سخت افزارهای به روز دنیا در پیکربندی سرورها

پیکربندی سرور میزبان و کیفیت سخت افزارهای آن، نکته دیگری است که باید در زمان تیهه سرور مجازی در نظر گرفت.

 1. زمان تحویل سرویس و نصب نرم افزارها

پس از پرداخت می توانید با دسترسی به کنترل پنل و اطلاعاتی که در اختیار دارید، نصب نرم افزارها را انجام دهید. راه اندازی سرور در کوتاهترین زمان ممکن در انتخاب شرکت میزبان موثر است.

 1. بهتر است از چه سرویس دهنده ای، سرور مجازی را تهیه کنیم؟

مجموعه ای را انتخاب کنید که تمامی نکاتی ذکر شده در بالا را، برای شما فراهم کند. شرکتی که بتواند در زمان بروز هرگونه مشکل و اتفاق، پاسخگویی مناسبی را داشته باشد. تجریه، خوش نامی و کیفیت سرورها از مهمترین نکاتی هستند که حین انتخاب سرویس دهنده سرور مجازی خود، باید در نظر بگیرید.

میزبان مناسب را برای سرور مجازی خود انتخاب کنید.

قصد خرید سرور مجازی دارید؟ 17 نکته قبل از 1 ریال هزینه

ایران هاست با قدمتی 20 ساله، یکی از اولین شرکت های ارائه دهنده سرورهای مجازی در داخل و خارج از ایران است. از طریق وب سایت این مجموعه، امکان ثبت سفارش آنلاین به صورت 24 ساعته برای کاربران وجود دارد. شما می توانید پس از پرداخت، راه اندازی سرور را از طریق کنترل پنل انجام دهید و در کمترین زمان ممکن، مدیر سرور خود باشید. علاوه بر این، انتخاب سرور با منابع مناسب و محقق شدن تمامی 17 نکته اساسی قبل از پرداخت هزینه، پیشنهاد می کنیم با مشاوران حرفه ای این مجموعه، در ارتباط باشید.

 

 


قصد خرید سرور مجازی دارید؟ 17 نکته قبل از 1 ریال هزینه
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها