بازدید: 6

«خط دادن» عباس ایروانی به متهم در دادگاه+تصاویر

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 2086559
سومین جلسه محاکمه عباس ایروانی مدیر گروه «عظام» که به افساد فی‌الارض از طریق قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو متهم است، امروز (یکشنبه) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

در جلسه امروز، امیررضا رفیعی متهم ردیف دوم این پرونده و قائم مقام گروه «عظام» به بیان دفاعیات خود در برابر اتهامات انتسابی در کیفرخواست پرداخت؛ اتهامات او در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی، مشارکت در افساد فی الارض از طریق قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به مبلغ ۲۰۱ میلیون دلار، معاونت در پرداخت رشوه، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از سند مجعول و مشارکت در فراری دادن حامد خاتمی پور یکی از متهمان این پرونده است.

از جمله نکات جالب توجه در دادگاه امروز، زمانی بود که نماینده دادستان از رفیعی درباره اینکه چرا کالای وارداتی خود را بجای بند ۹ قانون، ذیل بند ۶ معرفی کرده، سوال کرد و رفیعی نیز مشغول توضیح شد. در این هنگام بود که عباس ایروانی که کنار تریبون اخذ دفاعیات از متهم نشسته بود، با پای خود به رفیعی زد و به نوعی به او «خط داد» تا اظهاراتش را اصلاح کند.

به گفته نماینده دادستان، عباس ایروانی و گروه عظام در طول ۱۰ سال گذشته، چهار هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است.

به نوشته تسنیم، او قطعات بنزین سوز خودرو را وارد و قطعات گازسوز اظهار می کرده و بجای ۲۰ الی ۲۵ درصد تعرفه گمرکی، ۵ درصد حقوق گمرکی پرداخت می کرده است.


«خط دادن» عباس ایروانی به متهم در دادگاه+تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها