بازدید: 6

«چاقی» و « بهداشت دهان و دندان» مهمترین مشکلات سلامتی دانش آموزان

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 2081953
سلامت نیوز: مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات برنامه های این وزارتخانه برای کودکان و نوجوانان، گفت: رشد فیزیکی و چاقی دانش آموزان، بهداشت دهان و دندان و آموزش های تعاملی ،مهم ترین موضوعات مربوط به سلامت دانش آموزان است

سلامت نیوز: مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات برنامه های این وزارتخانه برای کودکان و نوجوانان، گفت: رشد فیزیکی و چاقی دانش آموزان، بهداشت دهان و دندان و آموزش های تعاملی ،مهم ترین موضوعات مربوط به سلامت دانش آموزان است.

به گزارش سلامت نیوز، حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در گفت وگو با فارس، درباره «برنامه های وزارت بهداشت برای عموم خانواده ها»، اظهار داشت: ما در دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت برنامه هایی از دوران نوزادی، کودکی، دانش آموزی، میانسالی، سالمندان و مادران باردار در حال اجرا داریم.

وی ادامه داد: در حوزه کودکان، برنامه های «کودک سالم» را داریم که به همه جوانب زندگی یک کودک نگاه می شود؛ از جمله سلامت فیزیکی، سلامت و ارتقاء تکامل، شیر مادر، رشد کودک، بینایی، شنوایی و سلامت دندان مورد توجه قرار می گیرد.

برکاتی با بیان اینکه پیشگیری از سوانح و آموزش حفاظت از کودک به مادر در قالب یک مجموعه ای در حال اجراست، یادآور شد: برنامه کودکان و مادران از سال 1334 در وزارت بهداشت اجرا می شود که البته جای ارتقاء دارد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره «برنامه های وزارت بهداشت برای دانش آموزان در مدارس»، خاطرنشان کرد: غربالگری سلامت دانش آموزان در چهار پایه بدو ورود، پایه چهارم، هفتم و دهم اجرا می شود؛ ضمن اینکه برنامه ای را دفاتر تغذیه، بهداشت محیط و دفتر سلامت به اتفاق آموزش و پرورش در مدارس اجرا می کنیم.

وی با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای نظارت بر بوفه های مدارس، گفت: در حوزه نظارت بر بوفه مدارس و تغذیه دانش آموزان برنامه هایی داریم؛ ضمن اینکه فعالیت فیزیکی دانش آموزان و اجرای چند برنامه در این خصوص با همکاری دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود.

برکاتی با بیان اینکه فعالیت کششی دانش آموزان در ساعت های درسی و بین درسی به سراسر کشور ابلاغ شده است،اضافه کرد: بحث آموزش بلوغ برای خانواده ها در آموزش و پرورش و در حوزه مراکز و خانه های بهداشت اجرا می شود.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره «مهمترین مشکلات دانش آموزان در مدارس»، ابراز داشت: یکی از مشکلات مهم مربوط به دهان و دندان دانش آموزان است که در طرحی که در پایه ششم در حال اجراست، تا اردیبهشت ماه سال آینده دیگر دانش آموزی دارای پوسیدگی دندان نخواهیم داشت؛ چرا که خدمات ترمیمی دندان را در کل کشور به صورت رایگان انجام می دهیم.

وی از فعالیت وزارت بهداشت در حوزه تغذیه و توجه به چاقی دانش آموزان خبر داد و گفت: برنامه آموزش روانی، اجتماعی دانش آموزان و نحوه تعامل با یکدیگر را در دانش آموزان طراحی کرده ایم که انجام می شود.

برکاتی افزود: موضوع رشد فیزیکی و چاقی دانش آموزان، دهان و دندان و آموزش های تعاملی دانش آموزان از جمله موضوعات مهم در حوزه دانش آموزی است که مورد توجه قرار دارد.«چاقی» و « بهداشت دهان و دندان» مهمترین مشکلات سلامتی دانش آموزان
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها