بازدید: 11

افزایش مرگ و میر بی خانمان‌ها در انگلیس/ایندیپندنت: سوء مصرف مواد مخدر از عوامل اصلی افزایش مرگ افراد بی خانمان در انگلیس و ولز

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2079468
ایندیپندنت در گزارشی به موضوع افزایش مرگ و میر افراد بی خانمان در انگلیس و ولز پرداخته و اینکه چه عواملی این آمار را رقم زده‎اند را مورد بررسی قرار داده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ موضوع بی خانمانی به یک معضل جدی در انگلیس تبدیل شده و باعث شده تا در هر روز بر اساس آمار ها ۲ فرد بی خانمان قربانی شوند.
 
شمار مرگ و میر افراد بی خانمان در سال گذشته در انگلیس و ولز ۲۲ درصد افزایش یافته و به بالاترین میزان سطح خود رسید.
 
رکورد مرگ و میر بی خانمان ها 

به گزارش ایندیپندنت، آمار ها نشان می دهند که ۷۲۶ فرد بی خانمان در سال ۲۰۱۸ در انگلیس و ولز جان خود را در خیابان های این کشور از دست دادند. بر اساس آمار ها در سال گذشته تقریباً هر روز ۲ فرد بی خانمان فوت کردند.
 
 
رکود مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس/ افزایش ۲۲ درصدی مرگ افراد بی خانمان در انگلیس و ولز بر اثر سوء مصرف مواد مخدر
 
 
به گفته دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) مرگ ومیر افراد بی خانمان در خیابان های این کشور بیشترین میزان را از ۶ سال گذشته که برای اولین بار این دفتر آمار ها را به ثبت رسانده، نشان می‎دهد.
 
سوء مصرف مواد مخدر عامل اصلی مرگ بی خانمان ها 

بن هامبسون، مدیر دفتر آمار ملی، می گوید، " عامل اصلی افزایش میزان مرگ و میر افراد بی خانمان ناشی ازسوء مصرف مواد مخدر از سال ۲۰۱۷ رخ داده که ۵۵ درصد افزایش یافته است. افراد بی خانمان ۱۶ درصد از جمعیت کل این کشور را تشکیل می دهد.

وزیر مسکن دولت در سایه آمار منتشر شده را " شرم آور " خواند و گفته است که افزایش شمار مرگ و میر افراد بی خانمان در خیابان های انگلیس نتیجه تاثیر مستقیم کاهش بودجه و سیاست های مسکن است.
 
بیشتر بخوانید: بحران بی‎خانمانی سیاه‎پوستان در انگلیس
 
لایحه بی خانمانی

حزب لیبرال دموکرات خواستار لغو "لایحه بی خانمانی " شدند چرا که بر اساس این لایحه کارتن خوابی و گدایی شهروندان در خیابان ها تخلف محسوب می شود.

لیلا موران، نماینده مجلس انگلیس می گوید، " مردم در خیابان ها جان خود را از دست می دهند، مردم در حال مرگ هستند و ما باید برای خاتمه بخشیدن به بحران بی خانمانی رویکرد دلسوزانه تری اتخاذ کنیم. "
 
 
رکود مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس/ افزایش ۲۲ درصدی مرگ افراد بی خانمان در انگلیس و ولز بر اثر سوء مصرف مواد مخدر
 
 
اکثر افراد بی خانمان که جان خود را در خیابان ها از دست دادند مرد بوده و میانگین سنی برای مردان ۴۵ و برای زنان ۴۳ سال بوده است. میانگین سنی افراد بی خانمان در انگلیس و ولز برای مردان و زنان بی خانمان جان باخته ۷۶ و ۸۱ سال گزارش شد.

مدیر اجرایی گرم خانه های افراد بی خانمان می گوید، " هم اکنون لحظه ای است که باید مکث کنیم و درباره آن چیزی که به عنوان یک جامعه برای ما حائز اهمیت است تامل کنیم. افزایش مرگ و میر این شمار از افراد بی خانمان نتیجه سیستم مسکن و اقتصادی است در مقابل برآورده کردن نیاز های بسیاری از شهروندان ناکام مانده است. ما به شدت نیاز داریم تا دوره جدیدی را تنظیم کنیم و برای انجام آن نیاز به اقدام فوری داریم. "

او در ادامه می گوید، " شما نمی توانید معضل بی خانمانی را بدون ارائه مسکن ارزان قیمت برطرف کنید بنابراین ما از همه احزاب می خواهیم که نسبت به ساختن خانه های دولتی مورد نیاز مبادرت کنند تا بستر را برای یک سیستم انسانی تر فراهم کنیم. "

بر اساس آمار ها منتشر شده ۳۰۰ مورد مرگ و میر (۴۰ درصد) بر اثر سوء مصرف موارد مخدر که عمدتاً با مصرف هروئین یا مورفین، الکل، متادون، کوکائین و قرص های آرامش بخش بوده رخ داده است.
 
 
رکود مرگ و میر بی خانمان ها در انگلیس/ افزایش ۲۲ درصدی مرگ افراد بی خانمان در انگلیس و ولز بر اثر سوء مصرف مواد مخدر
 
 
بیشترین تعداد مرگ و میر بی خانمان ها
 
شهر لندن و شمال غرب انگلیس بیشترین تعداد مرگ و میر بی خانمان ها را به خود اختصاص دادند که یک سوم از کل آمار منتشر شده بوده است. در جنوب غربی انگلیس همانند بیرمنگام، نیوکاسل، منچستر، بریستول و لیورپول نیز آمار های بالایی مشاهده شده است.
 
افزایش ۳۹ درصدی افراد بی خانمان مسن

علاوه بر آن، داده های رسمی نشان از افزایش ۳۹ درصدی افراد بی خانمان بالای سن ۶۰ سال می دهد که طی ۵ سال اخیر به دلیل نیاز به مسکن به شورا های محلی مراجعه کردند.
 
در سال ۲۰۱۲/۲۰۱۳ این آمار از ۱۸۰۰ نفر بی خانمان مسن به ۲۲۰۰ نفر در سال ۲۰۱۷/۲۰۱۸ افزایش یافت. شمار افراد سالخورده بی خانمان در انگلیس طی سال های اخیر به دلیل کاهش مزایای مسکن افزایش یافته است.

به گفته تحلیلگران نبود مسکن ارزان قیمت و کاهش بودجه مسکن از دلایل اصلی آواره شدن شمار بسیاری از شهروندان انگلیس در خیابان ها به شمار می آید.


انتهای پیام/

افزایش مرگ و میر بی خانمان‌ها در انگلیس/ایندیپندنت: سوء مصرف مواد مخدر از عوامل اصلی افزایش مرگ افراد بی خانمان در انگلیس و ولز
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها