بازدید: 5

حضور پررنگ «هادی حجازی فر» در جشنواره فیلم فجر ۳۸/از نگارش فیلمنامه «آتابای» تا اکران فیلم «شاه‌کش»

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2078297
«هادی حجازی فر» نام بازیگری است که شاید چهار سال پیش کسی وی را به خوبی نمی شناخت اما با حضور در درخشش در فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» خبر از ظهور بازیگری صاحب در سینماها را می داد، وی پس از ایستاده در غبار حضور تحسین برانگیزی را در نسخ اول فیلم ماجرای نیمروز به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، با نزدیک شدن به زمان برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اخبار و گمانه زنی ها در خصوص حضور و یا عدم حضور فیلمسازان، بازیگران و کارگردانان در میان اهالی رسانه و علاقمندان سینما به شدت داغ می شود. 

در این میان با شروع فصل تولید، بسیاری از آثار سینمایی برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده شده و متعاقباً بازیگران نیز برای حضور در این آثار وارد قرارداد می شوند، همین عاملی است تا فهرست پرکارترین و یا غیابان سینما در جشنواره فیلم فجر به یکی از اخبار جذاب سینما در فصل پاییز مبدل شود. 

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1396/11/16/1507829_554.jpg

«هادی حجازی فر» نام بازیگری است که شاید چهار سال پیش کسی وی را به خوبی نمی شناخت اما با حضور در درخشش در فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» خبر از ظهور بازیگری صاحب در سینماها را می داد، وی پس از ایستاده در غبار حضور تحسین برانگیزی را در نسخ اول فیلم ماجرای نیمروز به ثبت رساند. 

همکاری حجازی فر با مهدویان در این دو فیلم به سرعت از وی چهره های مطرح خلق کرد، بازیگری که شاید سالها در تئاتر فعالیت می کرد اما سینما تازه روی خوش به وی نشان داده بود. همین موفقیت باعث شد تا حجازی فر به چهره مطلوب بسیاری از کارگردانان تبدیل شده و پیشنهادات فراوانی را جذب کند. 

وی طی همین سالها در آستیگمات، دارکوب، گیلدا و شاه کش به ایفای نقش پرداخت، البته وی حضور گیشه ای در سینما را نیز با آثاری همچون کاتیوشا تجربه کرد، اما به گفته خودش حضور در چنین آثاری را برای درآمد و صرف این در آمد در تئاتر انجام داده است. 

حضور پررنگ  «هادی حجازی فر» در جشنواره فیلم فجر/از نگارش فیلمنامه «آتابای» تا همکاری دوباره با جواد عزتی///////////////چهارشنبه

سومین همکاری حجازی فر با مهدویان با عنوان لاتاری هرچند بازی خوب وی را به همراه داشت اما هیچگاه نتوانست موفقیت دو فیلم قبلی را تکرار کند، درخشش این بازیگر سینما تا جایی پیش رفت را ابراهیم حاتمی کیا برای ایفای یکی از نقش های اصلی فیلم به وقت شام از وی دعوت به عمل آورد. 

حال حجازی فر به یک چهره مطرح سینمایی مبدل شده بود و چندین بار در جشنواره های مختلف نامزد دریافت جوایز بازیگری نیز شده بود، در این میان وی با سریال ممنوعه شبکه نمایش خانگی را نیز تجربه کرد، حجازی فر نقش کاملا متفاوتی را در این سریال نه چندان موفق ایفا کرد.

نوبت به چهارمین همکاری مهدویان و حجازی در ماجرای نیمروز دو یا همان رد خون رسید بار دیگر حجازی فر درخشش سابق خود را بازیابی کند، وی در آثار دیگری همچون ژن خوک هم نقش داشت و باز هم نگاهی به سینمای گیشه پیدا کرد. 

هم اکنون حجازی فر یکی از بازیگران پرکار سینما محسوب می شود، وی همچنین امسال حضور پررنگی را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد داشت، وی در فیلم سینمایی «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی به ایفای نقش در کنار جواد عزتی پرداخته است، جالب آنجا که آتابای با فیلمنامه ای نوشته خود حجازی فر ساخته شده است. فیلم سینمایی «آتابای»، پنجمین اثر سینمایی نیکی کریمی، از اواسط تیر در خوی، یکی از تاریخی ترین شهرهای استان آذربایجان غربی مقابل دوربین رفته و فیلمبرداری آن به تازگی به پایان رسیده است. 

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1396/11/17/1509674_300.jpg

همچنین حجازی در فیلم سینمایی دوزیست به کارگردانی برزو نیک نژاد هم بازی کرده است، نکته جالب آنجاست که وی در این فیلم بار دیگر با عزتی همبازی شده است. فیلم سینمایی «دوزیست» چهارمین ساخته سینمایی برزو نیک نژاد کارگردان سینما و تلویزیون خود را برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده می کند.

گفتنی است حجازی فر هم اکنون فیلم سینمایی ماجرای نیمروز-رد خون و شاه کش را در چرخه اکران دارد، همچنین وی به تازگی به گروه بازیگران سریال «زیر خاکی» به کارگردانی جلیل سامان پیوسته است. وی در حال حاضر علاوه فعالیت های سینمایی خود مدیریت تماشاخانه هامون را نیز بر عهده داشته و به عنوان تهیه کننده چندین تئاتر را روی صحنه برده است. 

انتهای پیام/


حضور پررنگ «هادی حجازی فر» در جشنواره فیلم فجر ۳۸/از نگارش فیلمنامه «آتابای» تا اکران فیلم «شاه‌کش»
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها