بازدید: 7

امسال ۶۰ پهپاد تروریست‌ها را در سوریه شکار کرده‌ایم

فرماندهی ارتش روسیه مستقر در سوریه از رهگیری و سرنگونی ده‌ها پهپاد و موشک متعلق به تروریست‌ها در سوریه توسط سامانه‌های پدافندی خود در این کشور و...

به گزارش بولتن نیوز، ارتش روسیه به تازگی اعلام کرد که یگان پدافندی این کشور مستقر در پایگاه های «حمیمیم» و «طرطوس» در سوریه موفق به شناسایی و رهگیری ده ها پهپاد و موشک تروریست ها و نیروهای داعش در سال جاری میلادی شده اند.

به نوشته وبگاه «العربی» ژنرال «ایگور کوناچنکوف» روز جمعه به خبرنگاران گفت که ۵۸ پهپاد و ۲۷ موشک توسط نیروهای روسی مستقر در پایگاه دریایی «لاذقیه» رهگیری شدند.

سوریه از سال ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی و خشونت های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری های این کشور از آن زمان کشته شده اند. نیروی هوایی روسیه از سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی به درخواست مستقیم «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه وارد مبارزات ضدتروریستی در این کشور شد.

به نوشته این وبگاه، بیشتر این حملات از شهرهای «خان شیخون» و «اللطامنه» ‎بوده که هر دو در ماه آگوست توسط ارتش سوریه بازپس گرفته شدند. ارتش سوریه بعد از باز پس گیری این مناطق اعلام کرد که کارگاه های ساخت هواپیماهای بدون سرنشین متعلق به نیروهای شورشی و داعش را در مجتمع های بزرگ زیرزمینی کشف کرده است.

این هواپیماهای بدون سرنشین از مناطق دیگر سوریه چون استان ادلب، آخرین سنگر شورشیان این کشور نیز علیه اهداف نظامی روسیه پرواز کردند.

بر اساس این گزارش، روسیه در حمیمیم از سامانه های پدافند هوایی «پنتسیر اس» و «تور ام-۲» برای رهگیری هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند. سامانه دفاع موشکی «اس-۳۰۰» نیز در پایگاه دریایی «طرطوس» در جنوب سوریه مستقر هستند.

ارتش روسیه در ۱۱ آگوست (یکشنبه ۲۰ مرداد) اعلام کرد که یک حمله با مشارکت ۶ فروند پهپاد را دفع کرد.

وزارت دفاع روسیه چندی قبل نیز از سرنگونی پهپادهایی متعلق به تروریست ها نزدیک پایگاه هوایی حمیمیم خبر داده بود.


امسال ۶۰ پهپاد تروریست‌ها را در سوریه شکار کرده‌ایم
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها