بازدید: 6

فقط با یک شماره تماس بگیرید!

قرار است تمامی شماره‌های دستگاه‌های خدمت‌رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش‌نشانی، هلال‌احمر و اورژانس اجتماعی به منظور جلو‌گیری از سرگردانی شهروندان و ارائه خدمات مطلوب‌تر یکسان‌سازی شوند تا مردم در زمان نیاز بتوانند در اسرع وقت موارد اورژانسی و فوریتی خود را اطلاع دهند که این طرح در استان هرمزگان به‌صورت پایلوت درحال اجراست.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حادثه خبر نمی کند و لحظات زندگی آبستن حوادث گوناگونی است؛ حوادثی که بعضاً ثانیه ها در آن نقش حیاتی بازی می کنند.

مرگ و زندگی، معلولیت یا جلوی گیری از یک خسارت مالی به این بستگی دارد که در کسری از ثانیه اطلاع رسانی صورت بگیرد. بر این اساس همسان سازی شماره تلفن های اضطراری جزو ضرورت های جامعه در هم تنیده امروزی است.

حالا سخنگوی وزارت کشور از ساماندهی شماره تلفن های اضطراری با دستور رئیس جمهوری و پیگیری های وزیر کشور خبر داده و گفته است: پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری در استان هرمزگان به صورت پایلوت اجرا خواهد شد. سیدسلمان سامانی گفت: تکثر شماره تلفن های اضطراری موجب سردرگمی مردم شده است و بعضاً حتی هنگام بروز حوادث که مردم نیازمند دریافت خدمات اضطراری هستند، در تماس با مراکز متعدد ارائه کننده خدمات با مشکل مواجه می شوند. در این زمینه قرار است ساماندهی شماره تلفن های اضطراری شامل دستگاه های خدمت رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس اجتماعی شود.

وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه تسهیل دسترسی مردم به دریافت خدمات اضطراری و غیراضطراری تسهیل می شود، به طوری که مردم در مواجهه با حوادث تنها با شماره گیری یک شماره تلفن تمام خدمات اضطراری موردنظر را از دستگاه های خدمت رسان متناسب با آن حادثه دریافت کنند. گفتنی است آنچه در فرآیند اجرایی کردن این پروژه لازم است بدان توجه شود، رسیدگی به پیام ها و تسهیل به دسترسی به آدرس موردنظر است. متأسفانه بار ها در اخبار شاهد تماس با مراکز نام برده شده از سوی مردم بوده ایم و بیشتر انتقادات به دیررسیدن یا عمل نکردن به پیام ها بوده است که سبب شده تا حدودی جو بی اعتمادی در میان مردم ایجاد شود. به هر رو رسیدگی در زمان منطقی و استاندارد می تواند کارایی این ساماندهی ها را افزایش دهد، اما ارائه آمار از فعالیت ها موفقیت آمیز توسط دستگاه های متولی می تواند به افزایش اقبال و مشارکت شهروندان در اداره محیط زندگی منجر شود.

فقط با یک شماره تماس بگیرید!
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها