بازدید: 4

واکنش ظریف به اظهارات تیلرسون درباره بازی دادن ترامپ توسط نتانیاهو: وزیر خارجه سابق ترامپ هم حرف ما را درباره «تیم ب» تایید کرد

منبع : انتخاب کد خبر: 2063487
وزیر خارجه ایران با اشاره به سخنان «رکس تیلرسون» درباره «بازی دادن» رئیس‌جمهور آمریکا توسط نخست‌وزیر اسراییل گفت: «حتی وزیر خارجه سابق آمریکا هم مواضع ما درباره تیم ب را تایید کرد». تیلرسون در یک افشاگری جدید گفته بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل با ارائه اطلاعات غلط درباره درگیری‌های اسرائیل-فلسطین، ترامپ را فریب می‌داده است. او گفت: مسئله‌ای که من را اذیت می‌کند این است که متحدی که به ما نزدیک و برایمان مهم است این کار را با ما انجام می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزیر خارجه ایران با اشاره به سخنان «رکس تیلرسون» درباره «بازی دادن» رئیس جمهور آمریکا توسط نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «حتی وزیر خارجه سابق آمریکا هم مواضع ما درباره تیم ب را تایید کرد».

به گزارش فارس، اظهارات اولین وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ درباره دروغگویی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور آمریکا، واکنش محمد جواد ظریف را در پی داشته است.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه سابق آمریکا در یک افشاگری جدید گفته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ارائه اطلاعات غلط درباره درگیری های اسرائیل-فلسطین، ترامپ را فریب می داده است.

به نوشته روزنامه جروزالم پست، تیلرسون این اظهارات را در یک سخنرانی در دانشگاه هاروارد گفت: «آنها (اسرائیلی ها) این کار را انجام می دادند تا ترامپ را مجاب کنند که "ما (اسرائیلی ها) خوبیم و آنها (فلسطینی ها) بد هستند».

وزیر خارجه سابق آمریکا افزود: «مسئله ای که من را اذیت می کند این است که متحدی که به ما نزدیک و برایمان مهم است این کار را با ما انجام می دهد».

امروز شنبه وزیر خارجه ایران در واکنش به این افشاگری تیلرسون در پیامی توییتری نوشت: «حالا حتی وزیر خارجه سابق رئیس جمهور ترامپ چیزی را که ما برای مدت های طولانی به آن اشاره کرده ایم، تایید می کند: «تیم ب دونالد ترامپ را کسی در نظر گرفته که به آسانی می شود به او دروغ گفت و وی را به سمت جنگ هل داد و همچنین ارتش آمریکا را مزدور شخصی خودشان می دانند. علیرغم اخراج یک عضو (تیم ب)، هنوز هم کسانی دارند این کارها را انجام می دهند».

«تیم ب» مخاطب وزیر خارجه ایران شامل «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، «محمد بن سلمان» ولی عهد عربستان سعودی، «محمد بن زاید» ولیعهد امارات متحده عربی و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید می شود؛ کسی که اخیرا از کار در کاخ سفید برکنار شده است.


واکنش ظریف به اظهارات تیلرسون درباره بازی دادن ترامپ توسط نتانیاهو: وزیر خارجه سابق ترامپ هم حرف ما را درباره «تیم ب» تایید کرد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها