بازدید: 8

سرویس مدارس در قالب سامانه سپند ساماندهی شد/ تأیید ۳ هزار شرکت حمل‌ونقل برای ارائه خدمات سرویس مدارس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2057171

سامانی گفت: با دستور وزیر کشور سامانه ملی پایش حمل و نقل دانش آموزی با عنوان اختصاری سپند ایجاد شد.

سرویس مدارس در قالب سامانه سپند ساماندهی شد/ تأیید ۳ هزار شرکت حمل ونقل برای ارائه خدمات سرویس مدارسبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور با اشاره به دستورالعمل حمل و نقل دانش آموزی اظهار کرد: با دستور وزیر کشور سامانه ملی پایش حمل و نقل دانش آموزی با عنوان اختصاری سپند و با رویکرد استفاده از تکنولوژی های نوین به منظور افزایش سطح کیفی خدمات، افزایش ضریب آرامش خاطر و کاهش نگرانی هاى والدین ایجاد شد.

او افزود: سامانه سپند (www.irtusepand.ir) در اجرای آیین نامه حمل و نقل دانش آموزی مصوب هیئت وزیران در راستای تکلیف وزیر کشور، با هدف ساماندهی و پایش سرویس حمل و نقل دانش آموزی با همکاری سه وزارتخانه کشور، راه وشهرسازی و آموزش و پرورش ایجاد و در سال تحصیلی گذشته مراحل آزمایشی خود را انجام داده است.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در سامانه فوق نیاز های آموزش و پرورش در حوزه خودرویی ثبت و سپس این نیاز ها با کیفیت تعریف شده و در قالب شرکت های حمل و نقلی توسط شهرداری هر شهر تأمین می شود، در حال حاضر بیش از ۵ هزار شرکت در کشور در سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود ۳ هزار شرکت به تایید شهرداری ها رسیده و فهرست آن به منظور عقد قرارداد در اختیار مدارس قرار داده شده است.

سامانی ادامه داد: در فرایند تعریف شده کلیه استعلام های فردی مانند تایید صلاحیت افراد و استعلام های خودرویی مانند معاینه فنی و مشخصات خودرویی در سامانه ثبت و در نهایت والدین به صورت سیستمی نسبت به درخواست و انتخاب سرویس خود بدون مراجعه حضوری اقدام خواهند کرد.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه این سامانه نسبت به پایش سیستمی عملکرد فعالین این حوزه اقدام می کند، گفت: همچنین با استفاده از اپلیکیشن سامانه، والدین از امکاناتی همچون فراخوان دانش آموز جهت سوار و پیاده شدن و کنترل مسیر حرکت خودرو و ارائه اعلان های تخلف و نظر سنجی بهره مند می شوند.

سامانی تاکید کرد: یکی از راه های رتبه بندی رانندگان و نظارت بر عملکرد آن ها از طریق اعلام نظر والدین خواهد بود.

سخنگوی وزارت کشور استفاده از برچسب واحد سرویس مدرسه را در سراسر کشور از دیگر ویژگی های این طرح بیان کرد و افزود: در این خصوص به منظور وحدت رویه و یکسان سازی در این بخش برچسبی واحد در شورای عالی ترافیک شهر های کشور به تصویب رسیده و ابلاغ شده است. از ویژگی های این برچسب code QR است که بر روی هر برچسب نصب می شود و اصالت سرویس از این طریق با اسکن موبایلی امکان پذیر است.

سامانی اخذ آمار و اطلاعات دقیق از ناوگان فعال در حمل ونقل دانش آموزی، امکان برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت در حوزه دانش آموزی، کنترل، نظارت و بازرسی بر عملکرد رانندگان این حوزه، رصد و پایش ناوگان دانش آموزی، رسیدگی به تخلفات و شکایات از طریق مراجع مرتبط و کاهش فعالیت خودرو های فاقد مجوز را از مهمترین اهداف سامان سپند برشمرد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه دانش آموزان سرمایه های کشور عزیزمان ایران هستند، یادآور شد: درحال حاضر اطلاعات رانندگان، شرکت های مجاز، مدارس و دانش آموزان نیاز مند سرویس در سامانه بارگذاری شده است و در مهرماه از اپلیکیشن ویژه والدین جهت نظارت بر رفت و آمد دانش آموز و نظارت بر عملکرد راننده و همچنین اپلیکیشن نظارتی ویژه بازرسان تاکسیرانی و آموزش و پرورش رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/

امکان نظارت آنلاین والدین بر سرویس مدارس فراهم مى شود

سرویس مدارس در قالب سامانه سپند ساماندهی شد/ تأیید ۳ هزار شرکت حمل‌ونقل برای ارائه خدمات سرویس مدارس
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها