بازدید: 11

فشار دولت عربستان به ثروتمندان عربستانی برای خرید سهام آرامکو

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 2055825
درحالی که حملات پهپادی به تاسیاست نفتی آرامکو تمایل خارجی ها برای خرید سهام این شرکت را کاهش داده است رژیم ریاض به خانواده های ثروتمند عربستان فشار می‌آورد تا سهام آرامکو را در زمان عرضه آن در بورس خریداری کنند.

پول نیوز - عربستان سعودی به خانواده های ثروتمند عربستان فشار می آورد تا سهام آرامکو را در زمان عرضه آن در بورس خریداری کنند.

برخی منابع می گویند ریاض از برخی خانواده های ثروتمند عربستان خواسته جزو سرمایه گذاران قطعی لیست آرامکو باشند.


فشار دولت عربستان به ثروتمندان عربستانی برای خرید سهام آرامکو


به گفته منابع، رویکرد ریاض نسبت به این خانواده ها چندان دوستانه نبوده است. از عباراتی مانند «مجبور کردن» ، «به زور وادار کردن» و «زور گفتن» برای توصیف شیوه درخواست دولت عربستان از خانواده ها استفاده شده است. عربستان سعی میکند سرمایه گذاران اصلی را برای آنچه بزرگترین معامله قرن برای نفت نام گرفته حفظ کند.

یکی از سعودی های ثروتمند که هدف ریاض به عنوان یک سرمایه گذار اصلی بوده الولید بن طلال است. این میلیاردر معروف سه ماه در ریتز کارلتون نگه داشته شد، مانند بسیاری که در هتل بازداشت شده بودند و زمانی اجازه خروج پیدا کرد که موافقت کرد سرمایه مالی هنگفتی را در اختیار دولت قرار دهد. تا امروز بسیاری از این سرمایه ها در عربستان ساکن مانده اند ولی طبق گزارشات به وی پیشنهاد شده در صورتی اجازه استفاده از آن را پیدا می کند که آرامکو را با آن پول بخرد.

به نظر می رسد که ریاض نگران این معامله قرن است. محمد بن سلمان ولیعهد عربستان قصد دارد این شرکت نفتی را دو تریلیون دلار ارزش گذاری کند ولی شک و تردید های بسیاری در این باره وجود دارد.

حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان هم اوضاع را بدتر کرده است و باعث شده خریداران نگرانی های ژئوپلتیکی را نیز در قیمت گذاری سهام این شرکت لحاظ کنند.


فشار دولت عربستان به ثروتمندان عربستانی برای خرید سهام آرامکو
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها