بازدید: 15

مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند، سه ماه فرصت بازگشت دارند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2055783
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: اگر طرح بازگشت خانواده مسئولان به کشور تصویب، آنها سه ماهه فرصت بازگشت به کشور را دارند.

بیش از ۵۰ نماینده طرح بازگشت اعضای خانواده درجه یک مسولان به کشور را امضا کرده اندسید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت طرح بازگشت فرزندان مسئولان به کشور، گفت: طرحی که بنده تهیه کرده ام مربوط به بازگشت تمام اعضای خانواده درجه یک مسئولان به کشور است.

او در ادامه افزود: طرح بازگشت فرزندان مسئولان با طرحی که بنده تهیه کرده ام متفاوت است، در این طرح خانواده درجه یک مسئولانی که در سه سطح مدیریت پایه، میانه و ارشد هستند، در مدت سه ماه از تصویب این طرح فرصت بازگشت به ایران را دارند و در غیر این صورت باید از جایگاه خود استعفا دهند.

بیشتر بخوانید: جلسات علنی هفته آینده مجلس سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود

نقوی حسینی درباره طرح بازگشت خانواده درجه یک مسئولان به کشور، توضیح داد: بیش از ۵۰ نماینده این طرح دو فوریتی را امضا کرده اند و این طرح تقدیم هیئت رئیسه شده است.

مطابق این طرح که در یک ماده واحده و یک تبصره به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شده است، اعضای درجه یک خانواده مسئولان کشور از جمله سیاسی و حرفه ای اعم از همسر و فرزندان باید به داخل کشور برگردند در غیر این صورت سه ماه پس از تصویب این قانون آن مسئول باید از سمت خود استعفا بدهد.

البته این نکته شایان ذکر است که در تبصره ماده واحده این طرح نیز ذکر شده ماموران دولتی و دانشجویانی که بورسیه تحصیلی وزارت علوم هستند و اساتیدی که فرصت مطالعاتی دارند از این قانون مستثنی می شوند.

انتهای پیام/


مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند، سه ماه فرصت بازگشت دارند
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها