بازدید: 10

شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون ۱۱ پرو مکس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2055581
پس از اعلام ظرفیت باتری واقعی آیفون ۱۱ پرو مکس بسیاری از کاربران از این که این مقدار بیشتر از تصورشان بود، شوکه شدند.

شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون ۱۱ پرو مکسبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از نکات جذاب آیفون ۱۱ پرو مکس باتری عظیم آن است که در گوشی های اپل یک مسئله تازه محسوب می شود. اما برای ما سوال شده بود که چه رازی پشت باتری بزرگ این دستگاه است.

درست است که فناوری های بهبود یافته ای در این گوشی استفاده شده، اما هیچکدام از آن ها توانایی اضافه کردن ۵ ساعت عمر بیشتر به این گوشی را ندارند. از این فناوری ها می توان به تراشه A13 که توانایی بهبود عملکرد دستگاه را دارد و نسل جدید پنل OLED صفحه نمایش آیفون ۱۱ پرو مکس اشاره کرد.

اپل ادعایی درباره باتری این گوشی خود دارد که براساس آن باتری استفاده شده در گوشی جدید آن یعنی آیفون ۱۱ پرو بهترین موردی است که تاکنون در تمام محصولاتش استفاده کرده، اما شایعاتی در این باره وجود داشت که از حضور یک باتری ۳۵۰۰ یا حتی ۳۶۰۰ میلی آمپری در آیفون ۱۱ پرو مکس خبر می داد.

ظرفیت واقعی باتری گوشی جدید اپل

تمام این سوالات ما با اتفاقی که اخیرا افتاد پاسخ داده شد؛ البته نه به آن شکل که انتظارش را داشتیم. بر اساس این خبر باتری موجود در بزرگ ترین گوشی آیفون دارای ظرفیتی بیشتر از آن چه است که ما انتظارش را داشتیم. تاکنون دو منبع مختلف میزان ظرفیت باتری این گوشی را منتشر کرده اند که یکی از آن ها خود اپل است. بر اساس گفته این دو شرکت ظرفیت باتری این گوشی ۳۳ درصد بهتر از باتری آیفون XS مکس است.

اپل جدولی منتشر کرده که در آن ظرفیت باتری محصولات اخیر خود را نوشته است. بر اساس این جدول ظرفیت باتری ۱۱ پرو مکس ۱۵.۰۴ وات بر ساعت است. اگر ظرفیت باتری گوشی آیفون XS را به خاطر داشته باشید متوجه تفاوت زیاد آن ها می شوید. باتری گوشی آیفون XS نیز دارای ظرفیتی برابر ۱۲.۰۸ وات بر ساعت است. تصویر این فهرست را در ادامه مشاهده می کنید:

شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون ۱۱ پرو مکس

با کمی دقت متوجه می شوید که ظرفیت باتری آیفون جدید حدود ۲.۹۶ ولت اختلاف داشته همین امر موجب می شود ظرفیت باتری به ۲۴.۵ درصد افزایش پیدا کند. باتری گوشی قدیمی تر آیفون، XS مکس، دارای ظرفیتی برابر ۳۱۷۴ میلی آمپر بود و با یک محسابه ساده متوجه می شویم که باتری آیفون جدید چیزی در حدود ۳۶۹۶ میلی آمپر ساعت است. اگر به خاطر داشته باشید این عدد مدتی پیش در سایت TENNA نیز منتشر شده بود. در ادامه فهرست منتشر شده در این سایت فناوری چینی را مشاهده می کنید:

شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون ۱۱ پرو مکس

انتهای پیام/

ظرفیت واقعی باتری آیفون جدید اعلام شد

شوکه شدن کاربران پس از اعلام ظرفیت واقعی باتری آیفون ۱۱ پرو مکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها