بازدید: 12

کاهش ۷ تا ۱۲ درجه دما برای نوار شمالی کشور/هوای تهران خنک‌تر می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2053997
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده را تشریح کرد.

کاهش ۷ تا ۱۲ درجه دما برای نوار شمالی کشور/هوای تهران خنک تر می شودفریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به شرایط جوی کشور، گفت: از بعد از ظهر امروز با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر بارش دما و کاهش نسبی دما در سواحل دریا شاهد خواهیم بود.


وی ادامه داد: فردا علاوه بر تداوم بارش ها در ارتفاعات البرز رگبار باران و گاهی رعد و برق و کاهش نسیی دما پیش بینی می شود.


گودرزی با بیان اینکه در استان گیلان، مازندران و برخی نقاط گلستان بارش ها بیشتر است، تصریح کرد: مقدار کاهش دما برای فردا در نوار شمالی کشور ۷ تا ۱۲ درجه خواهد بود.


وی با تاکید بر اینکه بارش پراکنده باران در روز های دوشنبه و سه شنبه در گیلان و اردبیل پیش بینی می شود، گفت: در اکثر مناطق کشور از چهارشنبه آسمان صاف بوده و افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.


گودرزی ادامه داد: یک شنبه و دوشنبه برای شرق کشور وزش باد و وقوع گرد و خاک پیش بینی می شود.


وی با بیان اینکه دریای خزر طی امروز و فردا مواج است، گفت: با توجه به اینکه دریا مواج هست توصیه می شود از هر گونه تردد قایق ها و شناور ها جلوگیری شده و از شنای افراد در سواحل نیز ممانعت به عمل آید.


کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تهران آسمانی صاف را تجربه کرده و بیشینه دما در آن به ۳۶ درجه می رسد، افزود: از فردا ۴ الی ۵ درجه هوای تهران خنک تر می شود.


وی ادامه داد: شهرکرد با دمای ۷ درجه خنک ترین و اهواز با دمای ۴۵ درجه گرم ترین مراکز استانی بوده اند.


انتهای پیام/


کاهش ۷ تا ۱۲ درجه دما برای نوار شمالی کشور/هوای تهران خنک‌تر می‌شود
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها