بازدید: 10

بازار خودرو نیازمند ورود قوه قضائیه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2053202
منصوری گفت: ورود قوه قضاییه به بازار خودرو موجب آرامش نسبی در این بازار خواهد شد.
بازار خودرو نیازمند ورود قوه قضائیه/به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت، محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره احتمال ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو، گفت: اگر چه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده وظیفه کنترل بازار و پشتیبانی از مردم را بر عهده دارد اما از آنجا که رئیس این سازمان و مدیران عامل خودروسازان از سوی دولت انتخاب می شوند باید دستگاهی مانند شورای رقابت که متشکل از نمایندگان مجلس، قوه قضاییه و... است به پروسه قیمت گذاری خودرو ورود کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت و شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو با یکدیگر کلنجار دارند چرا که دولت مخالف ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری است و تمایل دارد تنها سازمان حمایت از مصرف کننده در این امر دخالت داشته باشد.

مردم در شرایط فعلی توانایی خرید خودرو را ندارند / ورود قوه قضاییه موجب آرامش نسبی بازار خودرو شد

منصوری ادامه داد: در حال حاضر بازار خودرو شیب نزولی را تجربه می کند چرا که مردم توانایی خرید خودرو را ندارند در نتیجه از یکسو نقش دلالان در بازار کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر انبارها نیز مملو از خودروهای تولیدی شده است.

بیشتر بخوانید: پیگیری توزیع نامناسب خودرو /شورای رقابت نباید از قیمت گذاری خارج می شد

وی با بیان اینکه ورود قوه قضاییه موجب آرامش نسبی در بازار خودرو شد، اظهار کرد: از ابتدای مهر که سفرها کاهش می یابد موج بعدی کاهش قیمت خودرو شروع می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره خودروهای موجود در پارکینگ خودروسازان، گفت: این خودروها به دلیل قطعات جزئی در کف پارکینگ ها خاک می خورند و حتی در صورتی که قطعات مورد نیاز آنها نیز تامین شود بسیاری از آنها به دلیل نگهداری نامناسب در پارکینگ ها در زیر آفتاب و باران از کیفیت کافی برخوردار نیستند.

خودروسازان تمایل ندارند خودروهای کف پارکینگ را با قیمت های ارزان روانه بازار کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازان تمایل ندارند خودروهای کف پارکینگ را با قیمت های ارزان روانه بازار کنند، تاکید کرد: مردم حاضرند خودروهای ناقص را تحویل بگیرند چرا که این خودروها به دلایلی مانند نبود فندک و... در پارکینگ ها مانده اند.

انتهای پیام/

 


بازار خودرو نیازمند ورود قوه قضائیه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها