بازدید: 10

علم‌الهدی: بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2053198
امام جمعه مشهدمقدس گفت: امروز ایران محور مقاومت در منطقه است؛ یعنی شما بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه، خاک شده است.
صراط:

آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: استکبار در عمل این است که انسان از خودش راضی باشد و با یک نافله شب و یا یک زیارت سحر حضرت رضا (ع) تصور کند همه چیز تمام شد و بالاترین کار ها را کرده است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: خداوند استکبار در عمل را تقبیح می کند، خداوند می خواهد انسان وظیفه بندگی اش را انجام دهد و صرفا امیدوار به فضل پروردگار باشد، انسان با ۱۰ سال عبادت و روزه و اعمال مستحبی و خیرات، هستی اش را نیز در راه خدا می دهد، اما ناگهان گناه می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در ۳۹ سال گذشته در چه شرایطی بودیم و امروز در چه شرایطی هستیم و مسئله دوم اینکه عاملی که در طی ۳۹ سال از آن روز ما را به امروز رساند چه بود و از کجا سرچشمه گرفت؟

علم الهدی بیان کرد: عاملی که ما را از ۳۹ سال قبل به امروز رساند و جوهره اصلی بود، مقاومت است؛ صحبت های آزادگان دفاع مقدس را بنشینید و بشنوید این ها چه می گویند. اگر این ها مقاومت نمی کردند اصلا وضع ما به طریق دیگری بود. در داخل کشور به مدت ۸ سال جنگ طول کشید؛ حتی روزی گلوله و لوله توپ نداشتیم تا انتهایی که در جنگ پیروز شدیم و موشک ساز بیرون آمدیم؛ اگر مقاومت رزمندگان و فرماندهان ما نبود چه می شد؟

به گزارش تسنیم امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: جوهره اصلی ما در تمام این سال ها مقاومت بود؛ این را از کجا آموختیم؟ در دنیا سابقه ندارد که مردم عادی ۴۰ سال این گونه مقاومت کنند و بایستند. منشاء تمام این ها سیدالشهدا (ع) است که آموزگار مقاومت است؛ اگر چنین معلمی و عاشورایی نداشتیم مسلما چنین وضعیتی نداشتیم.

علم الهدی با بیان اینکه ۸ سال رزمندگان ما با این الگو ایستادند گفت: امروز مسئله ایران مسئله یک کشور در محدوده جغرافیایی خاص نیست، ۳۹ سال قبل، فرودگاه مهرآباد را بمباران کردند و از مرز غربی و جنوب غربی حمله کردند و در فاصله چند روز ۱۵۰۰ کیلومتر خاک ما در معرض تجاوز دشمن قرار گرفت و همه دنیا دست به دست هم داده بودند.

وی خاطرنشان کرد:، اما امروز ایران، تنها ایران نیست و در یک محدوده جغرافیایی نیست. حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن و جبهه وطنی سوریه و جهاد اسلامی فلسطین و حماس فلسطین و حزب الله لبنان، همه ایران است؛ سید مقاومت اعلام کرد که مقاومت در منطقه یک امام دارد و آن امام، مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: شنبه گذشته انصارالله یمن، ۱۰ پهپاد ارسال کرد و در منطقه بقیق پالایشگاه نفت آرامکو بود که روزی ۷ میلیون بشکه در این پالایشگاه تصفیه می شد و پهپاد ها این پالایشگاه را با خاک یکسان کرد؛ روزی ۵ میلیون بشکه از تولید نفت عربستان کم شد و برای آنکه جواب طلبکارانش را بدهد مجبور شد از عراق نفت بخرد و آمریکایی که در هیچ شرایطی حاضر به باز کردن مخازن استراتژیک خودش نمی شد و آن را ابزار آقایی خود در دنیا می دانست، مجبور شد مخازن را باز کند تا قیمت نفت تعدیل شود، اما بازهم ۲۰ درصد قیمت نفت افزایش یافت.

علم الهدی تاکید کرد: این ضربه را انصارالله یمن زد و آمریکای نادان می گوید این کار ایران بوده است؛ این ها می خواهند سر دنیا را کلاه بگذارند؛ رادار که از یک طرف چک نمی کند و ۴ طرف آسمان را تحت کنترل دارد؛ می گویند پهپاد را ایران فرستاده تا ایران را متهم کنند، فکر کرده اید مرز های این کشور را متهم می کنید؟ امروز ایران محور مقاومت در منطقه است؛ یعنی شما بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه، خاک شده است.

وی بیان کرد: اصلا شما فهمیده اید ایران کجاست؟ مگر جنوب لبنان و حزب الله ایران نیست؟ به دشمنی که می گوید این پهپاد ها متعلق به ایران بوده باید گفت هم جنوبتان ایران است و هم شمالتان ایران است؛ امروز در هر نقطه ای از این منطقه یک مسلمان بیدار هست و یک جریان مبارز وجود دارد و آنجا ایران است و امام او، ایران و رهبر ایران است.

علم الهدی: سازمان های بین المللی باید یک ظرفیت برای نظام باشند

به گزارش میزان: حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران به همراه جمعی از مدیران این کمیسیون با آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد دیدار و گفتگو کردند.

ایوبی با ارائه گزارشی درباره فعالیت جمهوری اسلامی ایران در یونسکو با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران حرف های گفتنی بسیاری در عرصه های مختلف دارد اظهار داشت: یونسکو ظرفیتی است که باید بهترین استفاده را از آن ببریم.

وی یادآور شد: شهر مشهد باید به عنوان شهر الگو و معیار در داخل و خارج از کشور باشد عنوان کرد: به عنوان خادم امام رضا (ع) باور دارم باید از ظرفیت های داخلی و خارجی برای معرفی شهر مشهد در عرصه های مختلف به عنوان الگو استفاده کنیم.در ادامه این دیدار مدیران بخش های مختلف کمیسیون ملی یونسکو-ایران گزارشی را درباره فعالیت های مختلف انجام شده ارائه دادند.

سازمان های بین المللی می توانند و باید یک ظرفیت برای نظام باشند

آیت الله علم الهدی در این دیدار با تاکید بر استفاده مدیران جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های داخلی و خارجی برای بیان مواضع و دیدگاه های نظام و مواضع انقلابی اظهار داشت: سازمان های بین المللی می توانند و باید یک ظرفیت برای نظام باشند به شرط آنکه نمایندگان ما چنین باور و اعتقادی داشته باشند.


وی یادآور شد: امروز جای خوشحالی است که شخصیت مومن و انقلابی، چون دکتر حجت الله ایوبی مسئولیت یونسکو را در ایران بر عهده دارد و آمدن ایشان مایه آسودگی خاطر متدینین است.

شاپور محمد زاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس نهضت سواد آموزی اظهار داشت: از ابتکار عمل شورای شهر و شهرداری مشهد و کمیسیون ملی یونسکو تقدیر می کنم.


وی ادامه داد:۴ دهه از انقلاب می گذرد و دستاورد های بسیاری در پزشکی و هسته ای و سواد آموزی بدست آمده است.


رییس نهضت سوادآموزی توضیح داد: ۹۵ از مردم کشور باسواد هستند و پیش از انقلاب ۴۸ درصد، میانگین با سوادان ایران و قبل انقلاب ۳۵.۵ درصد و امروز ۹۶.۵ زنان باسواد هستند.


محمد زاده ادامه داد: همکاری با یونسکو را ادامه می دهیم تا بتوانیم در این بخش اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

آل شیخ:امیدواریم شاهد وداع با بی سوادی باشیم

شهریار آل شیخ معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد نیز اظهار کرد: امیدوارم با این گام مشترک بین آموزش و پرورش و شهرداری شاهد وداع با بی سوادی باشیم این گام اول توسعه انواع سواد ها در شهر یادگیرنده است.


وی یادآور شد: سواد آی تی لازمه شهر هوشمند است و در این راستا اتفاقات مختلفی خواهد افتاد.


آل شیخ تاکید کرد: امیدوارم با اجرای این طرح بتوانیم در افق ۱۴۰۰ شاهد بی سوادی در مشهد نباشیم.


در ادامه این برنامه پس از امضای تفاهم نامه وقف سواد میان آموزش و پرورش و شهرداری و شورای شهر مشهد، از پلاک شهر یادگیرنده مشهد رونمایی شد.


ایوبی: شهر ها در ایران باید محور تحول باشند
دبیرکل کمیسیون یونسکو-ایران در مراسم رونمایی از پلاک شهر یادگیرنده مشهد گفت: شهر ها در بسیاری از موضوعات باید محور تحول و توسعه باشند.


حجت الله ایوبی در مراسم رونمایی از پلاک شهر یادگیرنده مشهد در جمع اعضای شورای شهر مشهد و مسوولان شهری مشهد عنوان کرد: هویت ما ایرانی ها با شمس و الشموس و امام رئوف امام رضا (ع) عجین است و خوشحالیم به بهانه اتفاقی به ظاهر کوچک، اما بسیار بزرگ اینجاییم.


وی یادآور شد: شهر مشهد برای ریشه کن کردن بی سوادی حرکت کرد و طرح شهر مشهد برای ریشه کن کردن بی سوادی به عنوان یکی از طرح های برتر یونسکو انتخاب شد.


دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران توضیح داد: امروز نگاه خیلی از شهر ها باید به مشهد باشد؛ شورای شهر و شهرداری مشهد تیمی همراه هستند و اینجا به کارگاه ایده ها و فکر های جذاب تبدیل می شود و اقدامات در مشهد شورانگیز است.


ایوبی با بیان اینکه شهر ها در ایران باید محور تبادلات باشد تاکید کرد: در گذشته نگاه ها به تهران بود و ایده های شهر تهران به شهر های دیگر می رفت، اما امروز تهران باید از ایده های خوب مشهد استفاده کند.


وی افزود: در تمدن ایرانی و اسلامی، شهر ها محور تحول بودند و قهرمانان ما در شهر ها عالمان و نویسندگان بودند، اما در غرب، تمدن از قلعه ها و شوالیه ها که زور بازو داشتند آغاز شد، اما رقابت در شهر های ما بر اساس علم و نگارش و شعر و ادب بوده است.


دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران گفت: در جهان غرب تاریکی بود و ما در مشرق علم و دانش و گرمی داشتیم و سرزمین خورشید هستیم. افتخار غرب ترجمه کتاب های ما بود و آن ها از این طریق به علم رسیدند.


وی افزود: در دوران خواب ما، غربی ها تلاش کردند و به رنسانس رسیدند. امروز باز هم نگاه غرب به جهان شرق است ما جهانی هستیم که دانستن، هنر و فرهنگ بود و کتاب ما قرآن و آغاز آن با اقرا یعنی خواندن بود و امروز غرب به این می اندیشد که به ارزش ها برگردد.


دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران عنوان کرد: شهرداری ها پیشتر رویکرد فرهنگی نداشتند، اما امروز شهر ها روز به روز مهمتر می شوند و شهرداران جایگاه مهمی دارند.


ایوبی تاکید کرد: در جهان پیرامون ما شهر مشهد باید محور دیپلماسی عمومی باشد از اینرو موسسه مهم ایران تاجیکستان و افغانستان به عنوان آیتا باید کار مهم خود را در منطقه از مشهد آغاز کند.


وی توضیح داد: مشهد باید الگو باشد؛ ما مسلمان و شیعه هستیم و با فرهنگ والا می توانیم شیعه و اسلام را ترویج کنیم او علم و آموزش و شادمانی و سوادآموزی و باهم زندگی کردن و احترام به محیط زیست در آموزه های دینی آما آمده است.


دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران تصریح کرد: از خیلی ارزشهایمان دور افتادیم؛ امروز بسیاری از پیام ها از غرب در محیط زیست منتشر می شود، اما ما فقه محیط زیست داریم و از این ها فاصله گرفتیم.


وی یادآور شد: شهر مشهد می تواند در این بخش پیشرو باشد؛ ما نماینده ایران در یونسکو هستیم و منافع نظام را در یونسکو دنبال می کنیم.

ایوبی گفت: یونسکو رسما اعلام کرده با حفظ استقلال کشور ها برنامه های آموزشی پیشنهادی قابل اجراست و هرچه با قانون اساسی ما منافات داشته باشد خواسته یونسکو و کمیسیون ملی نیست.


وی ادامه داد: از تجربه دنیا استفاده می کنیم، اما دنباله رو نیستیم. شهر مشهد حرف های بسیاری دارد که در یک شبکه جهانی می تواند مطرح کند.


دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران افزود: اگر اراده کنیم حتما به خواسته های مورد نظر می رسیم و به الگوی برای دنیا تبدیل می شویم.


محمد رضا کلایی شهردار مشهد نیز در این مراسم عنوان کرد: خوشبین و امیدوارم که این نقطه که گام ابتدایی برای آموزش و یادگیرندگی است اتفاقی موثر باشد و در افق یک تا دو سال به نتیجه مناسبی برسیم.


قاسم علی خدابنده مدیرکل آموزش پرورش مشهد نیز اظهار کرد: آغاز ماه مهر را به ۱۲۹۰ هزار دانش آموز مشهد و ۱۴ و نیم میلیون دانش آموز سراسر کشور تبریک می گویم.


وی ادامه داد: کمک های خوبی از سوی شهرداری به مدارس و حاشیه شهر مشهد شده که جای تقدیر دارد و از رویکرد فرهنگی شورای شهر و شهرداری مشهد تقدیر می کنم.


مدیرکل آموزش و پرورش مشهد تاکید کرد: این تفاهم نامه در راستای محور رفع بی سوادی است و شاخص رفع بی سوادی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی کشورهاست.


علم‌الهدی: بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده است
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها