بازدید: 29

پاسخ ظریف به ادعای پمپئو

منبع : فرارو کد خبر: 2053163
این پیام وزیر امور خارجه کشورمان در پی این مطرح می‌شود که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفته بود: ما برای اهداف دیپلماتیک، خواهان تشکیل یک ائتلاف هستیم اما وزیر امور خارجه ایران تهدید به جنگ می‌کند و می‌گوید که تا آخرین سرباز آمریکایی خواهند جنگید. ما می‌خواهیم ائتلافی برای دستیابی به صلح ایجاد کنیم.

وزیر امور خارجه ایران در پیامی توییتری به ادعای اخیر وزیر امور خارجه آمریکا علیه وی واکنش نشان داد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توییتری نوشت: پمپئو در اشتباه است: این ایران نیست که آرزوی جنگیدن تا آخرین سرباز آمریکایی را دارد، بلکه این میزبانان او (پمپئو) از «تیم ب» هستند که به نظر می رسد آرزوی جنگیدن با ایران تا آخرین سرباز آمریکایی را دارند.

وی افزود: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد اما ما همیشه، از مردم و کشورمان دفاع کرده ایم و خواهیم کرد.

این پیام وزیر امور خارجه کشورمان در پی این مطرح می شود که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفته بود: ما برای اهداف دیپلماتیک، خواهان تشکیل یک ائتلاف هستیم اما وزیر امور خارجه ایران تهدید به جنگ می کند و می گوید که تا آخرین سرباز آمریکایی خواهند جنگید. ما می خواهیم ائتلافی برای دستیابی به صلح ایجاد کنیم.


پاسخ ظریف به ادعای پمپئو
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • پاسخ ظریف به ادعای پمپئو


  این پیام وزیر امور خارجه کشورمان در پی این مطرح می‌شود که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفته بود: ما برای اهداف دیپلماتیک، خواهان تشکیل یک ائتلاف هستیم اما وزیر امور خارجه ایران تهدید به جنگ می‌کند و می‌گوید که تا آخرین سرباز آم
 • ظریف به ادعای فریبکارانه پمپئو پاسخ داد


  وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی به ادعای فریبکارانه مایک پمپئو مبنی بر آمادگی آمریکا برای کمک به سیل زدگان در ایران واکنش نشان داد.
 • پاسخ ظریف به ادعای پمپئو درباره یمن


  ظریف در یک توئیت دیگر به بخش‌های دیگری از مصاحبه پامپئو همن پاسخ داد. وی نوشت: «همانند یمن، وزیر خارجه پامپئو ایران را بابت تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که باعث منع دسترسی ایرانی‌ها به خدمات مالی برای غذا و دارو می‌شود مقصر می‌داند. طبیعتاً ما علی‌رغم
 • پاسخ ظریف به ادعای پمپئو درباره حمله ایران به آرامکو


  وزیر امور خارجه ایران به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران درباره حملات آرامکو واکنش نشان داده و آن را «دروغ حداکثری» خواند.
 • واکنش ظریف به ادعای واهی پمپئو


  وزیر خارجه ایران در واکنش به اتهام‌زنی بی سند واشنگتن به تهران درباره حمله پهپادی یمن به عربستان سعودی گفت: مایک پمپئو بعد از ناکامی در فشار حداکثری (علیه ایران) به فریبکاری حداکثری روی آورده است.
 • واکنش ظریف به ادعای تازه پمپئو


  وزیر امور خارجه ایران به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران درباره حملات آرامکو واکنش نشان داده و آن را «دروغ حداکثری» خواند.
 • پاسخ ظریف به پمپئو


 • پاسخ تند برنی سندرز به ادعای پمپئو علیه ایران


  سناتور دموکرات تاکید کرد که حمله نظامی نیاز به تأیید کنگره دارد.
 • پاسخ محکم وزارت خارجه به ادعای پوچ سخنگوی پمپئو


  سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که رژیم آمریکا اعتقادی به حقوق بشر ندارد، گفت: این رژیم وجاهت اخلاقی و مشروعیتی برای دخالت در مسائل مربوط به حقوق بشر را ندارد.
 • پاسخ عراق به ادعای پمپئو درباره سپاه پاسدارن


  مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا مدعی شده است که سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران فعالیت اقتصادی گسترده‌ای در عراق دارد و ۲۰ درصد اقتصاد این کشور را در اخیار دارد.
 • پاسخ ظریف به توئیت پر از خشم پمپئو


  «مایک پمپئو» ساعاتی قبل‌تر در توئیترش مدعی شده بود «نیوزویک» متن سخنان او که در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» مطرح شده بود را اشتباه پوشش داده و ظریف در یک توئیت قبل‌تر به آن استناد کرده است.
 • پاسخ ظریف به تهدید پمپئو


  "آمریکا برجام که توافقی چندجانبه و بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است را نقض کرده و ادعا کرد که به دنبال یک "عهدنامه دوجانبه با ایران" است. امروز هم آمریکا از یک "عهدنامه دوجانبه با ایران" بعد از اینکه دیوان بین‌المللی دادگستری دستور داد به نقض آن
 • پاسخ ظریف به توئیت پمپئو


  محمدجواد ظریف از تذبذب رژیم ترامپ در برخورد با ایران به شدت انتقاد کر
 • پاسخ ظریف به توئیت پمپئو/عکس


  محمدجواد ظریف از تذبذب رژیم ترامپ در برخورد با ایران به شدت انتقاد کرد.
 • پاسخ معاون روحانی به ادعای پمپئو درباره دادگاه لاهه


  معاون حقوقی رئیس جمهور درباره این ادعا که آیا تا یک ماه دیگر این دو پرونده به نتیجه می رسد نیز گفت: هیچ کدام از دعاوای اصلی، تا یک ماه دیگر نتیجه‌اش نمی آید. دعوای اولی که ثبت شده ، رسیدگی به پرونده‌اش برگذار خواهد شد. حکم دادگاه ممکن است به لوایح د

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها