بازدید: 48

از اعلام زمان نتایج مدارس تیزهوشان پایه هشتم تا کلاف سردرگم معوقات فرهنگیان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2052590
آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری درباره اعلام زمان نتایج مدارس تیزهوشان و چگونگی پرداخت معوقات فرهنگیان سپری شد.
 
از اعلام زمان نتایج مدارس تیزهوشان پایه هشتم تا کلاف سردرگم معوقات فرهنگیانبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، آموزش و پرورش در هفته گذشته  با اخباری درباره  تعیین تکلیف پرداخت معوقات فرهنگیان، اعلام نتیج آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم و اسناد واگذاری مبهم اردوگاه شهید باهنر توضیح داد.  اعلام زمان نتایج آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس تیزهوشان

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان درباره زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان در پایه هشتم اظهار کرد: باتوجه به اینکه هشتم شهریورماه آزمون تکمیل ظرفیت برگزار شده زمان کمی تا شروع مدارس داشتیم، سعی شد تا هرچه زودتر شرکت کنندگان در این آزمون از نتایج خود مطلع شوند.

او ادامه داد: سعی می کنیم نهایتا تا آخر این هفته (۲۸ شهریورماه) اعلام کنیم، البته فرآیند اعلام نتایج از قبیل تصحیح، سنجش، فناوری اطلاعات و مواردی از این قبیل زمان بر است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان درباره ظرفیت پذیرش در این پایه بیان کرد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز هم در این آزمون پذیرفته می شوند و امتحانات از مهرماه در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند.

کلاف سردرگمی به نام معوقات فرهنگیان/ پول معلمان در آموزش و پرورش چه می شود؟

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اظهارنظرهای متعددی که میان مسئولان آموزش و پرورش و برنامه و بودجه وجود دارد، اظهار کرد: پرداخت مطالبات در آموزش و پرورش موضوع پیچیده ای است و نمی توان گفت که مسئولان در این زمینه اظهارات ناصحیحی داشته است اما آنچه مشهود است ضرورت توجه هرچه بیشتر دولت ها برای پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش است چرا که تنوع مطالبات فرهنگیان بالاست و گاهی چندین مطالبه روی هم انباشته شده و دیون را تشکیل می دهند علاوه بر آن بخشی از مطالبات ناشی از پرداخت نشدن بخش هایی از حق الزحمه در قانون است که اجرا نمی شود.

او تأکید کرد: بر اساس بررسی هایی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شده است آموزش و پرورش تا سال ۹۷ حدود ۱۰ هزار میلیارد بدهی دارد همچنین کسری اعتباری در سال ۹۸ وجود دارد که به تنهایی حدود ۱۰ هزار میلیارد دیگر می شود مهمترین اقلام آن را می توان به دو مورد پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان و مطالبات معلمان شاغل نسبت داد طبق آنچه پیش بینی کردیم تا پایان سال ۹۸ برای فرهنگیانی که بازنشسته می شوند حدود ۵ هزار میلیارد تومان بار مالی بابت پاداش پایان خدمت فرهنگیان ایجاد خواهد شد.
 
اختلاف آموزش و پرورش و دادستانی بر سر مدارس هیئت امنایی
 
مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درباره سرانجام رتبه بندی مدارس هیئت امنایی که سال گذشته موضوع آن مطرح شده بود، اظهار کرد: این موضوع تا حدی پیش رفت اما به دلیل آنکه درباره مدارس هیئت امنایی با دادستانی اختلاف نظرهایی وجود داشت پیشرفت کار فعلا به تعویق افتاده است.

زینی وند با اشاره به اینکه از نظر دادستانی مشکلاتی در ساختار مدارس هیئت امنایی وجود دارد، تاکید کرد: این نهاد با دریافت شهریه در مدارس هیئت امنایی مخالف بوده و معتقد است که نباید برای تحصیل در این مدارس مردم هزینه ای بپردازند.

او درباره موضع آموزش و پرورش در این مورد گفت:  آموزش و پرورش هم معتقد است در مدارس هیئت امنایی نباید پرداخت شهریه داشته باشیم و در قبال صدماتی که این مدارس به دانش آموزان می دهند، هزینه فوق برنامه دریافت شود  درنتیجه اخذ شهریه موضوعیتی ندارد.

اما و اگر های آموزش و پرورش برای مناسب سازی مدارس دخترانه

علی شهری مدیر کل نوسازی مدارس تهران درباره طرح مناسب سازی فضای مدارس برای دختران اظهار کرد: این طرح در صورت اجرای صحیح می تواند برای مدارس دخترانه مفید باشد.

او ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی که اعضای شورای شهر برای این موضوع داشتند آمادگی کامل داریم تا در این مورد همکاری کنیم که این فرایند در حوزه طراحی و اجرای فرایند خواهد بود.

شهری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اجرای طرح محرم سازی که پیش از این در مدارس اجرا می شد موفق بوده است یا خیر گفت: در طرح قبلی نگاه به ورودی مدارس دخترانه به گونه ای طراحی می شد که با باز شدن درب مدرسه کل حیاط مشخص نباشد، اما این موضوع تفاوت هایی با طرح قبلی دارد.

اسناد ماجرای مبهم واگذاری «اردوگاه باهنر»/ بن بست مالی آموزش و پرورش و تاراج اموال!

چاره دولت و هیئت وزیران برای حل مشکل مالی آموزش و پرورش و پرداخت معوقات به ویژه پاداش پایان خدمت فرهنگیان انتشار اوراق صکوک بود، راهکاری که در نگاه اول درمان و در عمق ماجرا دردی است که بر پیچیدگی های اوضاع آموزش و پرورش دامن زد.

آموزش و پرورش در قبال دریافت اوراق صکوک، اردوگاه باهنر را به ودیعه گذاشتند و باید اقساط آن را بپردازند تا بار دیگر این ملک با ارزش را در مالکیت خود قرار دهند، موضوعی که حالا در فرایند واگذاری آن، اما و اگر های بسیاری است و حتی پای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان بازرسی را به ماجرا باز کرد.

حجت الله بنیادی کارشناس مسائل آموزش و پرورش در این باره گفت: مشخصات صکوک تحت عنوان خرید عرصه ملک اردوگاه شهید باهنر، اولین ابهامی است که در خصوص انتشار اوراق فروش و اجاره اردوگاه شهید باهنر وجود دارد، مبلغ کل این اوراق درمشخصات و اطلاعیه پذیره نویسی سازمان فرابورس «دو هزار میلیارد تومان» ثبت شده است و از طرفی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاون پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش مبلغ «چهار هزار میلیارد تومان» را برای واگذاری این اردوگاه بیان داشته اند.

باید علوم انسانی میان نخبگان توسعه پیدا کند

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش بر تقویت علوم انسانی تاکید و اظهار کرد: بهخشی از مشکلات جامعه ناشی از کاستی در علوم انسانی است، سازمان استعدادهای درخشان هم باید فصل بلندی برای توسعه علوم انسانی در میان نخبگان ایجاد کند.

حاجی میرزایی بیان کرد: از مسئول این سازمان می خواهم در چهارچوب برنامه راهبردی نخبگان، برنامه ای را ظرف دو ماه برای حمایت قاطعانه از نخبگان و صاحبان اندیشه در آموزش و پرورش تهیه کنند و پیگیر تدوین و اجرای آن هستم.

۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه صندوق ذخیره نیازمند ساماندهی است

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: آقای بطحایی دوران سختی را پشت سر گذاشتند و در نهایت تصمیم گرفتند استعفا دهند. من وقتی این موضوع را شنیدم که با استعفای ایشان موافقت شده بود و قبل از آن هم مصاحبه با صحبتی نداشتند.

او ادامه داد: وقتی آقای حسینی را آقای رئیس جمهور معرفی کردند خوشحال شدم چون ایشان را از قبل می شناختم و وقتی روحیه ایشان در ورود پذیرش خدمت دیدم، بسیار راضی کننده بود. آقای حسینی به گونه ای در این سه ماه فعالیت کردند که گویی یک مدیر هستند که فعالیت طولانی مدت خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور گفت: اولین متضرر رفتن آقای حاجی میرزایی بنده هستم، اگر نظم و استحکام در مصوبات دولت داریم، بخش زیاد آن مرهون تلاش های ایشان است.

او گفت: موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان باید روشن شود، ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه در این صندوق وجود دارد که باید ساماندهی شود.

انتهای پیام/


از اعلام زمان نتایج مدارس تیزهوشان پایه هشتم تا کلاف سردرگم معوقات فرهنگیان
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها