بازدید: 34

آیا فقر بیشتر در جامعه در راه است

آمار جدید مرکز آمار می‌گوید که هزینه‌‌ ماهانه سه دهک پایینی شهری و پنج دهک پایینی روستایی از درآمد آنان بیشتر است.

گروه اقتصادی: آمار جدید مرکز آمار می گوید که هزینه ماهانه سه دهک پایینی شهری و پنج دهک پایینی روستایی از درآمد آنان بیشتر است. امری که درصورت عدم اصلاح به فقر بیشتر در جامعه منجر خواهد شد. دولت و مجلس متأسفانه شجاعت لازم برای اصلاح سیستم پرداخت یارانه را ندارند وگرنه یارانه مساوی برای همه که امری غیرعادلانه است باید زودتر کنار گذاشته شود و حتی بدون تغییر جمع پرداختی یارانه می توان با افزایش سهم دهک های_پایین و پرداخت عادلانه، این مسأله را حل کرد.

آیا فقر بیشتر در جامعه در راه است

به گزارش بولتن نیوز، ضمناً پیشنهاداتی نظیر ایجاد نمایشگاه های دائمی فروش محصولات ایرانی و منوط کردن پرداخت یارانه (و حتی بخشی از حقوق کارمندان) به اعتبار ویژه صرفاً برای خرید از این مدل فروشگاه و نمایشگاه ها، توسط دولت نادیده گرفته می شود حال آنکه چنین راهکارهایی تؤامان هم جلوی افزایش نقدینگی را می گیرد هم به #رونق_تولید ملی کمک می کند. در این میان، اقدامات موثری برای افزایش درآمد عمومی از طریق مالیات بر مسکن خالی، مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات اقشار مرفه نظیر پزشکان و وکلا و ... باید مدنظر دولت باشد که متاسفانه عمدتا با بی توجهی از کنار آنها عبور می شود.

برای مثال برخلاف نص قانون و ابلاغیه های سازمان مالیاتی، ۸۰٪ پزشکان حاضر به ثبت و نصب #کارتخوان نیستند؛ مسوولان نظام پزشکی در شهرهای مختلف پزشکان را به تمرد از قانون مالیات پزشکان دعوت کرده و حتی اخیراً سازمان نظام پزشکی مطلبی را در کانال خود منتشر کرده که اعتصاب پزشکان را از ضروریات نظام سلامت دانسته است. اما علی رغم تمام این وقاحت ها و بی قانونی ها، قوه قضائیه و سایر نهادها هیچ اقدامی بر علیه این صنف پرتوقع انجام نمی دهند. اگر نهضت برخورد قاطع با متخلفین مالیاتی خصوصا در اقشار مرفه راه نیفتد و به جای پلمپ مطب متخلفین یا اعمال محدودیت اجتماعی سنگین تنها به جریمه های ۲درصدی و تذکرات بی هزینه منوط شود؛ یقینا تحولی در درآمدهای مالیاتی کشور رخ نخواهد داد.


آیا فقر بیشتر در جامعه در راه است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها