بازدید: 31

تراز سطحی آب دریاچه یک متر و ۳ سانتی متر رشد کرد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2050902
تراز سطحی آب دریاچه ارومیه در اواخر شهریور ماه به رقم هزار و ۲۷۱ متر و ۳۲ سانتی متر رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یک متر و ۳ سانتی متری داشته است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آخرین وضعیت دریاچه ارومیه نشان می دهد که تراز سطحی آب دریاچه تا تاریخ ۲۵ شهریورماه سال آبی جاری به هزار و ۲۷۱ متر و ۳۲ سانتیمتر رسیده است.

لارم به ذکر است که تراز سطحی آب دریاچه در مدت مشابه سال گذشته رقم هزار و ۲۷۰ متر و ۲۷ سانتی متر است.

در این بین وسعت دریاچه ارومیه تا تاریخ ۲۵ شهریورماه سال جاری رقم ۲۸۴۲.۰۹ کیلومتر مربعی را نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۱۰۹۴.۹۸ کیلومتر مربعی داشته است.

همچنین بررسی وسعت دریاچه ارومیه نسبت به دراز مدت با میانگین ۴۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربعی کاهش ۱۶۷۲.۷۹ کیلومتر مربعی را نشان می دهد.

گفتنی است حجم آب دریاچه ارومیه تا تاریخ مورد بررسی رقم ۳.۴۹ میلیارد متر مکعب را نشان می دهد که نسبت به دراز مدت با افت ۱۲.۵۹ میلیارد مترمکعبی روبرو بوده، اما نسبت به سال گذشته رشد ۲.۴۱ میلیارد متر مکعبی داشته است.

در همین راستا فرهاد سرخوش مدیر دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه در گفتگو با خبرگزاری میزان در خصوص کاهش وسعت دریاچه ارومیه اظهار کرد: ورود آب به دریاچه ارومیه با پایان فصل گرما و آغاز بارش ها شروع می شود.

وی افزود: همه ساله در فصل گرما شاهد کاهش نزدیک به ۷۰ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه هستیم که این رقم در زمان بارش ها جبران می شود.
 
تراز سطحی آب دریاچه یک متر و ۳ سانتی متر رشد کرد


انتهای پیام/

تراز سطحی آب دریاچه یک متر و ۳ سانتی متر رشد کرد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها