بازدید: 14

بحران تیراندازی‎های مرگبار در آمریکا؛ تروریسم داخلی آمریکا در وضعیت قرمز

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2050897
موضوع افزایش تروریسم داخلی در آمریکا در پی تیراندازی‎های مرگبار اخیر در این کشور به وضعیت بحرانی رسیده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ حملات مرگبار اخیر در آمریکا همانند تیراندازی جمعی در فروشگاه والمارت در شهر ال پاسو تگزاس، تیراندازی در کنیسه پیتسبورگ پنسیلوانیا نگرانی ها در خصوص تهدید های روزافزون گروه های افراطی داخلی در آمریکا را افزایش داده است.

مقام‎های اجرایی آمریکا و کارشناسان در حال حاضر راهکارهای مقابله با گروه های افراطی داخلی را به مذاکره گذاشته‎اند. همانند همان اقدامات مشابه دولت آمریکا در مبارزه با تروریسم خارجی در پی حمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱.
 
تیراندازی آل پاسو حادثه ی تروریست داخلی

تیراندازی های گسترده ماه گذشته در شهر ال پاسو که حادثه ای در چارچوب تروریسم داخلی تعریف شد به سردرگمی‎ها در این کشور دامن زد. این تیراندازی مرگبار که منجر به کشته شدن ۲۲ نفر شد از سوی مقام‏‎های اجرایی فدرال به عنوان یک پرونده تروریسم داخلی مورد بررسی قرار گرفت. اما این در حالی است که مهاجم تیراندازی ال پاسو به عنوان تروریست شناخته نشد بلکه به قتل محکوم شد.
 
مذاکره کارشناسان برای مبارزه با تروریسم داخلی در آمریکا
 
قوانین آمریکا در موضوع تروریست داخلی 
 
به گفته کارشناسان دلیل این اقدام آن است که در آمریکا قانونی وجود ندارد که شهروندان خود را به عنوان تروریست داخلی مجازات کند. اتهاماتی که تروریست داخلی در نظر گرفته می شوند تحت قوانین مربوط به جرایم ناشی از نفرت، اسلحه و توطئه محاکمه می شوند.

مطابق قانون فدرال برای اینکه فردی متهم به اقدامات تروریستی شناخته شود، باید از طرف یک گروه که از سوی دولت آمریکا به عنوان سازمان تروریستی خارجی تایید شود اقدام کند.
 
بیشتر بخوانید: خشونت های ناشی از حمل سلاح موضوعی نهادینه در فرهنگ آمریکا

مری مک کورد، دستیار سابق دادستان کل آمریکا می گوید، "دولت آمریکا به چیزی به عنوان تروریسم بین المللی می اندیشد حتی اگر در داخل خاک آمریکا و در جهت دستیابی به اهداف سازمان های تروریستی خارجی همانند داعش و القاعده انجام شود.
 
کارشناسان می گویند، برخی از قانونگذاران آمریکا در حال بررسی این ایده هستند که اساسنامه تروریسم داخلی چه مقدار می تواند به سازمان های اجرای قانون در مقابله با بروز تروریست های داخلی کمک کند.
 
نیکلاس راسموسن، مدیر برنامه های امنیت ملی و مبارزه با تروریسم در موسسه مک کین، می گوید که هر قانونی که در این زمینه مطرح شود گفت‎وگوهایی سالم ایجاد می کند.
 
افزایش اقدامات تروریستی از سوی سفیدبرترپندارها 

بر اساس گزارش مرکز مطالعات افراط گرایی دانشگاه کالیفرنیا، قتل های انجام شده به دست گروه های سفیدبرتر پندار در سال های اخیر از افراطی گرایان در آمریکا پیشی گرفته است. از سال ۲۰۱۸، ۴۲ نفر به دست تروریست ها که از سوی گروه های تروریستی خارجی طی یک دوره انجام شد، کشته شدند.

مدیر سابق دفتر مشارکت های جامعه در وزارت امنیت داخلی آمریکا می گوید، راه حل پیش رو برای مقابله با تروریسم داخلی مشارکت در یک الگوی کاملاً یکپارچه است که در آن دولت و اجرای قانون در سطح ایالتی و محلی فعالیت می کند و همچنین خدمات اجتماعی و آموزشی ارائه شود. امروز باید مجموعه جامعی از راه حل ها برای این موضوع به کار گرفته شود.


انتهای پیام/

بحران تیراندازی‎های مرگبار در آمریکا؛ تروریسم داخلی آمریکا در وضعیت قرمز
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها