بازدید: 36

لایحه صیانت و تامین امنیت بانوان خلا‌های موجود را تامین می‌کند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2050234
حجت‌الاسلام مجید انصاری گفت: لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» خلا‌های موجود در رابطه با ارتقای حقوق و امنیت زنان جامعه را تامین می‌کند.

لایحه صیانت و تامین امنیت بانوان خلا های موجود را تامین می کندبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خبرگزاری مهر حجت الاسلام مجید انصاری با اشاره به لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» گفت: با توجه به بررسی اجمالی که من بر روی پیش نویس این لایحه تهیه شده از سوی قوه قضاییه داشتم آن را لایحه ای جامع و خوب ارزیابی می کنم که دارای چارچوب مشخصی است و خلا های موجود را در زمینه های مختلف در رابطه با ارتقای حقوق و امنیت زنان جامعه تامین می کند.

 

 

وی با اشاره به لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» که در ۴ فصل و ۷۷ ماده در قوه قضاییه تدوین شده و بر مواردی نظیر «پیشگیری از جرائم خشونت آمیز علیه زنان» و «حمایت از بانوان بزه دیده» تاکید دارد، اظهار کرد: خوشبختانه در قوانین حقوقی و قضایی کشورمان و همچنین سایر قوانین و مقررات موجود در کشور بعد از انقلاب اسلامی تحولات مثبت و در خور توجهی در رابطه با تامین و تضمین حقوق بانوان وضع شده است که از جمله آن ها می توان به نحوه محاسبه مهریه که در مجلس پنجم تصویب شد اشاره کرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت تدوین و تصویب قوانین جامع تری برای پر کردن خلا های موجود در زمینه امنیت بانوان و حمایت از آن ها در برابر اقدامات خشونت بار تصریح کرد: لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» اقدام تکمیلی مناسبی برای تضمین و تامین هر چه بیشتر حقوق و امنیت جامعه زنان ایران اسلامی است که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

 

انصاری بیان داشت: با توجه به بررسی اجمالی که من بر روی پیش نویس این لایحه تهیه شده از سوی قوه قضاییه داشتم آن را لایحه ای جامع و خوب ارزیابی می کنم که دارای چارچوب مشخصی است و خلا های موجود را در زمینه های مختلف در رابطه با ارتقا حقوق و امنیت زنان جامعه تامین می کند.

 

وی افزود: تاکید لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» بر بهره گیری از ظرفیت های تشکل های مردم نهاد در امر ارتقاء حقوق و امنیت زنان جامعه اسلامی ما از نکات حائز توجه این لایحه است؛ به طور کلی باید از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در نظام اجرایی و قضایی کشور بیشتر بهره گرفت.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» باید مدنظر قرار گیرد، این است که حدالمقدور از تشکیل سازمان ها و دفاتر موازی که بار مالی و پرسنلی بر قوه قضاییه تحمیل می کند پرهیز شود و از ظرفیت های دفاتر و دستگاه های موجود در قوه قضاییه برای پیشبرد مفاد این لایحه بهره گرفت.

 

معاون حقوقی دولت یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: در ترکیب شورایی که در لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» تشکیل آن مدنظر قرار گرفته است جای خالی نماینده وزارت ورزش و جوانان نیز احساس می شود که امید است این خلاء این امر از آن جهت حائز اهمیت است که حقوق بخشی از بانوان جامعه ما به امور ورزش و جوانان مربوط می شود.

 

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

 

لایحه صیانت و تامین امنیت بانوان خلا‌های موجود را تامین می‌کند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها