بازدید: 3

وضع نگران‌کننده حقوق بشر در بحرین و عربستان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2048089
گزارش یک موسسه مدافع حقوق بشر فعال در استرالیا درباره وضعیت حقوق بشر در کشور‌های بحرین و عربستان آمار نگران کننده‌ای را نشان می‌دهد.

وضع نگران کننده حقوق بشر در بحرین و عربستانبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، گزارش یک موسسه مدافع حقوق بشر فعال در استرالیا درباره وضعیت حقوق بشر در کشور های بحرین و عربستان نشان می دهد ۲۰ کودک بحرینی در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی به شکل خودسرانه بازداشت شده اند.

به گزارش پایگاه اینترنتی موسسه دموکراسی و حقوق بشر «الخلیج» GIDHR , این موسسه در تازه ترین گزارش‎ خود در ماه سپتامبر امسال، گزارش فشرده ای درباره وضعیت حقوق بشر بحرین، یمن و عربستان در فاصله ماه های ژانویه تا اوت سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد. بر اساس این گزارش, ۲۰ کودک در فاصله ژانویه تا ماه مه ۲۰۱۹ در بحرین به شکل خودسرانه بازداشت شده اند. همچنین ۶ کودک به مدت حداقل ۲ روز و حداکثر ۲ هفته ناپدید و در مکان های نامشخص نگهداری شده اند. طبق این گزارش، در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، ۳۳ کودک بحرینی شکنجه شده اند و ۳۳ مورد آزار و اذیت علیه ۱۷ کودک زندانی -از بدرفتاری گرفته تا محرومیت از حقوق- به ثبت رسیده است.

در بخش دیگری از این گزارش به تراژدی انسانی یمن در جنگی که نیرو های ائتلاف به سرکردگی عربستان به راه انداخته اند، اشاره شده است که طبق آن حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار کودک یمنی در مناطقی زندگی می کنند که شاهد بالاترین میزان خشونت است؛ ۳۶۰ هزار کودک در یمن دچار سوء تغذیه هستند و بیش از ۸۰ هزار کودک یمنی زیر ۵ سال نیز به علت گرسنگی جانشان را از دست داده اند.

در این گزارش همچنین به اعدام دسته جمعی ۳۷ شهروند عربستانی به اتهامات سیاسی در عربستان پرداخته شده و آمده است ۲۰ شهروند دیگر نیز هم اکنون در صف اجرای حکم اعدامند که ۳ تن از آن ها قبل از آنکه به سن ۱۸ سالگی برسند، بازداشت شده اند. در خصوص عربستان به شکنجه زنان فعال بازداشت شده نیز اشاره شده است.

در خصوص وضع حقوق بشر در امارات متحده عربی، این گزارش به بازداشت ۸ نفر اشاره می کند که تابعیت لبنانی داشته اند و با وجود گزارش هایی در زمینه شکنجه و بدرفتاری با آنها، محاکمه شده اند.

انتهای پیام/


وضع نگران‌کننده حقوق بشر در بحرین و عربستان
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها