بازدید: 36

‌ذهن سنجی برای ذهن سازی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2046781
تحلیل گر مسائل بین الملل در فضای مجازی نوشت: بهترین شیوه مخاطب شناسی بهره گیری از ذهن سنجی است. ذهن سنجی در حقیقت تلاش برای دریافت آگاهی کنونی مخاطب نسبت به موضوع مورد بحث است. نظرسنجی حرکتی در این مسیر است.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حسن عابدینی، تحلیل گر مسائل بین الملل در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد:


«نخستین گام برای کار در رسانه مخاطب شناسی است. حوزه جغرافیایی و اندیشه مخاطب در این مقوله می گنجد. شناخت مخاطب کمک می کند تا پیام در قالبی مردم پسندتر با شیوه یی آسان تر منتقل شود. نیاز، خواسته و مصلحت مخاطب از دیر باز مدنظر دستاندرکاران رسانه ها بوده است. برخی مخاطبان معتقدند که نیازی به مصلحت اندیشی رسانه ها ندارند. صاحبان رسانه، اما مصلحت را نسبت به نیاز و خواسته مخاطب در اولویت می دانند. بهترین شیوه مخاطب شناسی بهره گیری از ذهن سنجی است. ذهن سنجی در حقیقت تلاش برای دریافت آگاهی کنونی مخاطب نسبت به موضوع مورد بحث است. نظرسنجی حرکتی در این مسیر است. سنجش ذهن مخاطب که البته کار چندان آسانی نیست در صورتی که منطبق با اصول علمی و حرفه صورت پذیرد زمینه را برای ذهن سازی فراهم می کند. ذهن سازی همانی است که برخی دستکاری در افکار عمومی می نامند. تصویر نسبت به صدا و کلمه نقش بیشتری روی ذهن مخاطب می گذارد. این موضوع موجب شده تا تلویزیون نسبت به رسانه های نوشتاری و شنیداری نقش کانونی تری در فرایند ذهن سازی ایفاد کند.»

LL


انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


‌ذهن سنجی برای ذهن سازی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها