بازدید: 29

نیم‌نگاهی به تابلوی حافظ

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2046693
تابلوهای بازارسرمایه امروز قرمزپوش شده اما کماکان گروه بانکی‌ها با حجم خود توانسته قسمتی از بازار را سبزپوش نگاه دارد.

نیم نگاهی به تابلوی حافظ

به گزارش بورس نیوز، در حالی که روز گذشته بازار به واسطه پتروشیمی ها و بانکی ها قبای سبز را بر تن کرده بود، اما بازارسرمایه امروز قرمزپوش شده و شاخص با کاهش ۳۳۲۶ واحد باردیگر به مرز ۳۰۰ هزارواحدی رسیده است.

امروز تاکنون نماد های «فولاد»، «شپنا»، «تاپیکو»، «فخاس»، «فخوز»، «کچاد» و «شبریز» جزو تاثیرگذارترین شاخص ها هستند.

08:58
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۵۸

در حوزه کانه های فلزی و بر اساس آمار های منتشر شده، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۱۹ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۱۹۷ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۶۹۵ تن بود. از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۶ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۲ تن، «چادرملو» ۴ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۱۱ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۲ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۷۹۶ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۳۹۸ تن، «گهر زمین» یک میلیون و ۷۴۶ هزار و ۹۷۹ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۲۵۲ هزار و ۵۱۷ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۹۰۵ هزار و ۳۴۷ تن، «صبا نور» ۳۶۱ هزار و ۵۳۹ تن و «جلال آباد» ۲۱۸ هزار و ۱۸ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

08:48
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۸

در حوزه ساخت وساز، معاملات مسکن کل کشور در ۲۲ روز شهریورماه با منفی ۶۲ درصد به بیشترین افت خود در ۶ سال اخیر رسید؛ در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۹ قرارداد خرید و فروش در کل کشور به امضا رسیده که پایین ترین میزان دست کم از سال ۱۳۹۲ تاکنون محسوب می شود.

آمار اتحادیه مشاوران املاک گویای آن است که به دنبال روند کاهنده خرید و فروش مسکن در کل کشور که از اردیبهشت امسال آغاز شده، رکورد منفی در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه به ثبت رسیده است. از یکم تا بیست و دوم شهریورماه ۱۳۹۸ در کل کشور ۱۸ هزار و ۲۲۹ قرارداد خرید و فروش ملک امضا شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۶۲ درصد کاهش نشان می دهد. اجاره نامه نیز در این مدت ۳۰ هزار و ۷۷۸ مورد بوده که از افت ۱۳ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل حکایت دارد. کارشناسان می گویند این حجم اندک حتی در سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ که بازار مسکن در رکود قرار داشت نیز مشاهده نشد.

08:37
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۳۷

در بازار دیروز نیز روند مثبت بازار در کلیت آن حفظ شد و شاخص کل با رشد بیش از ۳ هزار و ۵۲۱ واحدی رکورد جدیدی را ثبت کرد و به ۳۰۵ هزار و ۹۱۷ واحد ارتقا یافت. این در حالی بود که در ساعات پایانی معاملات شاهد افزایش عرضه ها و منفی شدن برخی نماد های معاملاتی پرحجم بازار از جمله نماد های گروه خودرویی و بانکی بودیم. شاخص کل در ساعت ابتدایی بازار با رشد ۵ هزار واحدی همراه بود که افزایش عرضه ها در ادامه بازار و کاهش قیمت ها، میزان رشدبازار به ۳ هزار و ۵۰۰ واحد رسید. نکته قابل توجه در معاملات روز گذشته افزایش قابل ملاحظه ارزش معاملات بود. در جریان معاملات روز گذشته، جمع ارزش معاملات بورس و فرابورس به ۳۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به میانگین ارزش معاملات ماه های اخیر بیش از ۸۰ درصد افزایش را نشان می دهد. نماد های «وبصادر»، «وتجارت»، «وپارس» و «ذوب» بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و جمع ارزش معاملات این نماد ها به ۳ هزار میلیارد ریال رسید.

08:28
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۸

بازار سرمایه امروز در حالی کار خود را پی خواهد گرفت که اخبار سیاسی شاید بر تحولات اقتصادی رنگ و بوی بیشتری بخود گرفته است.

08:00
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۰۰

برای بازار امروز با توجه به رشد سنگین بازار و افزایش قابل تامل عرضه ها در نماد های لیدر بازار، انتظار کاهش قدرت خریداران و پیشی گرفتن عرضه ها را پیش بینی می کنیم. با این حال، به نظر می رسد که رشد دو رقمی قیمت نفت همچنان منجر به افزایش ارزش نماد های گروه پالایشگاهی و پتروشیمی شود.


نیم‌نگاهی به تابلوی حافظ
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها