بازدید: 34

بنا: سعید باید طلا می‌گرفت

سعید عبدولی در مسابقات قهرمانی جهان سنت‌شکنی نکرد و باز هم به مدال برنز دست یافت تا تبدیل به مرد برنزی کشتی فرنگی ایران شود. این عنوان ارزشمند برای عبدولی در حالی به دست آمد که او با آسیب‌دیدگی نتوانست به فینال راه یابد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: عبدولی بعد از کسب مدال برنز جهان گفت: «دنده ام در کشتی با کشتی گیر روسیه شکست و به زور نفس می کشیدم. برای کشتی آخر هم ۴ سی سی لیدوکایین (بی حس کننده) به من زدند تا توانستم بیایم  و کشتی بگیرم. خدا را شکر دست خالی نماندم. نمی خواستم کشتی بگیرم، چون دنده ام خیلی اذیتم می کرد، اما به خاطر آقای بنا کشتی گرفتم. آقای دبیر حرف خوبی زد و گفت ما ایرانی هستیم و تا پای جان می جنگیم.»

شروع ناامید کننده فرنگی کاران ایران در مسابقات نگرانی های زیادی را ایجاد کرد، به خصوص که در چهار وزن اول تنها به برنز عبدولی بسنده کردیم. محمد بنا، سرمربی تیم ملی در این خصوص می گوید: «شروع خوبی نداشتیم، مخصوصاً در دو وزن ۵۵ و ۷۲ کیلوگرم. در ۶۳ کیلوگرم هم باید  کشتی گیر ما مقابل ارمنستان مدال برنز می گرفت، اما به نظرم بد عمل کرد. سعید عبدولی هم باید در فینال کشتی می گرفت و مدال طلا را کسب می کرد، اما قسمتش این بود که برنز بگیرد و کسب این مدال هم برایمان خیلی مهم بود. در روز دوم مسابقات با وجود اینکه قرعه ها سخت بود، اما دو نفر به شانس مجدد راه یافتند. رامین طاهری در کشتی با آلمان اشتباهاتی داشت و این شانس را داد که داوران کشتی گیر آلمانی را برنده اعلام کنند.» بنا با اشاره به جوان شدن تیم تأکید کرد: «بچه ها هنوز از لحاظ فنی نیاز به کار دارند. ما جوان های بهتری هم در ایران داریم که امیدوارم با ترکیب آن ها در بهترین حالت به المپیک ۲۰۲۰ برسیم. هدف گذاری مان المپیک ۲۰۲۴ است. البته اگر خدا قسمت کند و در خدمت تیم باشیم. آینده کشتی فرنگی را خیلی روشن می بینم.»

بنا: سعید باید طلا می‌گرفت
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها